Абсурдна връзка
Имам приятел от вече 2 месеца и половина, но ме тревожат адски много неща. Като за начало - липсата на внимание. По-точно той се интересува от мен, но не ми го показва. Не се сеща да се обади и не обича и да говори по телефона. Излязохме само двамата при което чух само, че иска да правим нещо лудо и че му било тъпо.
Не обича и да говори за чувствата си, а как да се отдам на човек и да го обикна след като аз самата не съм убедена в собствените му чувства. И накрая като говорихме за това ми изтърси едно "страх ме е, че се влюбвам в теб". Преди това чух и обичам те докато беше пиян. Много съм объркана, ако може някой да ми даде съвет или ако е минал през нещо подобно и на какво се дължи. Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Здравей авторке както ти само казваш той не обича да говори за чувствата си, но това не означава непременно че не те обича. Може би момчето е срамежливо и да се стеснява да ти каже че те обича. Това че казва че го е страх, че се влюбва
в теб според мен е породено от възможността да те загуби. За това да му време ако искаш да си с него.
OT M 23

2.   Дължи се на това, че е инфантилен. Няма значение на колко години е - поведението му е детинско, незряло и глупаво. А освен това не ми се вижда особено заплашен от влюбване, щом не се сеща да се обади и пр. Така, че поизчакай и ако няма промяна си намери някой по-зрял, а и по-увлечен.

3.   Случвало ми се е нещо такова, обаче съм била от другата страна. Не си ли даваш сметка най-малко, че когато му е тъпо, едва ли нещата наистина стоят по начина, по който ги обясняваш? Но да приемем, че ти не се заблуждаваш, само защото си влюбена. Аз също не обичам и не мога да говоря за чувствата си, чувствам се неловко някак, но не виждам защо ти не можеш да го обикнеш, това не е причина. Мен ме обичат в момента въпреки това, а имай предвид, че много рядко казвам ''обичам те''. Никой тук не може да ти каже, дали той има чувства или не. След като не говори за тях, съди по държанието му, когато сте заедно. Ако продължава все така да му е тъпо, ти си прави сметката, дали си заслужава да си губиш времето. Когато си влюбен, дори и на пейка сред нищото да си с човека, с когото искаш, ще ти бъде много приятно и ще го предпочиташ пред много други неща за правене. Казваш, че липсва и внимание и не му се говори по тела... помисли си добре. Ти когато си влюбена обръщаш ли внимание? Искаш ли да се чуваш постоянно с него? Постави се на негово място, абстрахирай се, че става въпрос за теб и се замисли, дали ако ти се държиш с някого така ще си влюбена и ще обичаш...
А на колко години сте?

4.   А да ти е минало през акъла, че може би е бил нараняван преди и сега се страхува да се разкрие, за да не се повтори същата история!?
М21

5.   Преди да тръгнете как се е отнасял? Как е успял да те спечели?
Няма да е зле да поговориш с него и да си директна и искрена. Кажи му как се чувстваш, ако те обича, ще стигнете до някакво решение :)

6.   От разсъжденията ти си правя заключение, че си младо момиче и нямаш опит във връзките. Може аз вече да съм "повредена" или скептично настроена, но закъде си се разбързала още след 2-3 месеца някой да ти се обяснява в дълбоки чувства. Та вие не сте се опознали още. Учудваш се на неговите думи "страх ме е, че се влюбвам в теб" (което издава, че има чувства - ако е искрен в думите си), пък ти самата си слагаш спирачки и не искаш да го обикнеш без да имаш насрещна гаранция за неговите чувства. Звучи ми малко като сделка.

Любовта невинаги се заражда с еднаква скорост и при двамата и с еднаква сила. Прояви малко търпение и ще почувстваш накъде отиват нещата. Друг вариант е, ако е бил искрен с теб, че се влюбва, да е прекалено предпазлив и като теб да се плаши от (несподелени)чувствата си. А това, че е изтърсил, че те обича, докато е бил пиян, не бих го взела под внимание.

7.   Няма нищо странно - мъжете често сме предпазливи по отношение на чувствата (но пък влюбим ли се, се влюбваме силно), може би е бил нараняван или по принцип си е предпазлив, пък и 2. 5 мес. не са много време. Дай му малко време, а и ти не бързай, давай го малко по-спокойно, поопознайте се добре, пък то ако е писано, чувствата сами ще си дойдат.

8.   Мъж съм и ти казвам-остави човека на спокойствие. Как очакваш мъж да говори за чувства? Ти сериозно ли? Аз не си представям да седна с моята приятелка и да си споделям емоционални дивотии с нея. Ако е с теб-обича те. Ако те зареже-не те обича. Толкова е просто. Айде стига филми.

9.   Твоя приятел е най-вероятно или козирог или телец. Познах ли?

10.   епа ем сте заедно вече 2 месеца и половина, ем вика че го е страх че се влюбва в теб, е по смешно нещо тук не бях чела наистина. ти да не си на 15??? случайно да не би да вярваш на това което ти казва/?? момиче, събери си акъла, аз не виждам никакъв интерес от негова страна към теб по това което си написала.

11.   До 9
престани вече с тези зодии. Не ти ли стигна дето пусня няколко теми, че и в коментарите почна да пишеш за зодии?

