Да бъда ли пряма и да кажа какво чувствам?
Здравейте,

пиша тук, тъй като исках обективно мнение и смятам, че тук мога да го получа.
Та ето как започва и моята история:
Рядко ми се случва или по-скоро рядко ми остава време да се впускам във връзки и честно казано избягвам обвързване. Но ето, че идва един момент, в който осъзнаваш, че си срещнал някой, с когото ти е приятно и искаш да опиташ. В началото този мой колега, дори не го забелязвах, беше просто колега, с когото бяхме само на здравей-здрасти, но след няколко месеца, когато той се раздели с приятелката си изведнъж станахме по-близки, започна да ме прегръща всеки път, когато ме види, да разговаряме повече, все по-приятелски настроен ставаше, един ден бях възмутена, когато видях как той просто ме забелязал от автобуса и решил, че нищо не му пречи да слезе да ме види и после пак да вземе автобус. Тогава нещо се замислих : този дали няма нещо към мен, започнах да си давам сметка, че може би той издава някакви сигнали. И така, докато не се наложи поради работа да се разделим за няколко месеца, като през това време все по-рядко подържахме връзка, тъй катоо разстоянието, а и часовата разлика бяха големи.
През това време бях много объркана и осъзнах, че имам някакви чувства към него. С нетърпение чаках да се видим и да си изясня това. И настъпи деня, в който той внезапно ми се обади да ме чуе, тъй като предния ден се беше прибрал. Усетих буря от емоции, така се радвах да чуя гласа му. Още същия ден се видяхме, но бяхме с колегите, така че не успях да прекарам достатъчно време с него. След няколко дни застой, започнахме отново да подържаме нашето приятелство, а напоследък все повече. Имахме шанса да излезем на вечеря по негова инициатива и тогава имах възможността да го опозная по-добре, и определено ми хареса още повече, имаме доста общи черти на характера и интереси. Цяла вечер ми задаваше въпроси за мои бивши, защо сега съм без приятел, колко емоционален бил той и лесно се привързвал, имал проблем, чието решение не зависело от него и това го карало да се чувства объркано и неестествено за него.
Видяхме се по работа и на следващия ден, като първите му думи бяха кога ще можем да се видим, уговорихме се и тази среща предстои тези дни.
Но пък незанйно защо цели два дни не отговаря на моите съобщения и не знам какво да си мисля, много съм объркана. И бих искала съвет, дали да споделя какво изпитвам към него или да изчакам, ако той има някакви чувства пръв да направи крачката.

Всякакви съвети и мнения ще са ми полезни.

Коментари

1.   Ако го чакаш него, такъв момент може да не настъпи, или може да си намери някоя... обмисли го добре, все пак заедно работите. Но, ако не пробваш, няма как да разбереш.. Може би те харесва, но се притеснява... успех..

2.   Мисля че си просто резервният вариянт, не е изяснил с бившата отношеноята си и изчаква.

3.   Авторката: За последните три дни се срещнахме два пъти по негова инициатива, като както винаги беше изключително мил, но аз отново не повдигнах въпроса. Но той продължава да ме пита какво ще правя, дали имам време, ако искам да ходя някъде с него, малко съм объркана:)
Благодаря за коментарите :)

4.   Ама какъв въпрос имаш да повдигаш, или ще се свалите или не. То е ясно, че изпитвате симпатии един към друг, но дали неговите са само приятелски или пък не е готов за сериозни отношения, ще си проличи. Остави нещата да се случат по естествен начин, целувки, флирт, ала-бала - нали не възнамеряваш първо да му пишеш стихове и да правиш романтични излияния преди дори да е показал, че го привличаш :)

Но внимавай, по-добре си изясни първо ситуацията, която ти загатва: "имал проблем, чието решение не зависело от него и това го карало да се чувства объркано и неестествено за него". Мирише ми на неизяснени отношения!
Ж 32