Как бихте реагирали?
Как бихте реагирали,ако половинката Ви заяви,че иска да отиде за няколко дни на море "по мъжки" и след това и с Вас..Колкото и доверие да имаш на един човек,аз лично не го смятам за нормално,ако имаш сериозна връзка.Ще се радвам да чуя вашите мнения :)

Коментари

1.   Ти също знаеш накъде отиват нещата. Приятелят ти просто иска да се забавлява с други жени. Не му позволявай да отива без теб на море!

3.   Аз например не бих реагирал никак добре. Ще кажа моите опасения и недоволства, но в никакъв случай няма да забраня на жена си да отиде. Разбира се ако отиде, нищо няма да е същото. Абе с една дума според мен, ако жена ми отиде на море по "женски", всичко което сме успяли да съградим с годините, ще отиде по дяволите. Защото, аз поне така приемам нещата, когато двама човека решат, че са семейство, трябва да се държат като такова, а не аз отивам на кръчма, на море, на почивка, а ти се оправяй, ама и за тебе ще намеря време. :)

4.   Пусни го. Той има нужда и от изцяло мъжка компания. Ще видиш колко по-отпуснат ще е след това. Ще те уважи за разбирането и ще ти посвети цялото си внимание, без да мисли междувременно какво изпуска с приятелите.
Ж28

5.   Аз няма да го приема! Ревнива съм много и веднага ще си вкарам филма, защото нямам доверие никога и на никой. Ще му звъня през 30 минути и ще съжалява, че е отишъл сам и това ще е всичко друго, но не и почивка:)
Иначе нормалните хора, може би, биха реагирали по-спокойно. Все пак ако имаш истинско доверие в човека и знаеш, че не би направил нищо зад гърба ти-лошо няма.
Но все пак.... на мъж вяра да нямаш:)

6.   Номер 5, то и на жена не може да се вярва много.

7.   Нека изкажа мнението си като мъж. Жена ми винаги ме е "пускала" да излизам с приятелите си по мъжки на по бира и няма проблем за това, но чак на море да искам да ходя не със семейството си, а с приятелите си, не знам, не ми се струва много нормално за един мъж. Въпреки че хора всякакви, но все ми се струва, че иска да забие нещо (ако вече не е), пък и колко е с приятели не се знае, може те да са му като гарант да го пазят, като алиби един вид.

Какъв е проблема например да отидете всички заедно? Особено ако и те си имат партньорки. Хем и ти ще си имаш женска компания от време на време, пък когато искате ще се усамотявате заедно или пък ще излизате по семейно всичките.

Не мога да кажа със сигурност, но на мен лично ми е доста съмнително.

8.   Определено няма да ми стане хубаво. Но ако иска да отиде, какво може да направиш? Просто трябва да си имаш едно наум. И аз съм от ревнивите и ще ми е супер гадно, ако приятелят ми реши да го направи.

9.   До 5. Абе на мъж вяра да нямаш. Не става въпрос за доверие или каквито и да са други причини. Става въпрос за това, че според мен няма "нормален" човек, който да реагира добре на такова нещо. Значи или имаш доверие или не, а и колкото и доверие да имаш на даден човек, все пак малко от малко ще те разтревожи това нещо, освен ако не ти пука разбира се.
Аз си мисля, че двойките които си позволяват такъв тип "почивки" са два вида:
1. Такива които единия от двамата няма думата, а на другия не му пука и пред хората казват, че нямат проблем.
2. Вече между тях всичко е свършило и наистина не им пука един за друг.
То аз ако отида на море сам си нямам доверие, а жена ми ми има пълно доверие на 100% понеже сме говорили затова неведнъж. Имаме такива приятели, за щастие са само едно семейство. :)

10.   Не виждам нищо нередно в това, ако си имате доверие.

11.   Както и на жена №5.

