Как да му кажа, че го напускам?
Искам да споделя нещо.... Историята е много объркана и не знам от къде да я подхвана, че да стане ясно какво искам да кажа...
Имам приятел (или поне така се води) Заедно сме от години, живеем заедно. От както сме под един покрив нещата не вървят.
Той се държи с мен сякаш съм прислужница, постоянно иска да му давам нещо, защото го мързи да стане- "дай ми чашата", "сипи ми вода", донеси ми това, донеси ми онова.... Отделно, че с всичко се справям сама, в нищо не ми помога. Оставя ме да ходя по магазините сама, да си нося торбите сама (пълни с неща за него).
Когато пойскам да отидем някъде заедно, да направим нещо различно или ми казва, че е изморен, или просто чувам -"Не ме занимавай с твойте глупости, отивай сама" Обикалям си като някаква откачалка все сама.... А, пък се води, че имам приятел.
После разбрах, че ми изневерява. Говорихме. Каза, че греша и не съм разбрала както трябва. После мислех, че е спрял да се вижда с онова подобие на човек... Не беше!
Не беше!! А аз не мога да го понасям повече. Не мога да го трая като яде, спи.... като диша!
Той ми говори за сватби, деца... Скоро иска да идва със семейството си да ме "искат".... Впрочем семейството му ме обожава. Всички ме обичат адски много, те са наистина прекрасни хора и дори не предполагат какъв идиот е той...
Реших да го напусна, но не знам как да му го съобщя. Не знам как да гокажа и на тях....
Намерих си квартира и искам да се изнеса, не съм най-невероятни и незаменим човек на света, но не съм и човек, който заслужава някой като него.... Не съм заслужила нищо от това, което ми причини.
Как да го изоставя безболезнено. Не искам циркове и панаири, въпреки, че той няма да ми ги спести може и боя да си изям...

Коментари

1.   Не ти трябва такъвв мъж ако може така да се нарече!

2.   Ами просто му кажи всички неща, които каза на нас и си тръгвай! Ама всичко!

3.   Може и да не му казваш директно. Изнеси си багажа, смени си номера, кажи му го между другото, а може и писмо да му напишеш, да му обясниш всичко хубавичко и да си идеш. Направо не мога да повярвам как си търпяла досега. Добре, че не те е вързал с дете, че щеше да си съсипеш живота. Пиши какво е станало задължително.

4.   Ами ако ще изядеш боя за на пред как ще живеете? !
м32г

5.   Ти дори да го напуснеш и да отидеш в квартирата, която си си намерила, той ще започне да те сваля и да иска да ходите насам-натам, докато не те спечели пак. Всички мъже са такива в подобни ситуации.

7.   просто си взимаш нещата и си тръгваш.

8.   Бягаййй! Не заслужава тактичност!

11.   Според мен много мислиш за него. Защо мислиш как ще се чувства той, мисли за себе си. Той ти е изневерявал, не се отнася добре с теб, едва ли мисли за чувствата ти. Така че направо му кажи, че го напускаш. И да има панаири, поне ще се отървеш! Няма безболезнена раздяла, но явно в случая това ще е най-добре.

12.   Оф, мила, позната ми е до болка тази история. Недей да живееш в страх и нерви. Направи така, че той да не знае за новата ти квартира. Изобщо да няма от къде да научи къде е. Просто издебни ден, в който го няма, събери си нещата и се изнеси. Смени си и номера! Няма какво да го мислиш как да бъде безболезнено, как да не го нараниш... Да е мислил той навреме. Не мисля, че му дължиш нещо. Редно е да има разумен разговор, но след като си познаваш човека и знаеш, че такъв няма как да се проведе- чантичката с дрехите и се махай. А пък на неговото семейство най-малкото дължиш каквото и да е било обяснение. В крайна сметка ти си оставаш с уважението и хубавите спомени към тях, но не с тях си избрала да се обвържеш. Успех и бъди смела и решителна!

13.   Че кой те кара да му казваш, че го напускаш, м? Събираш си багажа и духваш. Като се държи така с тебе, това заслужава! Хич не му се умилквай, покажи се като жена с ценности, която държи на себе си! Настърви се, жено!

Алекс

14.   Да допълня, със семейството му се сбогувай отделно. Просто им обясни, че не можеш да живееш така, и готово!! Пък и винаги може да поддържаш връзка с тях... Но в никакъв случай не оставай с него ЗАРАДИ тях!!!

Алекс

15.   имаш ли някой който може да те защити обърни се към него за помощ за да се разделиш с гаджето си.

17.   Мило момиче, не стига, че тоя ти вгорчава съществуването, а ти пък се чудиш как да не го нараниш, когато го зарежеш. Ти си олицетворение на поговорката, че човек каквото сам си направи, никой не може да му го направи. В твоя случай едва ли някой може да ти помогне, характера ти е много сгрешен. Съжалявам, но според мен е това. Вероятно следващият ще е нещо подобно, ти сама се вкарваш в такива филми.

18.   Поговори с него и му обясни как се чустваш. Кажи му, че искаш да си промени отношението към теб. Ако не иска да те разбере се махни от него, защото никой не заслужава такова поведение. Ти си младо момиче и заслужаваш нещо по добро. Не оставай с него само заради родителите му и др, каква е ползата, че те се отнасят добре с теб, а той не те оценява. Направи нова крачка без да се страхуваш, това си е твоя живот никой не може да се държи така със теб. Надявам се да съм била полезна. УСПЕХ мила :)
момиче на 17

19.   здравей,
никоя жена не заслужава бой.. камо ли ти!
затова му напиши на един лист всичко което мислиш, събирай си багажа и се изнасяй!

не му се обяснявай защото няма да те остави да се изкажеш а и дори да го направи - ще започне да мрънка като женичка и да ти се моли! той никога няма да с епромени... затова си спести панаира!

21.   Благодаря ви за съветите!!!
Много ми помогнахте и ми показахте, че съм в правилната посока!
Успех и щастие на всички пожелавам!!! Дано никога не попадата в такава ситуация, в каквато съм аз.
Авторката

22.   Пиши какво е станало

24.   И кратка телеграма му е много. Не се тревожи ще те преживее. Егоистите не скърбят дълго за никого. Може да се присети за теб, ако няма кои да му подаде чашата, но ще му мине. Гледай себе си. Роднините са много добри ама по свидно ще им е чадото. Ти ще станеш чужда. Добро отношение и плавно отдалечаване.