Той се промени
Обичах един мъж. Усещах, че и той мен, или поне имаше някакви чувства. Започнаха обаче и други хора да се месят в отношенията ни. Повлияхме се. Ревността, гордостта и инатът станаха причини да се разделим. Поисках да поговорим. Той беше мълчалив и замислен. Ядосах се и му казах да не мисли, че съм искала от него сериозна връзка, а само забавление.
Изминаха шест месеца. През това време аз работех, учех и излизах с приятели. Но не допуснах до себе си никого. За него знам, че си писал и се виждал с момичета, с някои от тях преспал. Но през това време с никоя от тях не се задълбочили отношенията му.
Сдобрихме се, след като емоциите бяха утихнали. Бях много щастлива, защото отново бяхме заедно. Той се държеше както преди. Но понякога става отдръпнат и студен и сякаш не ме иска. Чудя се каква ли е причината. Дали вече не ме обича? Дали съжалява, че се е върнал?

Коментари

1.   Не знам мила, така и не успях да разбера мъжете, но за да те развеселя малко ще ти разкажа една смешна история, която прочетох в една книга.
Прибира се една жена от работа и гледа мъжът и кисел, пие бира и мълчи. Разтривожила се, но нищо не казала. Легнали си и правили страхотен секс, обаче след това мъжът и пак бил кисел, на закуска- също.
Какво си мисли жената?
"Сигурно има друга! Знаех си аз, наскоро спомена, че има нова колежка. Сигурно е някое готино маце и набързо го е омаяла и сега моят не смее да ми каже. И т. н. "
Какво си мисли той?
"По дяволите, моят любим отбор загуби най-важния мач за сезона, но пък какъв страхотен секс правих после!!! "
Та това е пример, че изобщо не е лесно да проумееш какво става в главата на мъжете и за това хич не се и опитвай. Радвай се на това, което имаш и не се тревожи за дреболии, ако наистина има някакъв проблем, той ще си каже, но причината да е мълчалив и отнесен може да е съвсем прозаична и да няма нищо общо с отношенията ви.

4.   Авторке, проблема е в теб. Промени се и ти. Спри да бъдеш пасивна принцеса. Бъди инициативна. Иначе ще му омръзнеш.

5.   Благодаря за коментарите! И аз започнах да мисля, че проблемът е в мен. Не исках да мисли, че го обсебвам. Но май минах в другата крайност.
от авторката

6.   според мен се плаши че може много да се влюби в теб и да загуби свободата си

7.   "За него знам, че си писал и се виждал с момичета, с някои от тях преспал. " От къде знаеш? От приятелки интригатки ли?

8.   преспал и за теб това е нищо ле ле ле ле до къде хората са стигнали ако е преспал ти нямаш работа с него как вика преспал и не и пука....

9.   Отново пише авторката. Благодаря за коментарите!
Номер 6, много се надявам да е така, но... не се знае.
Номер 7, с него си разказахме какво сме правили по време на раздялата и той сам ми го каза.
Номер 8, не мога да търся сметка, след като по това време сме били разделени. Повече ме притеснява да не се влюби в някоя друга

11.   повече те притеснява да не се влюби в друга, ами направи така че да нямаш притеснения, от теб зависи

12.   Много мъже, които обичат свободата си действат точно така. Аз също имах връзка с мъж, като описания по-горе, в началото беше огън, но след 3 месеца каза че го притискам, имал нужда от пространство... и така до първата ни раздяла. Два месеца не си проговорихме, разделихме се с гръм и трясък и аз просто реших да го изтрия от живота си. След два месеца се върна и помоли да си възобновим връзката, опитал с 2-3... правил секс, но не било същото... така ми каза. Е добре, върнах се.... беше страхотно. Нови два месеца на крилете на любовта, като този път беше още по-хубаво и истинско, но преди 15 дни отново се започна. Отдръпна се... попитах какво става, не можел да отговори напълно на очакванията ми, не ме обичал така както аз него. Еми ок приех обясненията, въпреки че са меко казани странни и сега сме само като познати. Не мога да ти дам съвет, така и не разбрах защо точно го прави. Страхува се от себе си ли, от мен ли? Но факта е факт- дистанция има и нещата вече не са същите.