12.   Това са пълни глупости! Всеки има право на лична свобода, ако му я отнемеш сега, после може да е късно. Щом той иска, кажи му, че и ти искаш да отидеш с приятелки.. Така сте квит :) Но всичко е въпрос на доверие и ревност..

13.   Аз бих го пуснала и бих му звъняла много рядко!! Каквото може да направи на морето, може и по всяко време да направи, стига да иска! Той не ми е собственост, а и аз не искам да ми бъде! Искам да ме желае свободно и да ни е хубаво заедно, а тези мъже, които са умни - биха го оценили!

14.   абе хора, половинката да не ви е собственост, че нищо нямало да е същото, ще звъните през 20 минути... вие в ред ли сте? когато някой има връзка, това значи ли, че 24х7 трябва да ви е залепен за д... то???
наистина има значение дали ходи нон-стоп по мъжки или веднъж в годината е отишъл някъде без вас. не казвам, че трябва да е практика ходенето поотделно, но чак такива реакции... сериозни комплекси имате.
Ж42

15.   Честно казано няма да бъда спокойна, колкото и доверие да му имам на този човек... знам какво се случва като се съберат момчета, мъжка компания и особено като са пияни не знят кво правят

16.   4 номер, добре, обаче нали това е мъжка почивка. Все ще има някоя необвързана секси мацка на плажа и тази мъжка компания, където е и твоят, ще минат мадамата ии.. Никой няма да ти каже. И аз лично съм бил така и после с жената се разделихме но по друга причина, а тя така и не разбра. Все пак тогава си изкарахме добре - 4 мъже, две мацки и всички на по 24г. Беше едно страхотно преживяване, но никога няма да го причиня на половинката. Има разлика.. Все пак не случайно те пита. Казвам ти, много пучъти и на мен, и на приятели така е ставало. Не казвам че на 100% той ще се е*е там но все пак по-голяма вероятност има да прави любов... да ти кажа вие жените повече по приятелски ходите с приятелки и не сте чак толкова по мъжете.

17.   Зависи на какви години сте. Ако сте на по 20-25 може да имаш поводи за притеснение, но ако сте на по 40-45 или повече не виждам от какво може да се притесняваш. Младите момчета са вървежни, и мислят почти изцяло с долните си глави, и освен това не е никак трудно да им върже. Улегналите мъже обаче вероятно под "море по мъжки" разбират напиване, игране на карти, и заглеждане на чужди мадами без да се оглеждат дали жена им ги гледа. На такива хора много трудно може да им върже някаква мимолетна свалка на морето, особено пък ако нямат пари, така че зависи много от възрастта, на която е мъжа ти.
Но в крайна сметка на каквато и да е възраст, за мен не е някакъв чудовищен проблем, че иска да отиде по мъжки на море, и не мисля че ако го пуснеш едва ли не задължително ще ти изневери там. Знае ли човек, така пък може да изпитате доверието си един към друг?

19.   Как да реагирам? Никак - пусни го да отиде на море. Една връзка е като пясък в шепата, колкото повече стискаш, толкова повече ти се изплъзва между пръстите. Коя връзка е издържала на ревност?
Според мен, да не позволяваш на другия самостоятелност си е направо рецепта за лоши бъдещи взаимоотношения и проява на несигурност от твоя страна. А несигурността на партньора не е привлекателна за другия, както в очите на мъжете, така и в очите на жените. Ако не го пуснеш, губиш.

21.   Вие не сте добре!!!
Как може такова нещо, искаш приятеля ти все да е до полата ти ли???
Точно поради тази причина връзките и семействата се изчерпват и разпадат още преди да са започнали!
Мен ако ме ограничават така просто няма да се получат нещата, хората са казали "ако обичаш някого пусни го на свобода, ако и той те обича ще се върне, в противен случай не е бил твоя човек".
При мен няма такова нещо като "Ще ме пуснеш ли да отида с приятели на почивка? ", аз уведомявам и го правя, изключения правя само при извънредни случаи и основателни причини, такива като ревнувам те да не ми изневериш, да ги нямаме, аз ако искам пак ще го направя и то дори в общото семейното ложе, ако се наложи...
Трябва да си имаме доверие и да си вярваме, какви са тези филми и глупости? ...
Пускай го да се забавлява, когато човек се чувства свободен тогава най-много се ограничава и спазва благоприличие, а когато нещо му е забранено и е ограничен е те тогава виж какви ще ги сътвори ;)!

