Как отново да спечеля нейното доверие?
Здравейте. Та направо да започвам. Аз съм момче на 18 години и преди 6 месеца се запознах в Интернет с момиче което е на 15 години. С течение на времето се привързахме един към друг, станахме добри приятели, споделяхме си всичко. Не дълго време след това пламна и любовта (знам че може би ще прозвучи смешно, но ДА - съществува и виртуална любов, един малко по-различен начин за изразяване на чувствата). Малко по малко, ставахме все по-неразделни един от друг - отначало само си пишехме, после се чухме и по телефона, след това се появиха и дългите разговори по Скайп, последвани от видеоразговори.. Имахме си доверие, беше ни забавно заедно и всичко най-хубаво. :) Но аз глупакът, в един малко по-ранен етап от тази връзка (още когато я бях виждал само на снимка) и бях дал повод да се съмнява в мен дали наистина я харесвам и обичам, защото нещо не ми беше харесало във външния й вид. Понякога след това се карахме и сърдихме, дори щяхме да "скъсаме" заради това, но в един момент си казахме че не е хубаво да си правя погрешни заключения заради една (най-вероятно заблуда заради снимките). На 4-тия месец след онлайн запознанството ни се видяхме. Очакванията ми според моята представа за красота като външност (и иначе като душа - което смятам че е по-важното), се надминаха. Наживо тя беше дори по-хубава отколкото съм си я представял. ? До тук задоволително, всичко си течеше нормално и бяхме много щастливи заедно макар и за малко (3 дни - защото тя е от друг град на над 200 км. от мен). 2 месеца след като се видяхме, аз започнах да усещам в поведението й, че нещо я тормози, че крие нещо от мен. Оказа се, че трудно може да ми вярва защото веднъж вече съм я разочарова/предал и си мисли че пак ще го направя. 100 пъти (буквално) съм й обеснявал че това прибързано изказване, тази грешка която направих преди, беше напълно основателна защото както казват "понякога снимката лъже", човек се заблуждава и когато нещо не е перфектно - той сам си го доизмисля дори и несъзнателно. Аз правя всичко възможно тя да ми вярва отново, защото е ужасно да гледаш как приятелката ти не ти вярва.. а досега тя никога не ме е предала. Да знам, постъпих лошо признавам си.. но и аз съм човек и аз допускаш грешки, но мисля че трябва да се учим от грешките си и да поискаме прошка. Ако може да ми помогнете с някакви съвети, защото ситуацията е малко деликатна. И за протокола: винаги съм се отнасял с нея мило, романтично.. то картички ли не беше, валентинки, мартеници по пощата, подаръци, любовни стихчета (измислени от мен), песни.. давам всичко от себе си. Също забравих да спомена, че тя е първата ми любов и може би затова го приемам толкова на сериозно но не искам да я загубя.. Обичам я повече от себе си и не знам какво ще правя без нея.. ;( ;(

Предварително ви благодаря. :)

Коментари

1.   Ами докажи и че я обичаш и не я предавай повече.

2.   Здравей! Аз съм момиче на 17 години.
Случвало ми се е да изгубя доверие в някого. И, наистина, пътят на спечелването на това доверие не е лесен, но, също така, не е и невъзможен. Понякога няма нищо конкретно което можеш да направиш. Според мен, това което би било най-добре е да й покажеш, че няма причина да се съмнява в теб и в чувствата ти. Можеш да се опиташ да поговориш с нея, може би за пореден път да се опиташ да я увериш, че всичко което изпитваш е реално, но не ти давам гаранция, че би имало някаква полза от това.
А, понякога, просто ни трябва малко време за да осмислим случващото се.
И един последен съвет от мен - бори се за нея и не се предавай, защото няма нищо друго, което ние - момичетата да ценим повече у момчетата, от това да виждаме, че на някой все пак му пука за нас.

Надявам се да съм ти била полезна. И успех! :)))