На 25 съм, но харесвам момиче на 16!
На 25 съм, но съм много младолик. Никой не ми дава повече от 16-17 години, а както знаем момичетата като цяло не си падат по момчета, които изглеждат по-млади от тях. На практика всички мои връстнички ми изглеждат като каки, а някои дори като лели! Самите те ме мислят за много по-малък от тях и изобщо не ме възприемат като потенциялно гадже. Да не говорим, че вече мислят за раждане на бебета и създаване на семейство. Познавам едно момиче което е на 16 и затова малко ме притеснява да говоря с нея, защото не искам да изглежда жалко а и май е незаконно, макар у нас да има хиляди такива връзки. С нея мн си допадаме, а и аз не съм от тия дето ще използват момиче само за секс - мога с месеци да чакам ако не е готова! В нея ми харесва това, че е по-импулсивна, че не се интересува от политика, че е естествена и неподправена, не е циничка като моите връстнички. Какво бихте ме посъветвали?

Коментари

1.   Действай, че после ще съжаляваш!
Aira

2.   Като начало се научи да пишеш грамотно! Срамотна е 25-годишен мъж да пише така!
А и малко си промени стилът на писане. Звучиш като тийнеджър на 17

3.   Моят случай е подобен. И аз съм на 25г. А момичето, което плаче за мен е малко по - малка от твоята. Няма да спомена години. Малко е незаконно.
Не е от това, че изглеждаш младолик или че твоите приятелки на твоята възраст, не те заглеждат. Важен е единствено характера, (рзбира се и парите са важни). Аз нито съм толкова младолик, пък нито не ме заглеждат, тези на повече от 20г.
Наистина момичетата на 16г. Са как да го кажа, (привликателни). След две години с тях, ще е напълно законно. И все пак, чак след 2г. А до тогава?
Учудвам се, че пишеш това като нередност. Наистина групата ни в България е в 10 - ки хиляди. Но нямаме тайно общество, не се знаем помежду си. Това не е нещо, за което да сложиш табела. Щом си написал статията, значи си от скоро осъзнат. И още се бориш със себе си, или те е страх от обществото, от закона
С право е така, и затова трябва да си наясно с нещата. Ще се опитам да ти спестя, до някъде проучването.
Да говориш с един, човек независимо от неговите години. Не е нещо ненормално. Никой няма да те съди, за това, че просто общуваш с друг човек.
Но трябва да внимаваш, как точно говориш. Защото ако и се обясняваш в любов, затова трябва да знаете само вие двамата. Да няма доказателства, за това което казваш.
На обществото не му пука, особено какво ще направиш с това 16г. момиче, стига да няма насилие. Всъщност аз мразя насилниците. Да обществото осъжда подобен вид връзки, но само на думи. Ако утре си с нея в дискотеката и се целувате, на никой няма да му пука. Дори родителите рядко се противят дълго, ако имате взаимоотношения.
Сега въпросът със закона е малко специфичен. Препоръчвам ти да прочетеш ЗЗД - Закона за защита на детето!
Гласи пълнолетно лице над 18г. Няма смисъл да го обсъждаме, всички го знаем.
Непълнолетно лице 16 - 18г. (Където е и твоята възрастова група, за в момента). Може да има връзка с лице над 21г. (разлика до 4г. Не се смята, за разлика) Ако е по взаимно съгласие. Тоест тя не може, да докаже насилие, или заплаха от твоя страна.
Подрастващо лице 14 - 16г. Може да има връзка с лице на над 19г. Ако детето е съгласно, но освен него са съгласни и родителите на подрастващото лице. Тук е по - сложно, но не е възможно.
Малолетно лице под 14г. Не може да има каквато и да е връзка дори с 15г. лице. Но това не означава, че нямаш право да общуваш с него. Само че не трябва да присъстват доказуеми, сексуални намеци.
Това е само база знания, които трябва да знаеш. Щом искаш да си с лице под 18г.
Прочети ЗЗД; Ако разбираш руски в Ю туб има множество дискусии по темата. И накрая напиши в Гуглето, тъпата и съвсем не правилно използвана дума "Педофилия" Ще излязат множество дискусии и осъждания, но можеш да видиш терминът в Укипедия. Както и да потърсиш лекарски мнения за определението.
И като цяло няма проблем да си с момиче на 16г. Стига да не използваш насилие.
Вярвам, че си умен човек и ще успееш да се опазиш, от вредните последствия.

4.   Уау, след изчерпателната лекция по приложно право на №3 (между другото казва се Закон за закрила на детето, не "защита" ), на мен ми остава единствено да те посъветвам да изчетеш и Наказателния кодекс, за да си в час с нещата. Това, което правиш или искаш да правиш с 16-годишното момиче, не е нито противозаконно, нито престъпно. Не можеш да бъдеш преследван от закона, ако си имал сексуален контакт с непълнолетно лице по негово съгласие.

5.   За любовта няма възраст! ;) пък и щом изглеждаш по младолик никой няма да ви, , съди" ако не споменаваш години :)

6.   За любовта няма възраст! ;) пък и щом изглеждаш по младолик никой няма да ви, , съди" ако не споменаваш години :)