22.   Аз също не го смятам за нормално. Има много хора, които го правят и казват "аз съм широкоскроен", "в 21 век сме " и т. н. т., но ако погледнете, в почти всяка тема за изневяра историята започва с "имах му/и пълно доверие, никога не съм го/я ограничавал, докато не разбрах... ". Аз лично не съм виждала двойка, в която прекалената свобода да е довела до нещо добро. Когато човек се забавлява, той ще - не ще се сближава с хората, с които споделя забавните мигове, повлиява се от компанията - така сме устроени просто. Затова е хубаво да си наоколо, когато половинката ти се весели, за да си подсеща, че и ти съществуваш. Ако е само с приятели - добре, ама морето не е само мъжка територия. Мисля, че не е проблем да отидете с половинките си, а пък на морето може да се разделяте на мъжка и женска компания- те да си пият бирата, примерно, докато жените се печете на плажа. Но щом държи да отиде сам... аз щях да се съмнявам. За мен това е сигнал, че нещо не е наред във връзката. Кажи му, че и ти ще отидеш на море сама, вместо да ходите двамата, защото и ти имаш нужда да разпуснеш като него. Виж как ще реагира.

23.   Аз пък не мога да разбера мнозинството от коментиращите! Като сте коне с капаци, и като по закона на привличането на подобни пръвлечете към себе си партньор, който също е кон с капаци, как можете после да се сърдите, че партньорът ви е кон с капаци? Ми то каквото почукало - такова се и обадило!

24.   Няма значение дали като иде ще спи с друга или не. Самият факт, че се е стигнало до там да иска да отиде на море по мъжки, говори, че нещата не са ок... Това е крачка назад (към нещо по-несериозно в отшенията ви), а не крачка напред...
За мен това е преходният момент, в който човек осъзнава, че иска да е сам, не желае ограниченията и ангажиментите, с които е свързана една връзка, но понеже не може да вземе решение за прекратяването й, започва да настоява за повече свобода. И тук не говорим за вечер с приятели, което е в рамките на нормалното, а за море (поне седмица) по мъжки-нещо типично и нормално, но за необвързани...
Така че (в отговор на твоя въпрос) аз лично бих говорила с него - какво има, има нужда от повече свобода ли, накъде отива връзката и бих му казала, че за мен ако това е сериозна връзка, това не мога да го приема като част от нея... Не бих правила сцени и скандали, ще си направя съответните изводи... Просто няма да е същото

25.   Абе хора. Какво не ви е наред? Как може да се опитваш да създаваш семейство или по-лошо, да си създал такова и да искаш да имаш време за себе си? Какви са тия глупости? Ако искаш да си имаш време за себе си, по дяволите, не се обвързвай тогава! Ако ти се хойка по кръчми или морета, стой си сам или сама! Нали на това се крепи семейството, "В добро и лошо. В радост и болка. " Никой на никой не е собственост, но къде отидоха веселите вечери сбирки със семейните приятели и всичко останало с което повечето от нас израснаха? Постоянно гледам как мъже и жени се пазарят кой да гледа детето в събота, защото единия щял да ходи мач да гледа, а другия щял да излиза с приятелки на дискотека. Пак ще попитам, ако половинката Ви не Ви пречи в дискотеката или на морето, в смисъл, че ако не искате нещо малко "по-пикантно", защо не трябва да е с вас. На мен жена ми никога не ми е пречела и никога не съм си изкарвал по-добре без нея. Заедно сме от 10 години, имаме дъщеря на 4 и винаги ни е било приятно. Не става дума за изневяра или за някакви паранои, а за едно нормално семейно отношение и държание. Май много от Вас са гледали "Сексът и градът" и всички искат да са като във филм, само че пропускат момента, че откакто гледаме такива филми само 10% от познатите ни са останали заедно след 10 годишна връзка и кой пати най-вече от това? НАШИТЕ ДЕЦА, които растат в такава обстановка и в какво се превръщат? Оставям отговора на Вас, живеещите в 21 век, а пък аз ще си остана в 15 век, само че заедно с жена ми, която обичам много, надявам се и тя да ме обича и заедно с дъщеря ми, която обичам още повече и надявам се Господ да е милостив и да ме дари с още едно детенце:)

