Как да го спечеля отново?
ж22
Здравейте!
С приятеля ми скъсахме преди 2м. и не сме се виждали от тогава, но не сме и спирали да си пишем или да говорим по тел. Причината, поради която скъсахме е моят инат. Каза ми, че му е омръзнало да контролирам всичко, че аз нямало да се променя.. И така вчера разбрах, че е започнал да излиза на срещи с разни други и от тогава все едно камък ми падна на сърцето. Не мога да обясня как се чувствам.. аз все едно не дишам. Никога и никого не съм обичала по този начин.. аз не мога и не искам да го загубя завинаги!! Моля ви, кажете ми какво да направя, как да го спечеля отново? След 3 дена отивам при него и какво да направя тогава?
Благодаря ви предварително..

Коментари

1.   Не можеш да накараш някой да те обича или да бъде с теб, единственото, което е в твоя власт, е да бъдеш човек, достоен за обич.

2.   Мисля, че и той все още има чувства и ако го увериш и му обещаеш, че наистина ще се промениш, най-вероятно ще си го върнеш. Но след като го върнеш, наистина трябва да се промениш, иначе ще се върнеш пак тук, където си в момента. Просто поговори с него, кажи му най-искрено, че не искаш да го загубиш, че ще се промениш и т. н.

Изразът е "камък ми падна ОТ сърцето" и не се използва в този контекст. По-добре научи точно как и кога се използва израза, за да не се изложиш пред някой. Казвам го най-приятелски, без да се заяждам.

Успех!

vova4ka

3.   Интересно ми е, че питаш нас какво да направиш, а не казваш, че заради него си готова да се промениш, или поне да опиташ да поправиш грешките си. Не знам колко време сте били заедно, но явно не е било кой знае колко дълго, защото в дългите връзки партньорите се напасват с времето и ако евентуално след време решат, че не са един за друг, краят настъпва по най-различни причини. Няма как да не му пречи или да ти търпи характера с години и в един момент да реши, че го дразниш. Ако пък сте били двойка от скоро е твърде възможно действително да му е неприятно, че го държиш из късо или се опитваш да го контролираш и да не иска да продължава такава връзка. И в двата случая сериозен разговор по темата не би навредил, но ако видиш, че нещата не отиват към сдобряване, по-добре вдигни глава и си тръгни, отколкото да изпадаш в истерии и да изглеждаш жалка в очите му. А за в бъдеще, се постарай да се контролираш ти самата, за да не изпадаш отново в подобни ситуации. Всеки жив човек си има недостатъци в характера, но трябва да се съобразяваме и с другите.

4.   Кога осъзна, че го обичаш?
Когато той започна да се среща с други а ти бе сама ли?

5.   Мисля, че суетата ти тежи. Той започнал да излиза с други и изведнъж оххх трагедия, нашата не можела да спи, камък и заседнал :)
Така е когато си мислите че мъжете са само парче месо, а когато се появи друга се сещате че много ни обичате.
Няма да сте заедно, или дори да сте, няма да ви се получи, имаш да учиш още житейски уроци.

6.   Vova4ko, не си разбрал за камъка! Наистина има израз, който ти споделяш, но тя точно в този контекст е искала да каже, че й е станало тежко- каот камък!

7.   Ами обещай му, че ще се промениш, ако се съгласи да се пробвате пак спри да си инат и да контролираш всичко, ама като казвам спри нямам предвид да го намалиш тва, а да го елиминираш изцяло. И най-малкия знак, че не си се променила и ще се разделите пак, този път и без да си пишете и да се чувате.
NB! Ако смяташ, че няма да можеш да се промениш толкова бързо толкова коренно, по-добре не опитвай.
S. A. D.

8.   Поредната тема в стил "Как да си го върна". Карате си го както знаете, на половинката й писва и ви отсвирва и вие започвате да се вайкате "как да го спечелите отново". От какъв зор? Ще се опиташ да се промениш, за да може евентуално той да се върне при теб, но ти си си ти. Това си е твоята същност и не можеш да я промениш. Когато видиш, че той пак е твой, ще се успокоиш, ще се отпуснеш и нещата отново ще тръгнат по старому. По-добре си намери някой, който няма против да го контролираш.

9.   АВТОРКАТА: Благодаря на всички за коментарите! Искам да ви споделя, че отново сме заедно с него. Аз наистина виждам промяната в себе си и мисля, че и той я вижда. Никога повече няма да си позволя да го загубя.
Лек ден ви желая :)

10.   Е чакай де, тия филми с промяната сме ги гледали и преди и то по няколко пъти. Почакай да минат 2-3 месеца. Ще запееш старата песен на нов глас