Моля за вашето мнение, в задънена улица съм, не знам как да постъпя
Здравейте! Аз съм мъж на 45 години. Приятелите и познатите ми казват, че съм улегнал, разумен, комуникативен, хубав мъж, интелигентен. От известно време, шест месеца по-точно, съм влюбен в една жена. Тя е на 42 години, работим в едно ООД, което е доста голяма структура. Харесах я от първия път, в който я видях в кафенето до фирмата. Тя беше с други колеги и колежки на една маса. От този ден мисля само за нея, поразпитах внимателно тук и там за нея и разбрах, че има едно дете, живее с мъж на семейни начала от доста време, работлива, изпълнителна и добър професионалист. Самият аз съм женен, с едно дете, но с жена ми сме много отчуждени, ходим на почивки заедно заради детето, аз обожавам детето си, живея с нея пак заради детето, защото то е много привързано и към двама ни. Изневерявал съм на жена си точно два пъти и не беше нещо сериозно, но сега нещата са други. Един ден нарочно се обадих в нейния кабинет уж да питам нещо по работа, но ми вдигна колежката й. После уж случайно отидох да си взема кафе от кафенето по времето когато и тя ходеше и естествено я видях, тя пак беше с две колежки. Направих се, че нямам огънче и поисках от тях, тя ми се усмихна и ми подаде запалката си. В това време влезе мой колега, с който трите дами се познаваха. Та той се разговори за малко с тях и ме запозна и с трите. Седнахме при тях и от дума на дума разбрах, че тя харесва същите неща като мен – природата, храната, музиката, откритите хора. Тръгнахме си с моя приятел, че трябваше да работим, дамите – също и до там. След една седмица тя ми зънна на служебния телефон и ми каза, че ми е записала любимата музика, защото вкусовете ни бяха еднакви. Много се зарадвах, че тя ми се обади. Попитах я кога е удобно да ги ми даде и тя каза на мен когато ми е удобно да отида в кабинета й за да ми ги даде. Отидох след 3 дни, за да не се издам, че я харесвам много, разменихме си мобилните. Уникална музика ми беше записала, евъргрийни, хитове. Обадих й се на другия ден, че много са ми харесали. След 3 седмици тя ми зънна на служебния телефон и каза ела да пием кафе в кафенето. Естествено, че отидох. Тази жена е жизнерадостна, красива, възпитана и с нея забравям за стреса и напрежението, настроението ми се подобрява. Казах и, че е хубава жена. Обаче не знам дали тя ме харесва. Виждаме се в кафенето в месеца веднъж, до сега 4 пъти, тя ми казва хайде на кафе, последния път преди 2 седмици аз й казах хайде на кафе и до там. Веднъж в хода на разговора ми каза: нали си ми приятел харесва ми да си говорим за разни неща. Понякога се срещаме случайно по етажите, когато всеки от нас върши някаква работа, поздравяваме се, тя се усмихва, говорим си общи приказки 1-2 минути и дотам. Онзи ден я помолих да ми свърши една работа, която зависи от нея в службата и тя ми каза: за теб винаги, след 1 час беше изпълнила искането ми. Влюбен съм, много я харесвам, но не знам как да постъпя по-натам, не разбирам дали и тя ме харесва, дали няма да ме отхвърли. Отношението й може да е само приятелско, защото тя комуникира добре с мъжете и тя ми е казвала, че с мъжете в службата се разбира повече отколкото с жените и че мъжете са по-добри приятели от жените. Посъветвайте ме какво да правя, как да постъпя, в задънена улица съм.

Коментари

1.   По много тънък лед вървиш. От една страна бракът ти е нещастен и изхабен - въпрос на време е да се разведеш, от друга страна си тръгнал на лов и можеш да загазиш, защото „дивечът“ може да не е свободен.
Според мен, преди да си хлътнал съвсем в човек, който те смята просто за колега и приятел, е редно да си признаеш чувствата. Много е възможно тя да не смята, че я ухажваш (нали си женен човек) и затова да те е допуснала изобщо толкова близо до себе си.
Да, странно е за човек като теб, но има хора, които са щастливи с половинката си и приемат противоположния пол чисто приятелски. Аз например преди правих грешки като тази жена и допусках така мъже до себе си, но разбрах, че си правят грешни изводи и от тогава съм дистанцирана. Възможно е жената да не е стигнала до този извод. Да, има възможност самата тя да е в търсене на аферка, но пак ти казвам - преди да си лапнал повече, по-добре си кажи.
Статусът ти на женен мъж заблуждава. Ако беше свободен, доста жени щяха да са по-дистанцирани дори, но сега си за тях нещо като кастрат - евнух т. е. подходящ приятел. Открий си картите и я остави тя да реши.
Проучи при приятелки дали е щастлива с партньора си. Ако е щастлива, не се навирай между шамарите - нямаш шанс с щастливо обвързана жена, само ще се унижиш.