26.   Ееее няколко дена... Моят приятел като ходи на разните му футболни турнири /по желание, не по работа/ и го няма по седмици аз да не стоя вкъщи да плача по него?? Момичеее, осъзнай се!!
На мъжете (и не само) трябва да им се даде свобода, в противен случай ще търсят начини да се 'освободят'. ;) Пък и това, че сте заедно от дълго време не означава, че сте вързани един за друг. Всеки си има ЛИЧЕН живот и нужди, с които другият трябва да се съобразява. Ако не го осъзнаеш, както и останалите, връзката Ви няма да има бъдеще. :)

27.   Дори когато човек е обвързан, той продължава да съществува като самостоятелна личност, има право на лично пространство, свободно време, собствени интереси и живот извън връзката. А ти не уважаваш това негово право. Мисля, че си параноична и обсебваща.

Бамби

28.   Имaх връзкa около 4 год. Имaхме. си доверие....
Тaкa и той тогaвa, дa ходел по мъжки нa море. Мaлко ме жегнa, но се усмихнaх и му пожелaх дa си изкaрa добре. Кaзa ми, че съм нaй- готинaтa, щото видиш ли, нa приятеля му се нaложило дa скъсa с гaджето, че дa отиде с компaниятa и кaто се върнели щял дa се опрaвя с нея. Кaзaх му, че е долно товa, a приятелят ми, ми отговaря, че тя зa рaзликa от мен " добричкaтa " е вещицa.
Е, отидохa. Изкaрaли сa си стрaхотно. Пaрите зa нaшaтa общa почивкa остaнaхa тaм зa проституткa. В същaтa къщa, където сa нaели стaи, бил и мой съученик. Тa имaх и фотоси:)
Рaзделихме се, ествествено. Приятелят му също не го прие обрaтно момичето.
И... не знaм кaрмa ли е, що ли, но сегa и двечките сме щaстливо омъжени, съпрузите ни сa приятели:)
A бившите, и двaмaтa сaми. От тогaвa еднa връзкa не сa свъртели.
... мм.. ти си решaвaш. Но, имaй едно нaум.
Не е лошa идеятa, която ти подaвaт, дa отидеш и ти по женски. По реaкциятa му, ще се сетиш и зa нaмерениятa. Човек рaзсъждaвa по себе си.

29.   На човека просто му се ще да кръшне. След определен период от време това се върти в главата на всеки мъж. Всички други раздумки са си просто оправдания. Лошо няма, но само ако и ти имаш същата свобода. Ако той ще се прави на ерген по морето, ти пък се прави на мома!
Естествено, съществува немалка вероятност след това да не се съберете, но то ще е по-скоро защото ти ще залюбиш някой гларус, отколкото той да се влюби в някоя плажуваща.

30.   Пусни го да отиде, порсто явно иска малко свобода. Той ако иска да ти изневери, може и когато не е на море.. така, че трябва да имаш малко доверие според мен, колкото и да си ревнива. Ако му дадеш свободата, но не прекалена разбира се, мисля че нещата ще ви се получават много по-добре от преди.