12.   Аз съм жена и не обичам да говоря по телефона, водя много кратки разговори дори с приятелките си, а по принцип жените обичат да говорят на дълго и на широко. Приятелят ми пък обича да говори, но на мен не ми е приятно да вися на телефона и той свикна с това, а преди много ми мрънкаше.
Не се напрягай излишно в любовта не трябва непрекъснато да си потънал в размисли от сорта '' какво ще стане '', '' а пък това нормално ли е '' и т. н. Ако имаш чувства и ако ти е приятно с него защо просто не се наслаждаваш??? Защо наблягаш на негативното? Защо просто не се отпуснеш и не си живееш живота?

13.   Mи или не те обича или те обича, но много го е страх да не го нараниш. Поговори с него, щото връзката ти е тръгнала знаеш накъде.

14.   От авторката.
Не очаквам от момчето да има някакви дълбоки чувства, а прости не мога да разбера защо след като има някакви чувства се държи адски дръпнато. Когато излезем всичко си е както трябва, но когато не сме заедно не се интересува какво става, какво правя. Може би реагирам така, защото аз постоянно се сещам за него и очаквам същото от него. Да, разбрах че е грешка и че хората си изразяват чувствата различно. Говорили сме си за това, но няма промяна. Не съм казала че не съм способна да го обикна - напротив точно обратното - просто ме е страх, че ще е само от моя страна. Да в миналото е бил нараняван, но по причината, че приятелката му го е зарязала и му е казала, че никога не е имала чувства към него, а тя му е била първата истинска любов. Това не ме притеснява, защото съм му доказала до огромна степен, че моите чувства ги има, че това няма да се повтори. Смятам просто да си го приема такъв какъвто е и да се радвам на моментите заедно.

15.   Четейки коментарите оставам с впечатлението че съм сбъркан.
Връзка от цели два месеца и половина и да не ти лази в краката, мъже.... срам....
Бе не те ли подкара от първия ден с обяснения, сладникави приказки и годежен пръстен, зарязвай го. Инфантил с инфантил, той няма ли идея как се чувстваш ти?
:)

16.   Момиче успокой топката- само 2 месеца са минали :)

17.   Как въобще може да се занимаваш с такива хора - ужас.

Махай го тоя и си намери някой сериозен и свестен приятел.

18.   За 2 месеца ти какво искаш, брак ли да ти предложи?

19.   Щом не се сеща и да ти се обади - значи има нещо по - важно за правене, не му се хващай... най - вероятно са интересува само от своето.... защо ли жените сме толкова глупави

20.   Здравейте,
Искам да ви споделя моята история. Преди близо 3 години се запознах с една девойка в един чат. Писахме си и се открихме в скайп, след което почти всяка вечер провеждахме разгови, като тя ми се представяше с друга самоличност-имена, град и т. н. Мина се известно време и започнах да я подозирам, че ме лъже, след което я хванах за лъжливата самоличност, след което бе ми трудно, но и простих. Видяхме се в София и така започна нашата "приказка". Виждахме се единствено, когато ходех в София, но много се измъчвахме на разстояние и реших да се преместя в нейния град и да работя в столицата, но уви за кратко. Намесата на родителите, оказа голямо влияние и така аз отново се върнах в родния ми град и от тогава караниците и срадните станаха ежедневие. И двамата се обичаме, но аз много повече. Иска ми се да я забравя, но ми е адски трудно, всякаш се обсебен от нея, хем съм и гневен за всичко което ми сътвори, хем и не мога без нея:(

21.   Авторке, по-добре е за теб така. Жените сме по се привързваме и сме по-чувствителни. Представи си всеки ден звънене, писане, дъра-бъра, все по-близък го усещаш, става част от теб и в един момент лека по-лека като му мине мерака и се отдръпва. Тогава е още по-болезнено отколкото сега

22.   Здравей авторке,
Пиша понеже в това, което описваш разпознавам нещо през което съм минала. Същото инфантилно егоистче. Скучно му беше да излизаме само двамата и се гледаше да повика приятели.

От какво аз имам нужда или какво аз искам се пренебрегваше. А в повечето случай не исках нищо повече от да излезем заедно да се разходим в парка - нито боли, нито е особено натоварващо. Чувства само като е пиян признаваше, пози и баш тази изцепка, че се плашилил, защото започвал да се привързва към мен.

В същото време претенции и ревност на макс даже само ако се заприказвам по оживено с някой. Обиждаше ме и постоянно ме подозираше, защото предната му приятелка му била изневерила и смяташе, че всички жени са същата стока. Аз търпях доколко съзнателно, доколко не да ме тъпче и да си връща на мен.

За съжаление бях млада и глупава и вместо да преценя ситуацията правилно, аз още повече се увляках по този идиот. Е, държеше се безобразно и не се съобразяваше, защото аз му позволих да се държи така - отчитам си грешката. Не е луд, който яде баницата.

Беше ми за урок, когато скоро щом скъсахме той тръгна с друго момиче и се оказа, че с нея може да се държи добре, може да се съобразява, може да бъде галантен и може да и даде всичко, което на мен ми липсваше във връзката ни. Явно просто не съм била аз жената, която да извика това в него. След тази връзка ми остана едно правило - никога повече да не правя компромис със себе си и с желанията си и да не позволявам да ми накърняват достойнството. И ако не получавам от една връзка това от което имам нужда да не стоя в нея. Успех, каквото и да решиш.
Ж33

23.   От номер 9 до номер 11
Не съм пускала нито една тема за зодии дори изобщо не съм пускала теми тук. Има много хора които се интересуват от зодии и аз съм си направила за мен такъв извод специално за козирози и телци и затова ми е любопитно.