П.П. Виж, не ти казвам да се развеждаш веднага, но друг път забивай свободни жени или такива, за които си сигурен, че са нещастни. Сега можеш да останеш с разбито сърце. И още - намериш ли Жената, моля бързо да се разделиш с жена си, за да няма драми. Гледай си сега детенцето и виж, какво ще стане, но недей да имаш прекалени надежди.

2.   Мисля че дамата е наясно, че си падаш по нея. Тя най-вероятно също си пада по теб-дала ти е телефона си, записала е по собствена инициатива музика, която харесваш. Ако не я интересуваше, нямаше да направи нито едно от двете или поне второто със сигурност. Флиртът й харесва, но докъде може да стигне е въпрос, на който не знам дали някой тук може да ти отговори. Продължавай да търсиш контакт, покани я на кафе навън и мисля че ще си по-наясно. Ако кафето е еднократно -ясно, ако не е -пак ясно. В края на краищата сте хора с опит, не 15 годишни.

ж45

3.   Мисля, че имаш нужда от повече време, за да разбереш повече за нея от самата нея и от общите ви познати. Тогава ще можеш да прецениш дали да й покажеш, че добрите приятелски и колегиални отношения не са ти достатъчни, или да се откажеш от разкриване. Номер едно е прав/а, че околните те имат за приятел защото си женен. Но все пак можеш да се разделиш с жена си скоро, щом чувстваш, че не върви. Тогава ще прецениш кои жени от обркръжението ти биха искали отношенията ви да прерастнат в нещо повече и ако е писано, Жената ще е от ятх.

4.   Чак пък в задънена улица не мисля че сте, но както го пишете, най-добрия начин да излезете от нея е да говорите честно и открито с въпросната жена. Това ще доведе до някакво развитие все пак, но не бързайте да се развеждате нека детето ви да поизрасте. Всъщност колко е голямо? Така или иначе с брака ви щом е свършено ще се разведете.

5.   Много приятна история... За четене, имам предвид :)) Влюбен сте като гимназист :) И се държите точно като такъв. Да си призная, изпълнихте ме с много приятни емоции с тоя Ваш разказ. Аз съм на 42 /почти/ и си мисля... Знаете ли какво си мисля, че ако моят изключително симпатичен съпруг се държи така в службата и аз науча, ще му извия красивото вратле :)))
Сега сериозно: изобщо не Ви е задънена улицата, защото, струва ми се, съвсем добре знаете какво ще направите... След което ще Ви мине хлапашкото увлечение. Поздрави и успех!!!

6.   от автора до 4 - Детето ми е на 7 годинки. В живота то е преди всички и всичко. Излизаме заедно, гледаме филми, учим, говорим си.

7.   от автора до 5 - проблема е че не знам какво да правя по-нататък в отношенията с тази жена. Не искам да бъда отхвърлен.

8.   Продължение на коментара на номер 5.

И като му мине хлапашкото увлечение ще му се отели вола. Направо е за съжаление човечеца.
Изобщо не влагам ирония.

Няма ли начин да прокарат закон за мъжете в критичестата (хайде да сме по-интелектуални, кризата на средната възраст) - да ги пращат на някой остров като Белене, да си изразходват "псевдоенергията" някоя друга годинка и после да ги връщат обратно в обществото. Ще намалят процента на разбитите нерви, чувства, негативни емоции, сълзи и депресии поне наполовина (защото все някой ще се изплъзне от каторгата :)))
После ще са като новички и без пубертетски пориви.

Това вече беше ирония.
Хайде успех на автора, ще му се случат нещата все пак, то си е тръгнало натам.