31.   Виждам, че реагираш емоционално, но кажи други мъже от компанията нямат ли жени до себе си и по същия начин ли са се уговорили? Освен това ако не сте женени и нямате деца, бих казал, че нямате толкова строга отговорност да сте си верни, колкото и лошо да ти прозвучи. Предполагам, че сте млади хора и твоят мъж не е изгубил тръпката да отиде с приятелите си. За мен причината е това. Иначе звучи като много наивно извинение, за да отиде да търси секс с друга жена. Той може да си намери любовница и без подобни пътувания, не си ли съгласна?

32.   Когато двама решат да бъдат заедно.. нищо друго няма значение, защото любовта ги крепи. Ако се съмняваш, че мъжът ти ще се отдаде на плътски удоволствия и ще си задоволява животинския инстинкт, зависи изцяло от него и неговото разбиране. Моето разбиране е, че само любовта е важна. Това с кого и какво ще прави партньорът ми, не ме интересува.. освен ако не засяга лично мен. Така че, ако ти е кофти да преглътнеш, че вероятно ще ти изневери, (според мен изневяра е когато партньорът вече обича друга) значи... можеш да го пуснеш, но се увери, че няма да спре да те обича! (Но ако го пуснеш после не му дръж сметка) =]]

33.   Тук вече не става въпрос дали ще го пуснеш или не. Това няма значение. Въпросът е защо той иска да отиде без теб.
Била съм на твое място и при нас беше просто симтом на една връзка без бъдеще, но това не означава и че при вас ще е така.
Премисли нещата, поговорете откровено за отношенията си кой какво очаква от тази връзка (ако ви е възможен такъв откровен разговор, при нас - не беше. )
Ж25

34.   Как ще реагирам аз? Да отива, ама и аз отивам по женски с моите приятелки, което е доста по плашешто от това той да е с неговите приятели. Отиваме, почиваме си един от друг, изневеряваме си един на друг и после осъзнаваме, че много се обичаме и не искаме да сме с други затова отиваме на море заедно!

35.   Тук въпросът е не как да реагираш или дали да го пуснеш. Въпросът е "Какви намерения има той". Защото ако има намерение да ти изневери, той ще ти изневери без значение дали ще е на морето или някъде другаде, вкл. и у вас, докато те няма. А ако иска да ти е верен, ще ти бъде верен, ако ще да отиде и на Луната.

Така че запитай се до колко е склонен да ти е верен и до колко толерантна си ти към изневярата. Добър начин да го пробваш, както ти казаха, е да кажеш, че и ти отиваш с приятелки. Друг вариант е да го питаш нещо неочаквано като се върне. Защото той със сигурност ще се подготви предварително да отговаря на въпроси. Питай го го нещо уж безобидно, че просто се интерсуваш как е изкарал, а вече пореакцията му ще разбереш какви ги е дялкал. Ако се държи нервно, не те гледа в очите, отклонява вниманието, играе си със нещо, говори по-ниско или по-високо от обичайното, гледа нагоре/надолу, тогав не ена добре работата.

36.   Аз не съм съгласна с тая мантра, която пробутвате постоянно "Ако обичаш някого, пусни го, ако се върне бла бла''. По-горе имаше една мацка, която разказа именно такава история, за която това изречение не важи. Има мъже, които НАИСТИНА се връщат при половинките си. Обаче не по любов, а заради сигурността. Дали изневеряват, дали са просто флиртуващи - не е от значение. Навън получават самочувствието и отракването, а вкъщи ги чака сигурността и добрата жена. Не е много приятно, защото много двойки са го изживели това. Аз мисля, че мъжът от историята не е с чисти мисли, не бих толерирала такова нещо, но всеки с мнението си.

