От връзка - най-добри приятели...?
Проблемът е следният: от пет месеца си имам приятел... нов, да речем. Преди него имах доста дълга и здрава връзка - 3 години и 7/8 месеца, а това за моята възраст (22г. ) е сравнително дълъг период. Трудно излязох от тригодишната връзка, дори бившият ми все още ми липсва, но се стремя да гледам напред и да не мисля за това, все пак аз предприех тази крачка. Много го нараних, а с това нараних и себе си... но не това е целта на публикацията ми тук.

С новото момче се разбираме на този етап перфектно. Проблемът е, че ни дели известно разстояние. Да го кажем - половин час път с кола. От две различни населени места сме, няма да изпадам в подробности с километри. И се виждаме 2, до 3 пъти в седмицата. Може би това донякъде е добре, защото няма да си омръзнем лесно, поне според моите виждания. Пасваме си в характерите, разбиранията, интересите, секса, всичко... Проблемът е следният... преди около две години и половина той е имал приятелка, с която е бил 7-8 месеца, като са се разделили по нейна инициатива. Имали са няколкомесечен мъртъв период, не са се търсили и т. н., но след това пак са започнали контакти... и по негови думи сега са най-добри приятели, едва ли не като брат и сестра и дрън-дрън...
Мен това страшно много ме тормози, защото според мен просто НЯМА такова животно като "най-добри приятели" след връзка... Как до вчера, дето се вика, ще ти става оная работа от някое момиче, а след това вече нищо няма да има, освен приятелство... Не го разбирам... не, просто не съществува според мен това нещо...
Не се съмнявам в това, че той е приключил всякакви по-различни от приятелски отношения с нея, но тя към него - ето това ме притеснява. Излизали сме заедно няколко пъти (аз, той и други негови приятели) с нея виждала съм я как го гледа, как се държи... как най-нагло и безсрамно флиртува, а тя уж също си има сериозен приятел... Виждам я как се дразни от това, че той е с мен... Ето бързия пример, за да не кажете, че си внушавам: събиране. Купон, както щеше го наречете. 5-6 човека сме, между които сме аз и той... и тя. Всеки е зает с нещо - кой готви, кой прави салати, кой скара, барбекю... знаете. В един момент просто всички поседнахме, остана само някакво мезе да се нареже. И моят приятел седна до мен... но седяхме на пейка и се наложи аз да стана и да седна в скута му, защото до нас имаше още двама души, а пейката е малка. И само докато седнах в него, няма и минута по-късно, онази решава, че иска да го пита: "Абе имаш ли някаква работа в момента? Да нарежеш мезето? "... И, разбира се, той като кавалер, се съгласява... Не се отделих от него, а тя не спря с изпепеляващите погледи... До преди това все говори, бърбори нещо там... Вече след като всички си седнахме на масата - край, тя просто си глътна граматиката. Дума не обели и почна нещо да си чопли ноктите... защото през цялото време не спрях да го гушкам, целувам, да го глезя, аз дори да го храня - а на него това му харесваше. Явно на нея не. До края на вечерта тя мълча...
Просто... не, не съм параноичка, опитвам се да мисля положително върху всичко, но просто не мога да я трая тая... Било каквото било между тях, БИЛО е, край. Да го преживява, все пак са минали две години и половина, кажи-речи. Тя си е с някакъв друг, а аз съм с него... Споделете, според вас възможно ли е да има НАЙ-ДОБРО приятелство - не просто 'приятелство' - между двама, които са имали връзка, били са интимни и бла-бла...

Ж22

Коментари

1.   Виж, авторке, страхувам се от друго аз. Не си малка, и би трябвало вече сама да се справяш с такива ситуации. За да се справиш, знай, че трябва да си уверена в себе си. Може би начин това да стане е да помислиш върху това че на света има хиляди други жени, но ти си избраницата, да повярваш че имаш точните качества, които те правят перфектния партньор за даденото момче.
Хубаво е, че си описала тази ситуация, защото тя всъщност дава представа за твоя приятел. Казваш, че е кавалер. Според мен, един зрял мъж в такава ситуация не би трябвало да реагира така, да го кажа по-точно, един кавалер. Един кавалер е кавалер, когато е заслужено от другата страна, но когато някоя жена го манипулира, и то в случая демонстративно тази показва ревността си, то той трябва да я постави на място и по този начин да покаже респект към теб. Сещам се за подобни опити на жени спрямо мои близки, в които мъжът е постъпил честно спрямо жената, с която е, и това е мъжка постъпка. Другото е момченце. Момче, което още е несигурно, още не знае какво иска, изобщо не ти трябва такъв партньор. Това не значи да го оставиш, а да му обясниш, че не е редно той да реагира така в подобна ситуация, а че е редно да защити теб. Ако той не го направи, значи не е мъж. Поне не още. А относно момичето- то ти е най-малкия проблем. Ще смениш кой знае колко още гаджета занапред, ще дойдат кой знае колко още други противнички. Важното е от всичкия този опит накрая да знаеш как да се справяш, как да си уверена и да си изградиш адекватен критерий по който да избереш мъжът, с когото ще прекараш остатъка от живота си. Ако приемаш всяка вдна такава ситуация като поредното предизвикателство, вместо като заплаха, повярвай ми, ще научиш много ценни уроци и ще усъвършенстваш себе си, ще се научиш как да бъдеш истинска жена, за да можеш да имаш мъж, който да ти даде сигурност.

2.   Не си права. Да, има такава връзка като добри приятели. Да се видим веднъж в годината по на кафе и да си кажем кой как е но до там

3.   Не, не, не... забрави за това приятелство, няма да се получи.

4.   На твоето мнение съм, не мисля че това би могло да се получи.
За просто приятелство съм по-съгласна. Под приятелство тук се има предвид, че знаеш, че можеш да се опреш на другия, да му се обадиш като имаш проблем и да разчиташ на неговата подкрепа по някакъв начин.
Но аз с най-добрия си приятел говоря за секс, случвало се е и да спим в едно и също единично легло и съм си лягала с чистото съзнание, че нищо няма да се случи, дори не съм се замисляла, че е възможно нещо да стане, тъй като никога не сме правили секс заедно и никога не сме имали подобни влечения един към друг. Та в този дух на мисли, не сме се и замисляли за подобно нещо. НО представяйки си ситуацията в която аз вече съм имала такъв контакт с него, то твърде вероятно е, ако при дадени обстоятелства отново се окажем в такава ситуация, то навярно ще го направим отново. Или пък като пийнем леко, по едно-две питиета, то навярно също нещо ще се запали. А най-добрите приятели остават насаме... често.
Не, не мисля че е възможно след приключила връзка, да се зароди толкова истинско приятелство, че да се обръщаш другия като се преоблича в стаята, където си, примерно. "Е, нали съм те виждал? " :)

5.   Мисля, че не!!! Приятели да, но НАЙ-ДОБРИ НЕ...

6.   хахахахх според мен това е невъзможно , аз даже се сърдя когато тоя дори и най безобидно си пише с бившата му а ако тръгнат да излизат заедно и да бъдат насаме, просто няма да я биде

7.   не, и какво от това?

8.   Благодаря за мненията, наистина. :))

Авторката

9.   Нека да разбия митовете, че няма приятелство след връзка, но с 4 от всичките ми 5 бивши сме в близки отношения. Първата ми връзка беше с най-добрия ми приятел, а след като се разделихме пак си останахме най-добри приятели, даже и днес сме си близки и се виждаме от време на време. :)