Моля помогнете ми
Здравейте.
Имам връзка с едно момче от година и половина. В началото много се карахме, за какви ли е неща. И винаги причината бях аз. Все ми се сърдеше за нещо. След това нещата се поуспокоиха и бях много щастлива от факта, че има някой до мен и не съм сама, тъй като преди него бях сама близо 2 години. Сега от около 2-3 месеца отново започна да се повтаря всичко. Но аз вече не му мълча и му отговарям на всяка негова нападка. Не че искам да се караме, но ми омръзна постоянно аз да съм му виновна. На него това не му харесва и малката караница става скандал. Главно причините да ми се сърди са това че не си вдигам телефона или не му се обаждам, когато отивам на някъде. Когато е "нервен" се сърди за абсолютно всичко като казва "Омръзна ми да не мислиш какво правиш! ". И когато му омръзне да ми се сърди смята че е направил някакъв компромис към мен и в следваща караница дежурна реплика е "Омръзна ми все аз да правя компромиси! ". Неведнъж се е случвало да получа някаква покана за купон и той да ми каже, че не би искал да отида, ако той не е с мен, но все пак да правя каквото реша аз. След което аз разбира се не ходя, за да не ми се разсърди. А и още нещо- изключително ревнив е!
На няколко пъти съм му казвала как се чувствам, той се съгласява да се промени, но промяна липсва... Няколко пъти съм била на косъм да поставя край на връзката ни, но чувствата, които съм изградила към него, ми пречат. Обичам го изключително много, но не мога да продължавам да поддържам всичко сама...
Моля дайте ми съвет!!

Коментари

1.   След като вече сте говорили относно това (предполагам си му казала, че не обичаш ревността), и продължава да е същото, го напусни или по заобиколен начин му намекни, че ще го напуснеш ако продължава да е такъв. Тествай го по някакъв начин, измисли си ходене някъде ако трябва без него... Трябва да има разбирателство... Един човек не може да ограничава свободата на друг по никакъв начин... Естествено предполагам не му изневеряваш...

2.   Не мога да разбера как може да искаш да ходиш на купон без него, след като го обичаш? Нормално е да ходите на развлечения заедно и според мен с право те ревнува. Пренареди си ценностите. Успех!