Как да постъпя?
Здравейте, аз съм момче на 26 год от софия. Моят проблем е следния...
работя в един магазин, до нас има още двама магазина, занимаващи се с различна търговия от нашата. Както и да е, в единия магазин работи едно момиче, което усещам, всеки път като я погледна, че изтръпвам, но разбрах, че е имала връзка 3-годишна, която е подновила със стария си приятел. Въпроса ми е дали има шанс при толкова дълга връзка, да се влюби в мен? Дали да я поканя на среща? Дали ще приеме? Не съм смел, защото все пак се води на работното място, ако не приеме след това малко или много по друг начин ще ме гледа. Помагайте, предварително благодаря. :)

Коментари

1.   най - добре тя може да ти отговори на тези въпроси
е винаги може да бъдеш отхвърлен, но поне ще знаеш как стоят нещата
иначе само ще си блъскаш главата, без да намериш отговор

2.   Заради такива мъже се нервя аз - нагли! Защо сме такива нагли? Има си приятел и ти с цялото си нахалство ще я каниш на среща? Ей, нахалитет, при това положение по-добре я остави щом има връзка и ако има нещо към теб, тя ще дойде, недей да се вреш между шамарите, щото се надявам оня да те опердаши, ако прекрачиш границата!

3.   Aбсолютно съм нa мнението нa н2, и питaм и aз : зaщо си толковa нaхaлен не сaмо, aми и нaгъл? Че и съвет искaш, кaк дa се нaвреш в чуждa връзкa! Потърси си свободно момиче и порaботи мaлко в/ у себе си, че с тоя aкъл и свободнa дa си нaмериш, ... не знaм кaк ще я зaдържиш.

4.   Ти сам казваш, че мацката е в дълга връзка, тогава какво очакваш? Ясно е, че ще те отреже. Защо искаш да си го причиниш? Вместо това се опитай да и бъдеш поне приятел и така, ако някой ден се раздели с приятеля си, по имаш шанс, но ако сега я попиташ директно ще получиш отказ и вероятно никога повече няма дори да те заговори.

5.   Сценарий едно : Поискваш си, тя те порязва, наричаш я мурва и всичко приключва.
Сценарий две : Поискваш си, тя пък решава да ти пусне поради някакви причини, след което до края на взаимоотношенията ви ще я ревнуваш от всички и колкото и нелепо да звучи, ще я ревнуваш и ще и държиш сметка дори за приятелят и. Ще я ревнуваш, защото всичко е започнало когато е имало друг, защото всичко е започнало с лъжа и най-вече, защото никога няма да можеш да и имаш доверие, независимо че ще се убеждаваш в противното.
Сценарий три (малко вероятен) : Ще асимилираш, че за да си мъж, не е нужно да евеш всичко което ти хареса. Запомни от мен, че мъжете които не се забравят не са тези които са евали най-много, а тези които са имали морала да постъпят правилно, независимо от желанията си.

6.   Ако е писано ще сте заедно

7.   баценце ти си скапан... ако някой е постъпвал така с приятелката ми след това е заобикалял като ме види наглец си ти голям щом момичето има човек до себе си какво търсиш ти там. Нема ли свободни момичета бе бахти!

8.   Давай смело, те сичките се пишат "заети"

9.   от автора: Ох, а поисках съвет... вие ме нарочихте половината за виновен. Аз не съм я поканил и не съм се врял все още-това е 1-во.
2-ро:тя е ИМАЛА дълга връзка с този човек, след което са се разделили не за кратко време, а сега пак са заедно. Аз откъде да знам колко им е сериозна връзката, че да НЕ се опитвам?
3-то НОМЕР 7, да видим ти като ме видиш мен, как ще се нахвърлиш да ме биеш, но после след като се бием ще ме заобикаляш и представа си нямаш, че не външния вид, а бойните изкуства всяват страх. Много ви благодаря, но въобще не ми помогнахте повечето, сега съжалявам, че поисках съвети от такива злобни хора.

10.   Ще те посъветвам нека първо станете приятели и тогава ще разбереш до колко е сериозна тяхната връзка и едва тогава може да я поканиш на среща защото мисля че е кофти ако тя ти кажи не мерси имам си гадже което много обичам и не бих излязла с теб а приятелството е хубаво начало за връзка :) УСПЕХ

11.   Aвторе(9), не се сърди, ти си виновен. Я си предстaви, че си във връзкa и някой ти нaобикaля момичето с подобнa цел, кaк ще се чувствaш от товa, че нaй- мaлкото не увaжaвa присъствието ти в животa и. тоест обидaтa е двойнa, веднъж зa мъжът, че не отчитaш дaже, после и зa момичето, зaрaди първото тъй кaто се познaвaте, знaеш, че не е свободнa и после кaкво трябвa си мислиш зa нея кaто човек, зa дa вярвaш, че ще отсвири другият.
Зa дa сa се върнaли, след рaздялa, знaчи искaт дa сa зaедно и дa си опрaвят отношенияртa и ти в случaя се явaвaш кaто пaрaзит, който се опитвa дa яде нa чужд гръб.
Съжaлявaм, но товa е истинaтa.
Aко някой ден е свободно момичето, ок, чисто ( евентуaлно) нaчaло, но тaкa...
Нямa кaкво друго дa ти се кaже тук, искaше мнения, имaш ги.
Приеми ги мъжки и си помисли!

12.   Момче, не се гневи на онези, които първо плюят, а после се оказва, че не са чели внимателно. Ти още в началото си казал, че момичето е имало дълга връзка, набутали са се с приятеля си, после пак са се събрали, ама кой да чете. За мен е видно, че ти имаш източник на информация - няма значение какъв е той, но се опитай да разбереш повече защо са се разделили и защо са се събрали отново, кой е инициатора на повторното събиране. Направи си изводите, но внимавай с преценките и действията - обикновено такива повторни събирания не изтрайват дълго, тъй че имаш реален шанс да се "пласираш". Виж как стоят нещата, опитай се да накараш и момичето да те забележи, в никакъв случай не те съветвам да се месиш в чужди взаимоотношения, но защо да пропускаш шансовете си ако нещата при тях за пореден път не вървят - никой не се е родил женен за друг, нищо в живота не е даденост. Пожелавам ти успех и късмет, бъди внимателен и толерантен, подготви си почвата - явно там нещата не вървят, не е непочтено да вземеш това, от което друг се е отказал.

13.   от АВТОРА:
до номер 11 "Зa дa сa се върнaли, след рaздялa, знaчи искaт дa сa зaедно и дa си опрaвят отношенияртa", или пък НЕ искат, ти не можеш да знаеш. Прочети коменара на номер 12 и, тъй като очевидно е доста интелкигентен човек и след това си виж грешките "нападателю".

14.   Приятел, кво да ти кажа - пробвай, нищо не губиш. Само можеш да спечелиш.
XII