Принципи, любов, разстояние
Тук е единственото място къде мога да споделя и се надявам да получа съвети.
Момиче съм на 21 от малък град, от малка родителите ми се опитаха и успяха да ми наложат техни принципи..
Едни от тях са - за момчетата, връзките и т. н.
С доста момчета съм писала, писали сме за това да се видим, естествено казвала съм ела и ще се видим..
При което следва един и същ отговор от всички момчета до сега-А ти кога ще дойдеш.. Е почвам да се обяснявам..
Което до някъде си е така... И пиша не се познаваме няма как да дойда, дори и 2-пъти да се видим пак няма начин, трябва поне да те опозная..
И тук искам да кажа, че те са искали нещо повече от приятелство, разбира се занимавала съм се само с един.
И така след моите обяснения нищо остава си тяхното
-ела ти..
Да майка ми ми баща ми няма да ме пуснат, защото не знаят къде отивам то и аз не знам а и не бих тръгнала на среща в друг град с човек, който не познавам..
Но ето преди няколко дни с момчето, което чатим от няколко месеца вече си и говорим от скоро..
Започна темата ако дойде кога ще ида аз, след което отново започнах да се обяснявам, че не се познаваме достатъчно, че да ида след 1 среща... след това му казах, че нашите няма да ме пуснат.
И той по едно време ми казва ти от вашите ли зависиш(нещо подобно)..
Да не работя в момента а и да работех не бих отишла..
Но вече започвам да се съмнявам аз ли съм мръднала или тук имат вина родителите ми, че с прекалената си загриженост едва ли не изглежда, -''малкото момиченце на мама и тате''..
Искам да попитам тук-
Момичетата ходили ли сте в други градове да се запознавате с момчета, който не познавате, или ако се познавате след колко време отидохте в тяхния град?
И към момчетата -Как приемате момичето което ви е приятелка но е от друг град.. как бихте искали да се виждате?
Питам, защото бившия ми приятел беше от друг град близо бяхме но, се виждахме -редувахме се.. аз веднъж после той идва и след това пак отивам аз..
Надявам се да разбрахте за какво става на въпрос..
Компютъра ми е малко развален и го написах много на бързо, че доста е прецакан и се изключва..
... да ще кажете, . връзка от разстояние няма да е връзка..
Ми като се видим не знам кога ще е но ще си проличи дали ще сме заедно тоес дали ще искаме наистина да сме заедно..
Много се харесваме но просто тези негови намеци да ходя аз след първата среща някак си не го разбирам.. А и доста момчета това са ми писали.. АКО е за секс, аз съм му казала, . че това няма как да стане, не съм от леките момичета..
Е надявам се на отговори, когато мога ще пиша

Коментари

1.   Темата ти е за тинейджърски, защото макар и на 21 г. ти не си възрастен човек. Събуди се - пълнолетна си от 3 г., а чакаш мама и тати да вземат решенията за живота ти - нещо повече - да те хранят и обличат като млада, здрава жена.

„Да майка ми ми баща ми няма да ме пуснат, защото не знаят къде отивам то и аз не знам а и не бих тръгнала на среща в друг град с човек, който не познавам.“
Ало??? Виж си отново личната карта - ТИ СИ ПЪЛНОЛЕТЕН ЧОВЕК.

„Момичетата ходили ли сте в други градове да се запознавате с момчета, който не познавате, или ако се познавате след колко време отидохте в тяхния град?“

Не, не съм ходила в разни градове да търся мъже, но и не ми се е налагало. Самата аз идвам от много беден и малък град с над 33% безработица, но още на 19 г. си събрах куфарчето и отидох да работя и уча в Столицата. Работих, учих РЕДОВНО и съвсем естествено се запознах и с чудесен мъж. Нашите нито съм ги питала, нито съм ги занимавала с личния си живот камо ли да ги питам къде и с кого ще ходя. Така е от 18 г. възраст.
Иначе в твоя случай те съветвам като нямаш работа да си търсиш такава колкото да събереш пари за да се изселиш от мама и тати. Колкото по-далеч, толкова по-добре, защото ако така продължаваш и на 50 г. ще си тяхното малко момиченце, но тях няма да ги има вече и като се гътнат съвзем ще изгубиш почва над краката си - рано или късно и това ще се случи и какво правим?
Сама си вземи свободата!
Колкото до мъжете - не си въобразявай, че някой ще ти оправи живота, че от мама и тати към мъжленцето и все ще можеш да имаш някой да ти определя живота - да, може и да намериш друг осигурител, но на каква цена?
Виж се в огледалото - голяма жена си, не се излагай!
И да, не ходи по разни градове да срещаш разни непознати мъже, а ходи да си търсиш работа, защото само това те спасява в момента

2.   Ха-ха! На 21 - друг път!

3.   Мило момиче, слушай сега аз какво ще ти кажа.

Много правилно си разсъждаваш, и родителите ти също са прави. Не забравяй, че в този живот никой чужд човек не може да ти мисли доброто, освен твоите създатели - родителите ти.
Всеки родител е съвсем нормална реакция да се тревожи за своето дете и да му говори за съществуващите опасности, особено когато става дума за момиче.

