10 години разлика...?
Здравейте! Момиче съм на 19г. Харесвам едно момче/ мъж той също има симпатии към мен даже, мисля че иска и нещо повече, но той е на 29г. Според мен 10г разлика са много и не знам дали би могло да се получи нещо м/у нас, а и тепърва ми предстои да следвам в друг град.
Вие как мислите? 10г наистина ли са толкова много? Дали би могло да се получи нещо и има ли смисъл? Ще съм благодарна ако някой сподели опит или съвет. :)

Коментари

1.   Има безброй подобни теми тук...
Тези са буквално само първите няколко от многото страници, които се показват, когато се ползва търсачката горе:

http://spodeli.net/4/story-4396.html

http://spodeli.net/7/story-52647.html

http://spodeli.net/4/story-9628.html

http://spodeli.net/4/story-49176.html

http://spodeli.net/6/story-41995.html

Приятно четене и... не сме чули досега някой да се е оплакал тук от подобна връзка. Дори имам чувството, че стават все по-чести и все по-нормално приемани. Пък и 10 години не са 20 или 30, та човек изобщо да си заслужава да се замисля за нещо по-особено.

2.   Възрастта не е от значение и не може да окаже голямо влияние, ако наистина имате сериозни намерения един към друг. Може би щеше да е проблем, ако например ти беше на 13, а той - на 23. Но ти си на 19 години - зряло и развито момиче. Това дали ще се получи нещо зависи само и единствено от вас и от чувствата ви, а не от разликата във възрастта.

3.   Гледай си образованието.
А тоз мъж може и да почака.

4.   до автора. Аз мога да ви кажа че не е проблем че е по голям
зет ми е със 12г по голям от сестра ми и живеят 7г заедно със 2 деца и се разбират
сега ще те помоля да напишеш и ти един коментар
искам да те попитам и аз добавих исторя но не е добавена на саита колко време е нужно за да я добавят
само пише че е изпратена и след одобряването от редактора ще бъде добавена колко време трябва да чакам. благодаря ви

5.   Мисля, че е по-добре да го оставиш това мъжле, и на първо време да концентрираш целият си ресурс върху образованието си :). Ще ти се отрази и по-добре. Имаш време за любов, имаш цял живот за любов, за секс и за всичко.

Но лошото е, когато се събудиш на 26 - 30г. и зад гърба си нямаш образование, а някакви си връзки и излизания, за които само ще се сещаш...

Хубаво е да се събудиш на 25 - 30 със завършено образование и с цели.

Може и да ме хулите за думите, но си е така. Първо си ти и образованието, после са мъжете и секса, и всичко останало. Всеки, който мисли различно бърка.

Ясно е, че сега ще отворите големите усти, и да давате себе си за пример - ДА, но тя не е ВИЕ, и може и да не се справи с двете неща, и само да загуби от това.

Първо образованието, после гаджетата и всичко останало!

Големия, 20 :)

6.   един пример еднна известна като шакира певица и един известен футболлист тя е на 37 а тои на 27 така че няма значени годините освен ако не е 20,30 разлика

7.   От авторката: Първо мерси за коментарите. Ами зависи не е първата история, която пиша и понякога след няколко часа е публикувана, понякога след няколко дена.. общо взето различно. :))

8.   Аз съм на 21 миналата година и аз това се чудех, дали да започна връзка с момче 10 години по голям от мен. Накрая реших да опитам и наистина беше моето момче мечта, докато не започна да показва това заради което може би все още е сам. Оказа се ревнив-алкохолик. Така че моя съвет е опознай го, опитай, но много внимавай, защото ако не бяха родителите и приятелите ми да ми помогнат, сега можеше да съм заключена някъде без връзка с външния свят. Има и опасни хора и аз си изпатих, точно докато търсех принца.
Иначе 10 години не са голяма разлика. Братовчедка ми и щастливо омъжена от 3 години за 20 години по голям от нея с дете на 1 година.
Така че не гледай само разликата, а всичко останало.

10.   До н 4, aко темaтa ти не от ония, дето кaто четеш и ти иде дa си прережеш вените, трябвa дa е поне в стил" имaм бял косъм щръкнaл от носa и съм в депресия"- зaбрaви!
A също и тaкивa, които провокирaт спорове, дa си покaжем мaгaриятa;)
Aко е нещо хубaво... тц!

11.   До н 4, aко темaтa ти не от ония, дето кaто четеш и ти иде дa си прережеш вените, трябвa дa е поне в стил" имaм бял косъм щръкнaл от носa и съм в депресия"- зaбрaви!
A също и тaкивa, които провокирaт спорове, дa си покaжем мaгaриятa;)
Aко е нещо хубaво... тц!

12.   Съвсем нормално е да имаш отношение с мъж по голям от теб с 10г, не е нещо фантастично или нечувано до сега!
Ако ти харесва момчето действай забавлявай се никой не е казал, че ще се жениш за него и ще раждаш деца!
Успех с момчето и не си мисли, че има нещо нередно в тази връзка!

13.   Здравей млада госпожице,

от личен опит искам да ти кажа, че са и много и малко 10 години, но най-вече си зависи от хората. Разликата между мен и моята приятелка е точно 10 години и това изобщо не ни притеснява, за сега. За мен от една страна е хубаво, че имам младо момиче до себе си, а от друга не чак толкова понеже все се налага да я чакам да порасне за следващия етап от нашата връзка, но какво да се прави аз съм си я избрал и си държа много на нея. За нея предполагам е същото, но в обратния смисъл т. е. има до себе си сериозен човек на който може да разчита, но пък се налага да порасне по-бързо от връстниците си. Но доколкото знам нея това също не я притеснява, а и аз гледам да не я ограничавам, не че не я ревнувам, но ако и се излиза някъде до късно не правя проблем (за щастие тя го прави рядко и вечер предпочита да е с мен).
Та какво да ти кажа всичко е много относително. Аз лично съм си решил да си чакам момичето, а тя пък няма против от сега да е сериозно обвързана. Но в нашия случай тя реши да продължи образованието си в града от който сме, та не се налага да сме разделени.
Успех и слушай сърцето си, вярно, че ще срещнеш още много момчета, но дали ще са като това, което си срещнала сега? Хора много, но твоя човек е само един...

16.   Никакъв проблем няма в такава разлика. На 59 съм, жена ми на 49. Бях на 32 като се оженихме. Първи брак и за двамата. И моите, и нейните родители имаха 10 години разлика без проблеми в брака. Както казват и други, проблемите може да са от друго естество - там внимавай... Успех!

17.   До предходният коментар! Абсолютно е прав! Реалист

18.   При любовта, когато става въпрос за любовта-годините, мерките, сантиметрите-са просто цифри, които не играят никаква роля и значение...

19.   Някои от коментиращите пък много насериозно го сложиха това образование. Висшето образование е една формалност, една хартийка.

Но финансова независимост трябва да имаш. Ако вземеш и след някоя друга година му родиш деца, ще си изцяло зависима от него, което не е добре. Моят съвет е мисли за кариера (и доколкото тя зависи от образованието - съсредоточи се и върху образованието, но то е много малък фактор). Искай от него да те подкрепя в това.

20.   Здравейте харесвам едно момче той е на 32 аз съм на 22 но Незнам как да кажа на родителите ми че ходя с него и дали 10 години са много за нас