Споделена история от Здраве

Аутизъм
Здравейте. Момиче на 18 съм. Вчера разбрах, че малкото ми братче което е на 4 годинки има синдром на аспергер... поне такава диагноза му е поставил психолога, при който са ходили... Прочетох в интернет симптомите за това. Но попаднах и на Аутизъм. Прочетох за него, и като се замислих отговарям на някои неща. Например, пише че децата с аутизъм са неконтактни, обичат да играят сами.. и т. н.. и се позамислих, защото като малка бях много срамежлива, много често са ми казвали че съм необщителна.. но според мен това е от характера... все пак има всякакви хора нали.. и не мисля че щом имам някои от симптомите е казано че съм с аутизъм... сега общувам мога със всеки на всяка една тема да говоря, дори и да съм притеснителна.... отпуснах се.. говорих с баба ми за това и тя каза че няма нищо такова че винаги съм излизала с деца и в къщи са идвали... съгласявала съм се на всичко.. в смисъл била съм много добро дете.. лесно съм възприемала.. , бързо и безпроблемно се научих да чета.. даже помня желанието, с което го правех... на месеци съм била като съм се научила да ходя на гърне.. говорене и т. н... но все пак искам и вашите мнения.. според нашите нищо ми няма.. дали просто съм било идно тихо и послушно момиче, мълчаливо и срамежливо.. или това наистина може да бъде проблем.. иначе има и още симптоми на аутизъм в нета ги пише.. но честно казано се затруднявам малко да разбера начина, по който са написани.. а също така пишеше че деца с аутизъм размишлявали на глас.. случвало ми се е като се замисля за нещо да го кажа на глас но като съм сама.. ии се усещам.. но вече спрях да го правя... Просто съм много срамежлива и тиха.. според вас това на характера ли се дължи или е някакво състояние, като аутизма? Според мен ако ми имаше нещо нашите щяха да са го забелязали отдавна? Проблема е, че като ми кажат че нищо ми няма, аз пак си знам своята.. и не съм сигурна..

Коментари

1.   Дължи се на характера ти. Мисля, че преувеличаваш, няма ти нищо, вместо за себе си, се тревожи за братчето ти. Но да знаеш, никоя диагноза не е сто процента сигурна.

2.   Нищо ти няма, паникьосала си се излишно!

3.   Недей да се ровиш за болести в интернет. Само излишно се тормозиш. В повечето случаи, когато човек чете за дадена болест, започва да си въобразява че страда от нея.

5.   На едно мнение съм с №3 а и ако го имаше ти нямаше да го осъзнаваш!!!

Л8