Кога да му кажа за болестта ми?
Здравейте... аз съм жена на 25 години. Имам сериозно автоимунно заболяване. Лекарите имат съмнение, че се е отключило и друго заболяване. Като цяло съм добре. Хората, които не ме познават по нищо не могат да разберат, че имам тези проблеми. Нямам видими симптоми, поне на този етап. Въпросът е, че скоро срещнах един мъж и съм луда по него.. знам, че трябва да му кажа за здравословното си състояние. Не е редно да го лъжа, но КОГА е най-добре това да се случи? Кога да му кажа? Много се страхувам как ще реагира... Чувствам се като прокажена... Искам само да добавя, че когато ми откриха болестта имах приятел от дълго време и той ми беше казал, че трябва да се боря, но не е готов да бъде до мен... Преживях го и сега след година отново се появи нов човек.. Осъзнавам, че темата е много деликатна, но моля ви, посъветвайте ме нещо..

Коментари

1.   Възможно най-скоро му кажи, но не го прави голяма драма, а между другото просто му спомени за това в подходящ момент. Който те обича и харесва, няма да се повлияе от това нещо, надявам се, че не е толкова сериозно. Доста подобни заболявания се повлияват положително от промяна в начина на живот - спри цигарите, алкохол, почни да се храниш здравословно и повече разходки на въздух, но се пази от слънцето. Успех

2.   Благодаря за съвета. Цигари не пуша, а алкохол много рядко, ако има повод. Здравословното хранене ми е малко трудно, но се старая колкото мога. Гледам да вървя пеша, когато трябва да ходя някъде. Старая се да съм положително настроена. Усмихвам се и хората си мислят, че нямам проблеми, но само аз си знам какво ми е. Много пъти съм чувала изказвания от сорта '' ти нямаш проблеми'', ''млада си и не знаеш какво е'' и така нататък.. Само най-близките ми знаят за болестта. Ще видя първо как ще се развият нещата с този мъж и ще се опитам да преценя кога да му кажа..

3.   Колкото повече се бавиш, толкова по-трудно ще става да му кажеш. Не отлагай.

4.   Синдром на Хашимото ли имаш?

5.   От авторката
Не, Лупус.
Благодаря ви за съветите! :)

6.   Ако един човек до теб те обича от душа няма да те остави. Според мен трябва да си честна с него веднага и после - каквото стане. Ако си отиде - проблемът не е в теб, а в неговото нежелание да те обича такава, каквато си. Това автоимунно заболяване е част от теб. Истинският човек за теб няма да има проблем с това да те обича въпреки болестта. Каквото и да се случи не губи вярата си в любовта заради келешлъка на няколко неподходящи за теб екзепляра. Пожелавам ти щастие! Ж35

7.   Какво по-точно заболяване имаш? Опиши подробности, симптоми и т. н.
Като цяло точно в тези моменти се разбира дали човека, който е до теб, ще бъде и занапред (след като разбере за заболяването ти). Кажи му, когато искаш. Ако този човек те харесва като жена и иска да бъде с теб за вбъдеще, мисля, че няма да има проблем. Успех! :))

8.   Зависи много какво е заболяването ти. Какви са възможностите за задържане на едно положение, без влошаване и т. н. В зависимост от тежестта на заболяването и перспективите ще прецениш дали и кога да му кажеш. Както и от самото развитие на връзката ви. Стресът е абсолютно противопоказен по принцип, но при автоимунните заболявания още повече. Потърси алтернативен начин, ако има такъв за овладяване на болестта, не за излекуване, а пък знае ли човек?

9.   Aко нaистинa те обичa, нямa дa те изостaви. Дори нaпротив, ще те подкрепя и ще е до теб.

10.   Много ви благодаря за съветите!!! Не губя надежда, че някой ден ще срещна човек, който ще е с мен въпреки всичко.. Болестта ми в момента е добре. Нямам увреждане, но тези болести са непредвидими...

11.   Здравеи и аз съм с лупус откриха ми го на 13 години сега съм на 14 ще се радвам да ми помогнеш в статията , която бях писала и така да си даваме кураж и ааз така сега мисля за напред как ще е , като порасна с това заболяване кои ще ме вземе , но неможем да променим обстоятелствата апак и това ако не пиеш сега лекарства , не е страшно толкова това заболяване :) пиши тук как е било при теб много ще съм ти благодарна http://spodeli.net/5/story-60881.html

12.   Мисля ,че това е първото нещо ,което трябва да кажеш на мъж с когото е възможно да създадеш връзка .
Заболяването е много сериозно и човека който е до теб ,трябва да те обича безрезервно и да те подкрепя в живота с това заболяване .То вече е факт при теб .
Кажи му какви са прогнозите .Обясни му как се чувстваш и какво е състоянието ти в момента .
Ако той държи на теб ,ще остане ,ако не, когато болестта влезе в друга фаза и разбере ,може да съсипеш и връзката ви и животите ви .
Аз живея с човек с автоимунно заболяване и го подкрепям безусловно вече 25 години ,в радост и болка .... .
Дано имаш късмет да срещнеш такъв човек и ти .