Страх от обвързване
Здравейте,
Аз съм момиче на 18 години. Наскоро започнах връзка с едно момче и всичко е чудесно. Той се държи страхотно с мен, но както и при предната ми връзка, всичко което ми се върти в главата е, че искам да го оставя. Много хора са ми казвали, че имам страх от обвързване и вече започнах да се съмнявам сериозно, че е така. Наистина не знам какво да правя. Държа се дръпнато и ще го отблъсна. Въпреки че е всичко, което някога съм искала единствената ми мисъл е как да приключа всичко. Надявам се да ми помогнете някак. Благодаря!

Коментари

1.   щом не го искаш и няма любов, значи не е за теб.
не прекалявай обаче, да не станеш стара мома.

2.   Определено не мисля, че имаш страх от обвързване, по-скоро ти НЕ обичаш този човек, нито имаш намерения да си с него. Този "синдром" го имах и аз като по-малка. Всеки път когато си хванех гадже и започваше да ме дразни с нещо, отвращаваше ме и след известно време го зарязвах. Разбира се най-учтиво. НО когато срещнах Мъжа, истинския, усетих истинска любов, научих се да казвам "Обичам те" и това мое странно поведение изчезна от само себе си. Желая ти скоро да срещнеш истинската любов!

3.   Има една приказка, който го е страх от мечки, не ходи в гората... но, как ще се насладиш на красотите в гората ако не ходиш....
Имаш глава на раменете, имаш женска интуиция, интелигетност да прецените човека до себе си, и от там вземането на дадено решение... Успех

4.   Здравей! Не претендирам да съм психолог, но пък съм практик и затова мисля, че ти сама трябва да откриеш причината да искаш да "избягаш" от връзката. Със сигурност има хора, с които поддържаш приятелство от години - опитай да разбереш кое е различното за теб по отношение на момчето, с което имаш връзка - защо не можеш да го приемеш и като приятел? Има ли нещо в самото момче или пък си мислиш, че има към теб прекалени очаквания, не се ли забавлявате заедно, кое ти пречи да се отпуснеш? Започни с конкретни ситуации, в които нещо в него те дразни - мислено изяснявай какво е то във всеки от случаите и вярвам, че ще си помогнеш сама с отговора.

5.   И мен ме е страх от обвързване, много е гадно това... дори не знам каква е причината.. Май трябва да отида на психиатър.
Дори момчетата, коитоо харесвам адски много, когато станат сериозни работите се отдръпвам ииии КРай до там, защо защо защо
НЕ мога да ти помогна съжалявам.. но знай че има и други като теб

6.   Виж, фобия от обвързване имат 90% от младите хора, за жалост!

Аз бях една от тях.
Глупости са, че се срещало при мъжете, че не си забравила предния и такива ти му.
Това е едно нещо, което се насажда у теб. При благоприятна почва (изневери, разпад на връзки и т. н., дори само съблюдаването на такива при други хора) това нещо се развива дотам, че блокира добрите качества във връзка, отпускането, отдаването и т. н.

Демек ти ставаш човек, винаги имащ едно на ум..
Който наистина иска да ис помогне - помага си.
Който не иска - руши връзка след връзка, със себе си повлича и други хора и само мрънка.
Помощта е следната - започваш първо от себе си. "Изчистваш" се от помията вътре в теб, заживяваш на чисто. А на чисто значи да промениш мислите си /старата приказка - ново вино в стари мехове - миризливо вино/, себе си, обкръжението си, живота си.

И чак тогава, след като можеш сама да се справяш със себе си, започваш да комуникираш с цел срещи. Те обикновено идват сами, не ги насилвай, ще усетиш.
От там вече започваш много по-различни отношения от предходната ти връзка. Ще видиш какви. Всъщност вие решавате, но със сиг. са по-различни!

П. С. Психозата от обвързване е много сериозен проблем от който хората НЕ ИСКАТ, НЕ ИСКАТ и пак не искат да се "лекуват".
Знам какво е и знам колко хора въвлякох в някогашния мой проблем. Не е честно. Щото никой няма вина за т'ва какво са ти причинили преди.
Послушай, излез от тая дупка, много по-хубаво е!

7.   Ох, миличка, знам какво ти е.
Но първо трябва да си отговориш на въпроса дали наистина имаш чувства към този човек. Ако си го обичаш, не би трябвало да те притеснява нещо такова. Ако обаче се хващаш за всяко малко нещо и някак не се чувстваш щастлива във връзката ви, по-скоро го зарежи. Пък и бих ти казала по-скоро да слушаш сърцето си, от колкото мислите си (:

Г.

8.   Ти обичаш ли това момче. Вие жените наистина не знаете какво искате! Ужасно поведение на неузряло момиче!!! Поне бъди честна с него и му го кажи