По кой път да тръгна?
Живея с моя съпруг без любов вече 17години. Обичах го много в началото, давах всичко за него, но той никога не го оцени и винаги аз му бях длъжна, винаги бях виновна пред него и трябваше да се оправдавам за всяко мое действие. Така годините си минаваха, децата растяха и аз покрай тях необръщах внимание на това че съм пренибрегвана, унижавана и обиждана, мсилих си че това е любовта, че по този начин живеят всички. Докато не се запознах с него.

Той преобърна живота ми, накара ме да се чуствам най-обичаната, уважавана и най-красивата жена на света. Имаме връзка вече 4 та година и съм много щастлива когато е при мен. След всяка наша среща се усещам заредена с положителна енергия, изпълнена с любов към света, чуствам се разбрана и подкрепяна. Просто неможем един без друг.

Чуваме се на всеки час и си пишем съобщения непрекъснато, когато се наложи единия да отсъства за няколко часа от града другия се чуства моного нещастен и самотен, тогава телефоните прегряват. Просто трябва да имаме непрекъсната връзка помежду си, в противен случай единия от нас се чуства непълноценен човек.

Това е когато откриеш другата си половинка тогава си завършен, тогава си цял. Разбираме се без думи, всеки знае другия какво мисли в момента и по едно и също време хващаме телефоните да си звъним, а те често дават заето защото аз звъня на него а той на мен. Имаме силна телепатична връзка, чак се плаша от това.

Сега искам да напусна съпруга си и да заживеем заедно, той е осигурил всичко за случая, изостави жена си за да ми предостави дом на мен и децата ми, но аз не набирам смелост да напусна съпруга си. Все мисля за децата, за хората, за приятелите, за роднините които ще ме упрекват, а само аз си знам как се чуствам с него у дома и какъв прихически тормоз търпя през тези години.

Незнам какво чакам още и какво ме спира да го направя след като другия ми дава всичко, от което имам нужда и толкова ме обича, че би дал живота си за мен. Приема ме в дома си и с двете ми деца и иска да ни направи щастливи. Кажете ми аз как да постъпя, кой път да поема, защото съм на кръстопът в момента. Дали да рискувам или да поема по новия неомачкан път или да си продължа по стария каменист и застлан с тръни път???

Дала съм дума на приятеля си, че до нова година ще му кажа дали ще живея с него или ще остана със съпруга си, защото нито той, нито аз издържаме вече на това напрежение. И ако реша да остана при съпруга си, той ще се отегли и всичко ще приключи. А толкова много го обичам, той е всичко за мен. Ако ме изостави просто ще умра без него.

Защо съм такава моралистка, защо немога да си кажа майната му на всичко та аз го обичам, какво ме интересуват хората, защо, защо, защо?? Защо винаги мисля за другите преди себеси? Иска ми се понякога да бъда поне мъничко егоист в живота, да направя първо нещо за мен и после за хората около мен. Ако някой може да ми помогне със съвет ще му бъда много благодарна. Защо закъснялата любов е винаги така болезнена, но е най-истинска и силна.

Коментари

51-58 от 58

54.   Тоя тЪпанар сигурно вече съжалява, че си е намерил моралистка (хахаха), или сигурно е толкова тъп че още не се е осъзнал. Е, все някога ще се събуди... ;}

55.   Hе,н 54 ,той още не знае на какво нещо се е натресал:)халал да му е консервативната моралиска!хахаха

56.   Нова гидина дойде,а ти какво риши.

57.   Приятелко никой от тези коментиращите не ти дава правилният съвет а той е не се развеждайте нито ти нито той сега ви е добре със сигурност обичате се радвате се един на друг нима не си била така и със съпруга ти в началото съберете ли се ще стане абсолютно същото живейте се обичайте се правете любов и си гледайте семействата... изневярата и забранената любов са нааааай сладкото нещо запомни го това .не си създавайте излишни проблеми .така ви е по добре повярвай ми... докато не се съберете да живеете заедно изживейте любовта си а така може и докато сте живи..и нищо няма да ви тежи на съвестта .това са думи казани от опит..

58.   От авторката за №57 Благодаря за съвета но вече съм разведена, още немога да кажа щастливо разведена защото той не се е отказал от мен и ме преследва денонощтно.Надявам се скоро да се откаже.Със съпруга ми никога не съм се чуствала така както в момента с другия човек, може би защото обичта беше само от моя страна а от него получавах само критики и обиди.Сега срещнах разбиране и обич, сега чуствам че съм жива, сега съм в хармония със себеси, а това е най-важно.Не съжалявам за изгубените години, съжалявам за пропиляната си младост. Всичко друго мога да поправя, но младоста си немога да върна.

59.   На всички жени, които изневеряват все мъжете са им виновни, липсвало им внимание, все са недооценени, правели всичко за да подържат любовта, а мъжа "дебил"само консумира. И всички те по някое време срещат "сродната душа", "своята половинка", човекът, който ги"усеща". Това са оправдания пред гузната ви съвест и пред другите. Просто брака убива любовта, иска ви се отново да изпитате тръпката, която сте изпитвали със съпруга си в началото. Между другото никъде в сайта не прочетох някоя от "тези" жени да е напуснала мъжа си заради любовника. Към авторката-мислиш ли, че ако заживееш с любовника, след няколко години ще се обичате така?

60.   Номер 59, прочети само един коментар над твоя - тя е напуснала съпруга си, развела се е и вече живее с приятеля си. Това опровергава всичко написано от теб. Повече нямам какво да кажа. Заставам зад избора й, той е най-достойния. Лицемерие би било да остане със съпруга си, ако не го обича, дори той да не е толкова ужасен, колкото го описва. В подобни ситуации най-почтеното е именно да има честност и откровеност. Именно това е достойно за уважение, незвисимо че може да причини някаква болка с думите си, за сметка на това му дава свободата да потърси и намери истинско щастие, каквото тя е намерила с някой друг...

61.   аз съм 59 към 60-Голяма честност и откровенност е имало 4 години, докато е имала любовник. Да прочетох, че се е развела, но нека поживеят няколко години заедно, защото бракът е голямо изпитание. Ежедневието, съвместният живот, рутината, убиват любовта. От части подкрепям мнението на №57, а именно че забранената любов е най-сладка, защото опитваш нещо ново, откривате се, опознавате се. Точно тогава любовта е най-силна, но не съм съгласен с 57, че трябва да запази и мъжа и любовника. какво семейство е това-да лежиш до съпруга си, а да мислиш за любовника-театър! Желая щастие на авторката.

51-58 от 58