Започвам да се потдавам на изкушението
Жена На 27 години съм. От три месеца работя в голяма и преуспяла фирма в един от отделите. Започването ми беше спонтанно. Явих се на интервю и вместо да се притеснявам, стоях и слушах убежденията на прекия си ръководител, защо трябва да започна. Усещах, че има някакви симпатии към мен, но се правех, че не забелязвам. Старая се да си върша добре работата, но дори и без причина шефа ми непрекъснато пред всички ме хвали или привилегирова. Те се дразнят от това му държание и започнаха злобни намеци. До скоро не съм давала никакъв повод, че нещо може да се случи между нас. Миналата седмица ТОЙ имаше рожден ден и естествено бяхме поканени целия отдел. Държа се много мило с мен, поговорихме имаше и тънки намеци, че ме харесва. Аз от алкохола или от нещо друго, усетих силно влечение към него. Нищо не се е случило, само няколко неангажиращи СМС-чета след края на вечерта. Не искам да се разкривам и да предприемам нищо, това е една банална действителност между шеф и секретарка, но усещам, че започвам да се потдавам на изкушението, а не трябва ЗНАМ това. Не се обличам или държа предизвикателно, но не крия, че съм красива, колкото и нескромно да звучи. Та питането ми е, как да му покажа, че не искам да има нещо между нас, без да накърня егото му и без да загубя работата си? Старая се да съм на разстояние, но той непрекъснато търси близост. Забравих да спомена, че е разведен и по-голям от мен, аз също съм семейна.

Коментари

1.   Започваш да се потдаваш. Жалко за теб, ще пропаднеш, ще унищожиш семейството си, но така е, кой каквото си надроби ще си го сърба.

2.   Ами дори да загубиш работата си, то това е по - добре от колкота загубата на семейството ти! Не прави тази грешка. Просто игнорирай намеци и т. н., не обръщай внимание и ще видиш как ще захладнее.

3.   Мисля, че вече е късно да му показваш, че не се интересуваш от него, още повече, че това не е вярно. Тези "неангажиращи смс-и" са му показали, че го харесваш, ако си му писала палави или закачливи неща... Ако искаш да запазиш семейството си, ще се наложи или да прекратиш работата си там и да не се срещаш с шефа повече, или просто да започнеш да се отнасяш със леко пренебрежение към шегите му и т. н, т. е пълно безразличие и антипатия към него.

4.   На един мъж му трябва малко, за да се заблуди, че му даваш "аванси", т. е. НИКАКВИ смс-и и извънслужебни подмятания, забележки и прочие, иначе човекът ще ти се навива все повече и повече, докато не се стигне до уволнението ти или заради прекомерната му фрустрация от това, че не му пускаш или точно заради това, че си му пуснала в един момент просто ще стане наложитлно да ти посочи вратата, за да се спрат нездравите коментари в службата ви. Т. е. спри се отсега, че скоро може да е леееко късничко:)
М, 35

5.   Кажи му, че си семейна и никога не изневеряваш на съпруга си. И за да не го обидиш, му кажи, че го харесваш, но просто нещата няма как да се случат в този живот. Аз така правя и никой не ми се сърди ;)

6.   От авторката : не съм се срещала с него извън офиса, като изключим рожденния ден, на който присъства целия отдел. Смс-ите бяха от сорта на напомняне към мен за дадена задача, с допълнение, , разчитам на теб", лека нощ, , , , не се преуморявай" и това всичко той ми го пише, а не аз на него. На моралистите искам да кажа, че не възнамерявам да правя нищо, а търся съвет как да го отблъсна, без да го обидя.

7.   Айде бе. Със сигурност си падаш по шефчета.

8.   ... ДО авторката;трезво расъздаваш, че това би била една банална история.... просто му кажи директно, в подходящ момент, че не би си позволила по-фамилиарни или интимни отношения на работното място.. ЗАРА

9.   Извинявай, че ти го казвам аз, ама ти всъщност харесваш шефа си (горкяи ти съпруг)
Щом алкохолът те е навел на симпатии към него ясна е работата... и как точно да му покажеш, че нямаш никакви симпатии към него.... еми, няма как, защото имаш...
Иначе мъжете разбираме като нямаме шанс (просто ни игнорират и се чувстваме като навлеци :D ) и знаем, че в случаи като тоя е въпрос на време и на алкохол... (може ида бъркам - все пак това е само форум)

10.   Абе просто му кажи, че си омъжена, и не ти е приятно да получаваш смсчета, той сам ще разбере намекът ти, пък ако е свестен, ще те разбере и няма да те уволни. С. 37.

11.   Разбирам притеснението ти. Няма нужда да се държиш студено. Продължавай делово и бъди внимателна с колегите. Ако изобщо не поддаваш той рано или късно ще се откаже. Друг вариант да го накараш да се поотдръпне без да го обидиш е ако например съпругът ти идва от време на време да те взима от работа. Дори ако има как шефът ти да ви види може да демонстрираш близост като прегърнеш и целунеш мъжът ти или много силно му се зарадваш. Ако те види влюбена и щастлива с твоя мъж предполагам, че ще се отдръпне.
Но в крайна сметка нали шефа ти не е предложил да се видите извън офиса, заради това и няма кой знае колко да се притесняваш. Въпроса е, че дори и малко да му покажеш, че не си безразлична, той веднага ще действа. За сега го спита несигурността.. А замисляла ли си се, че е възможно и просто да флиртува без да има намерение да стига по-далеч?

12.   професията секретарка има две семейства,
официално и неофициално

13.   Алкохола кара задръжките да падат, а те като паднат остава твоето чисто аз. Ако си тъп и агресивен се показваш като такъв, ако ****** си вдигаш краката високо, ако имаш влечение към някого му даваш да го разбере, в твоя случай е ясно като бял ден, че щом го мислиш как да не се случи, то вече се е случило в главата ти, просто не ти стиска да си го признаеш и поискаш. От една страна тази близост с шефа ти, очакваш да ти гарантира освен тръпката и едно по- слециално отношение, от друга страна семейния ти статус и страха да не се раздуха в работна среда те притеснява. В крайна сметкате нещата за да не излезнат скоро от контрол ги прекрати в зародиш или бъди готов ада си понесеш последствията.