А днес в 21 век е много опасно положението, особено за вас момичетата!
Чел съм шокиращи истории, как момичета са били изнасилени и убивани от "хора" с които са общували години наред. Представяш ли си?
"Приятел", вика приятелката си на гости (знаели са се от две години), когато тя отива при него той и слага нещо в питието, след това вика още трима свои познати и започват да се гаврят с вьпросното момиче... Насилват го и го изхвьрлят на някаква поляна, след което то умира от разкъсвания.
И това и го причиняват "приятели"... "Хора", с които тя е излизала, на които е имала доверие...
Само си представи...
Да мислиш даден индивид за приятел, да му имаш доверие, а през ум да не ти минава че това е твоят палач..

В днешно време не можеш да вярваш на никого...
Без значение за какъв ти се представя и какъв образ демонстрира. Хората, могат да бъдат страшно замаскирани, примамливи, фалшиви и подли... повярвай, знам защо го казвам!!!

Погледни на какво е заприличало днешното ни общество...
Младежта загива, деградира.
10-11 годишни дечица пушат цигари, пият твьрд алкохол, ходят късно по нощите, а родителите им дори не знаят къде са и с кого са. Резултатите от всичко това ги виждаме... Затрити съдби, провалени животи, изнасилвания, блудства с непълнолетни, отвличания, трафик на хора... и т. н. и т. н. лоши неща!

Всичко това което ти казвам далеч не го казвам за да те плаша или да ти всея страх. Просто ти цитирам самата истина! По добре е да я знаеш, отколкото да живееш с фантазиите че всичко е цветя и рози.
Знанието за истината те предпазва поне малко.

А тя - Истината... е мрачна, жестока, корава и бездушна...
Но няма как. Самият свят е такъв... Нереален, а реално боли!

Послепис.
При никакви условия не отивай по такива срещи, още по малко в други градове... НЕДЕЙ!
НЕ знаеш какъв индивид стои отсреща и с каква цел те привиква. Никога на мъж недей да имаш 100 % вяра... Защото сляпото доверие и прибързаността могат да застрашат съществуването ти.

Щом някой си там настоява веднага да отидеш при него, значи има нещо гнило тук. Не можеш да се грабнеш просто ей така и да отидеш при някой там с когото тепърва си разменила няколко думи в скайп..
Нека си говорят каквото си искат, нека те изкарват "дете зависимо от родителите си".. това е за предпочитане, отколкото да си навлечеш некоя беля!

Бъди бдителна и не се предоверявай...
Бдителността и разумът могат да бъдат твое орьжие, но никога нема ти навредят!

Успех!!!

4.   Абе в твоя град момчета няма ли, че търсиш все по Интернет? Много ти е криво мисленето (вече), щом дори можеш да си зададеш въпроса "Да отида ли? ". Готова си за Кумчо Вълчо. Зарежи компютъра и живей живота си лице в лице.

5.   И само да допълня:
Не е редно момичето да ходи при момчето...
Това, отстрани погледнато изглежда като - "лека жена която отива на краката на мъжете".
Винаги момчето е това което при силно желание трябва да отиде да се види с вьпросното момиче. Защото така е по правило. Не е никак кавалерско, момчето да изисква от момичето да му ходи на краката. А един мъж, щом не е кавалер, тогава какъв мъж е?

послепис...
Коментиращите, не нападайте така рязко момичето.
Хубаво е да подхождаме с разбиране и да бъдем полезни с коментарьт си.
Няма нищо лошо в това че тя се вслушва в своите родители и си живее с тях. Няма по сигурно място за човек, от неговия дом и неговото семейство.. Единствено там, човек е защитен... никъде на друго място не е такъв.
Тези които работят, учат или пребивават далеч от родителите си, в най-честите случаи са се отдали на разгул, уличен живот и прочие, което от своя страна никак не води на добьр край...

6.   Авторката.... Благодаря ви. Има момчета в моя град/но града е малък и на повечето им знам номерата... А за момчето което говоря май загуби интерес като му казах, че няма да ида / дано да съм в грешка

7.   Ако е загуил интерес към теб след като си му отказала, сама може да стигнеш до извода колко сериозен е бил и за какво те е викал при себе си....
Иначе за мен е абсурдно ти да ходиш при него... Аз никога не бих. Като иска той да дойде, иначе изглеждаш като леко момиче, което се чуди с кой и къде да се на*бе...
И да е загубил интерес не ми се струва, че ще е голяма загуба.

8.   Аз го харесвам и като си говорим си личи, че разсъждава като зрял мъж.
След няколко дни ще си проличи.... Ако продължи да ме търси пръв значи не е зягубил интерес.. Но сега е в друг град и ще е там до края на годината...
Едва ли ще е сам.... Благодаря за коментарите иначе аз не го търся първа/от 3 дена само смс-и му пиша... А до преди тези 3 дена той ме търсеше..