Да замина ли при него
Здравейте. Ще ви разкажа накратко моята история, за да придобиете представа и надявам се успеете да ми помогнете :(
Бях на 16, когато се запознах с едно момче. То живее и до днес живее в Бургаско, а аз съм на другия край на България. Родителите ми го познават и от самото начало ми забраниха всякакви контакти с него, дори се стигна до наказания и побоища, но ние не се отказахме от връзката си. След 6 месеца чакане, се видяхме. Той ми беше първия. Най-милото момче - никога не ме беше нагрубявал, посягал.... нищо лошо. 13 години по-голям е. Любовта ни беше чиста, искрена и невинна. Всичко сме правили заедно, но криейки се да не разберат за нас. В един момент след година и половина нещата спряха да вървят. Не ми обръщаше никакво внимание, игнорираше ме. Аз не издържах и поисках почивка. Започнах макар и като приятел, да общувам с ново момче, но нещата прераснаха във връзка, която доста бързо се развиваше. В рамките на седмица ме запозна с родителите си, както и той с моите. Всички бяха доволни и щастливи с изключение на мен. Разбрах, че той ми изневерява и съм просто поредната. Разделихме се и се върнах към първата ми любов. Ужасно много го бях наранила, изглеждаше ужасно, но летеше в облаците, че съм се върнала при него. Щастието не продължи дълго - започнаха въпроси защо съм се хванала с друг, защо съм ходила у тях и той вкъщи и защо с него не съм направила тези неща ( а причината беше несъгласието на родителите ми ).
Аз навърших 18, завърших средното си образование и той започна да настоява да замина с него, да се оженим и създадем семейство. Проблемът е там, че родителите ми ме предупредиха - ако заминеш с него, край с нас!!! Те никога повече няма да ме погледнат и да ме приемат. Притеснявам се да не ги загубя, защото най-важното нещо е семейството и хората, които са ти дали живот, а те са идеалните родители-мечта. Ако между нас нещата не провървят, ако сме идеални, но ми е рано за семеен живот... Но от друга знам, че той е истинската ми любов, както и аз неговата, готов е всичко да ми даде, но се притеснявам да не би да е само на думи, а когато жертвам всичко тук, за да замина при него, да не би да стане като повечето мъже, само че разликата тук е, че няма да имам близки и родители към които да се обърна за подкрепа... и не знам как да постъпя, ще ме боли и в двата варианта, и ще изгубя нещо, към което няма връщане след това.
Вече повече от 2 години сме заедно с това момче, винаги е бил идеален, дори когато бях с друг не се отказа от мен и не спря да ме моли да се върна при него и че щял да ми отдава цялото си внимание, но оттогава стана друг, а напоследък загрубя към мен ужасно много... псува ме, обижда ме и ме заплашва. Постоянно ме унижава и ме снижава със земята с оправданието, че още не съм заминала при него... откъде да знам, че когато замина ще е отново мил?

Моля ви, кажете си мнението, кое смятате за по-правилно и вие как бихте постъпили. Имам нужда от помощ и съвети, за да взема най-правилното решение.

Коментари

1.   В голяма грешка си относно тази мъж, мила. Той се държи собственически с теб. Обижда те, наранявя те, а иска семейство?? Товй са две несъвместими неща. А относно родителите си правилно разсъждаваш - не се отказвай от тях!

2.   Какво момче, бе миличка, той е 30 годишен мъж? ! Ако се чувстваш наистина сигурна в щастливото ви бъдеще - замини при него, родителите ти ще го приемат тежко, но сигурно след някоя друга година ще им мине и ще приемат връзката ви. Въпросът е ти да бъдеш щастлива. На твое място не бих се доверила на човек, който " напоследък загрубя към мен ужасно много... псува ме, обижда ме и ме заплашва. Постоянно ме унижава и ме снижава със земята". Не наранявай вашите, но най-вече не наранявай себе си. Още си толкова млада, не си мисли, че най-хубавите неща са ти се случили вече, че си се запознала с най-стойностните хора, има много много живот пред теб...
Ж 24

3.   "Постоянно ме унижава и ме снижава със земята с оправданието, че още не съм заминала при него... " - това е фактът, който показва, че ти НЕ трябва да заминаваш с него. Ако бях на твое място, щях да го зарежа без да се замислям.

4.   На първо време кажи му за ситуацията с родителите си и че си поставена пред труден избор. Добре е да му кажеш да ти докаже, че можеш да разчиташ на него във всеки един момент. За нищо в този живот няма гаранция, а пък и щом сте далече, не се знае какво е показал и какво не пред теб, все пак не се виждате всеки ден. Ако мислиш, че не те лъже, че е искрен за всичко от живота си и ако мислиш, че ще те разбере е добре да поговорите сериозно.

5.   не заминавай. цитирам твои думи: " В един момент след година и половина нещата спряха да вървят. Не ми обръщаше никакво внимание, игнорираше ме. " - това още преди да се разделите.
след като си се върнала при него: " но оттогава стана друг, а напоследък загрубя към мен ужасно много... псува ме, обижда ме и ме заплашва. Постоянно ме унижава и ме снижава със земята "
ти сериозно ли питаш дали да заминеш постоянно при човек, кйто се държи с теб по описания начин? молил те е да се върнеш при него от наранено его. тук не виждам любов, а опит за доминиране. и тъй като още не си изцяло под негов контрол, т. е. не си оставила всичко заради него, си позволява да те обижда и псува. ти на това любов ли му казваш?
а от твоя страна тръпката е била от забраненото, от това, че е далече и ти е бил първият. не позволявай това да ти съсипе живота. зарежи го, и без това е далече. не пишеш дали учиш или работиш, но се съсредоточи върху себе си. както правилно отбелязваш, ти е рано за семеен живот, особено с този екземпляр.
остави го и продължи напред. не казвам, че родителите винаги са прави, но в твоя случай наистина така изглежда.
Ж42

6.   Според мен недей заминава, щом се държи така с тебе. Едва ли ще се промени, ако заминеш при него.