9.   Искам да наблегна най-вече на следното написано от теб:

"Аз съм мъж на 45 години. Приятелите и познатите ми казват, че съм улегнал, разумен, комуникативен, хубав мъж, интелигентен. "

От историята първото което разбрах е, че разумен е последното, което мога да кажа за теб. Разумния човек, няма да се влюби безумно в жена, която дори не е опознал като характер. Всеки може да си хареса човек, който изглежда добре, но за твоите 45, вероятно трябва да си надраснал много този нагон и да наблягаш на духовното предимно.
Ако беше достатъчно интелигентен и комуникативен, както твърдят за теб, щеше да намериш начин да я виждаш доста по често и след месец и нещо да не сте само на "общи приказки".
Улегналия мъж ще е последователен, а няма да тича до някакво кафе когато му свирнат.
Щом до сега не е станало нищо, гаранция че няма да се получи нищо между вас. Едно момиче на 25 би искало да има някаква тръпка и непредсказуемост в мъжа срещу нея, камо ли жена на 42. Ако искаше секс с теб, щеше да намери начин да ти го каже, повярвай ми, а като гледам не блесваш пред нея с нищо, поне от описаното.
Сега за семейството ти:
Най-малкото е глупаво да казваш, че от много време с жена ти нещата били еди какви си и то пред непознати. Някак не е мъжко, някак сякаш цялата история е написана от пъпчив тинейджър.
Имаш дете, имаш жена, а имаш мокри сънища и блянове, които дори не си способен да изпълниш. Нищо чудно че съпругата ти гледа на теб по този начин. Даже няма да се изненадам, тя да е доста по практична и предприемчива от теб и да си има любовник, който поне ще и се усмихва.
Така че господин съвършен, умен, улегнал и т. н. , трябва да знаеш че си много прецакан. Имаш някакво голямо самочувствие, летиш в облаците, а дефакто положението в което си се поставил не е никак розово. Жена ти явно също не те обича, нямаш шанс с тази госпожа и какво ти остава дефакто? Едни голи мокри сънища. Жалко че не можеш да го видиш отстрани.

10.   Номер 5 и 8, бас държа че сте от нежния пол. Човека иска съвет, а не упреци от комплексирани злобни жени. На всеки може да се случи да се влюби силно, без значение дали е мъж или жена, още повече че в брака господина не е щастлив. Всяко човешко същество има нужда от любов, независимо от пола и възрастта.

Към автора:Покани я на кафе извън кафето в службата, поговорете по-дълго - тя и без друго ти е казала, че й харесва да си говорите, поразпитай я деликатно за семейството й, за отношението й към мъжете като мъже не като приятели и сам ще разбереш накъде ще тръгнат нещата. Със сигурност и тя те харесва, разбирам от това което описваш че не е безразлична, но сигурно си мисли че я приемаш като приятелка. до момента ти не си й показал, че я приеаш като жена а не като колежка и позната. Направи крачката, бъди по-уверен в себе си.

11.   Номер 10, ти в 6-ти и 7-ми коментар не беше ли АВТОРЪТ???
От номер 5.

12.   Авторе, тази жена флиртува с теб. Много добре знае за твоето влечение. Обаче тъй като и двамта вървите по тънък лед, вкарва по някоя и друга дипломатична фраза от сорта на, че предпочитала компанията на мъжете, че си й приятелче и т. н... Тя също е несигурна, а зад тези фрази се скрива... с случай че леда се пропука. Но определено вниманието ти й е приятно. От тук вече трябва да действаш ти. Само внимавай с кафетата в служебно време и навъртането около нейния кабинет. Ако имаш по-близки колеги, може да се разберете някоя вечер да излезете да хапнете някъде, ще поканиш и нея с някоя друга колежка. Така когато не сте само двамата и не я каниш на вечеря само с теб ще избегнеш евентуален гаф, ако ме разбираш.

13.   Авторе, не се разпъвай на кръст. Задоволявай се с това което имаш, а именно семейството. Не слушай разни провокативни подмятания. Улегнал - значи отговорен, докажи на детето и семейството си че си такъв.
Живота не е само една мимолетна връзка и после... плач и отчаяние.

14.   Авторе, шеф ли си на въпросната дама в "голямата структура"? Прави впечатление, че като си поразпитал, са ти казали колко е "работлива и голям професионалист", пък само влюбени началници може да получат тази информация и да се впечатлят от нея... Някак си по разказа, така ми се струва...!? ! Ако е така не е чудно, че веднага ти е записала диск с песнички, и те кани на кафе.. Хитрите жени добре се справят в такива ситуации, а щом те е "забила" и от раз в кафето... внимавай.... да не се окажеш в ролята на шарана. За разлика от теб, тя може и да знае какво да прави... Ако не е така... късмет, действай според ситуацията...