7.   Считам, че този човек не те обича, просто иска да те "върже". Ако те обичаше никога не би посмял да ти говори лошо, а какво остава за унижението. Най-голямата ти грешка, според мен, ще бъде ако заминеш при него. Още повече, че той би трябвало да е осъзнат мъж вече, след като имате 13 години разлика, така че говориш за изключително грозни неща. Помисли си хубаво, но мисля, че родителите ти с право са против. Успех и бъди щастлива!

8.   Не отивай при него! Той не е нормален! Това е болен човек! Как ще търпиш да те псуват и заплашват! Че като сте заедно ще ти и посяга! Зарежи го! Далече е и ще ти мине.
ж28

9.   Забрави го! Не позволявай на един мъж да се държи зле с теб.. Днес те псува, утре може да те малтретира..

10.   Абе защо се захващаш с всички тези неща, след като не си готова за сериозна връзка? И двамата не сте готови!
На 18 била.. ами стани поне на 28, събери опит - с мъжете, с хората изобщо, опознай ги, опознай себе си. какво може, какво не може, на какво може да се разчита и на какво не, пък тогава!
Ако сега заминеш, гарантирам ти, че след 5-6 години ще си щастливо разведена, загубила подкрепата на родителите си, съвсем сама, че и с бебе на ръце!
Хората подценяват значението на разума, но нека не забравяме, че в човешкото общество и живот, той е фактор от първостепенно значение.

11.   Мило момиче, той от сега си показва керливите ризи. Пише тимомиче, минало 2 пъти през подобно изпитание! Моля те, не си съсипвай живота. Запомни: Нито един мъж, не. заслужава да си посветиш младостта на него! Аз гоосъзнах и се радвам, че е навреме, докато още съм млада. Някои търпят по 20 години, и като се събудиш, вече са ти минали хубавите годинки. Никога не е късно, човек да започне от нулата, но едно е да си на 20 свободна, друго е да си на 35 с деца и съсипана от мъжа ти.
И още нещо запомни от мен: ''Когато се чудиш дали си заслужава, значи не си заслужава! . '' ;)
Осъзнаваш каква грешка ще направиш, не я допускай!!!
Остави го, ще ти съсипе живота, той от сега те мачка! Ако държи натеб, няма да те карадабягаш, а ще дойде. Иска да загубиш подкрепата на родителите си. Наистина там ще си сама, а той това иска.
Ейприл, 25.

12.   Голяма грешка ще направиш, ако заминеш!

13.   11, мъж може и да не заслужава да си посветиш младостта на него, но ГРАМОТНОСТТА определено си заслужава да й отделиш някоя и друга годинка в училище! Още повече, че това ти е била работата, докато си учила.

15.   Хей, без да се обиждаш, но на 18 си още дете... Няма никаква логика в това на такава крехка възраст доброволно да се стремиш към буквално поробване - да живееш под един покрив с мъж, дали с брак или без, си е чиста загуба за тебе. Повярвай ми, нмого бързо ще навлезеш в битовизмите и сивата част на живота вместо да се забавляваш, когато ти е времето. Замисли се, после цял живот те чака съобразяване с някой друг и никога повече няма да имаш свободата, която имаш сега. А между другото нямаш ли някакви други цели освен евентуално пране на чорапи и готвене по цял ден?

16.   авторката: имам цели и те са ми да завърша специалност, свързана с математика и информатика, което бих могла, ако съм в добри отношения с родителите ми, а при него ще се наложи да работя, да си спестя пари и тогава да уча, тъй като той не иска да дойде с мен в София, където искам АЗ да уча, а желае да уча в Бургас, за да съм при него.
Да, много го обичам, но всички вие сте прави, защото сте видяли много повече в живота от мен. Харесва ми да знам, че някой ме обича, но ме убива с държанието си и грозните му намеци, че само той ме обича, че никой друг няма да ме обича такава, каквато съм и прочие...

17.   13, аз съм отделила доста повече от нормалното часове за грамотността. Може да не се заяждате. Споделих съвета си към Авторката, както всеки тук. От номер 11.

18.   Авторке, винаги ще има кой да те обича. Не му се връзвай на думите. Не е последния мъж на Земята.

19.   авторката: благодаря на всички за мненията, тъй като аз наистина явно не мога сама да реша кое е по-правилно, смятам за по-добре да послушам всички вас, които очевидно имате много повече опит от мен. Все пак аз живея за сега в малък град, където хората си се знаем.
Признавам си много ми е трудно, постоянно мисля за него, липсва ми ужасно много и не искам да си помислям ако е с друга в момента, но предполагам и ме крепи мисълта, че много повече би ме боляло, ако бях изоставила всички роднини, защото както каза майка ми "вие ще се обичате, но като дойдат всички сметки, а няма с какво да ги платите, любовта ще остане на заден план".