37.   И аз съм била в същото положение. Приятеля ми пожела да ходи сам на море. Той отиде не съм го спирала. След това пожела и на следващата година да ходи сам на море. Тогава му пожелах да си изкара много добре и да прави каквото сметне за добре, но никога повече да не ме търси. И така се разделихме... Напълно подкрепям номер 25

38.   До 35. Тази реплика "Ако е решил да ти изневери, ще ти изневери и у вас. " съм я слушал милиони пъти, но се отнася само за случаите в които някой е решил.
Да обаче когато си на морето сам и си решил да НЕ изневеряваш, а в момента е 3:00 през нощта, в дискотеката си, леко или доста пиян, танцуваш си, а кокетната мадама на 18 ти се навира в погледа и си показва прашките, танцува предизвикателно и си бута гъза в теб и малко хора биха устояли на това в този момент. То и аз затова ходя със семейството си ;) И отделно още колко теми има със заглавя "Аз много обичах жена си или мъжа си, но се случи и му/й изневерих, просто така се случи. "

39.   38, до някъде си прав, но не е въпросът с изневерите за мен главният, а това, че партньорът ти иска да почива без теб - толкова ли си му омръзнала и неприятна като жена?
Колкто до изневярата, наскоро жената на моя счетоводител се върна 1 ден по-рано от някакъв санаториум и заварила мъжа си с любовницата му, от която човекът има 19 годишен син!
Хората най-малко 20 г.!! @! са се оправяли в семейното ложе -)))), и дете направили и отгледали!!! човекът ВИНАГИ е ходил на море със семейството си, много примерен съпруг и изобщо - примерен направо!
Моят съпруг е имал предишен брак и често ми е разказвал как е изневерявал на бившата си и ЗАЩО го е правил. Повечето мъже не им се занимава, особено ако имат работа много, уютен дом и топла жена в леглото, но когато жена ти по цял ден ти врънка, не ти пуска или сексът е ужасен, когато има обвинения и напрежение у дома не е нужно да има ситуация, човек сам си я създава. Номер 38 - шансът някоя жена по бели прашки в задника да ти се натиска ей така и да те съблазнява е много малък (ако не си Митьо Пищова), но шансът ти като си недоволен сам да я търсиш тази жена и да ? бръкнеш под полата е с пъти по-голям и теб повече те е страх от самия себе си, не от разните нимфетки навън.
И при все аз бих пуснала половинката си, защото всеки сам отговаря за себе си и не съм му майка да го пазя, но определено бих отишла в същото време другъде „по женски“.
Колкото до изневерите, не е задължително! Мъжете често имат нужда от тези кочовски компании, за да се натряскат като кочове и правят разни глупости. В крайна сметка дори да се стигне до секс за една нощ, това не застрашава връзката изобщо, а нали знаете - забраненият плод е най-вкусен, а когато нещо вече не е забранено губи от очарование. Най-унизително за един човек, за една жена е да преследва някой мъж къде бил, какво правил и да го контролира повече от майка му. Така карате мъжът да се чувства прекалено важен и дори нарочно да прави разни неща, за да привлича вашето внимание, така както преди го е правил при майка си.
Когато си с някого или му имаш доверие или не - повечето изневерници изневеряват точно на ревнивите и преследващи жени, то е нещо като игра - тръпката е точно в това. Когато знае мъжлето, че имаш по-важни неща в живота от това да го преследваш и да се тормозиш за него, ще се натряска, може да помачка циците на някое леко момиче, но кой ще се занимава да ухажва, та да черпи някоя, да търси хотели, за да се разпише? Твърде много работа, пари и време, само за да топниш чушката в един орган, които притежават 51% от хората, в частност твоята собствена жена, в която вече си инвестирал и те чака в затоплено и меко легълце.
Гответе хубаво у дома, предложете на мъжете си добра програма в леглото и кухнята, дайте му нужното спокойствие, уют, любов и той винаги ще си е ваш без да има нужда от контрол, а с времето ще изгуби и желание за мъжки кочовски компании и ще стане истински домашен котарак. Аз от опит ви го казвам - прибрах така един уличен разгонен котарак и си го направих домашен, шарят му очичките и мустачките, но си похапва само вкъщи. Сигурна съм обаче, че ако почна да го тормозя и следя, точно забраненото ще му стане интересно и ще се върне към стария си начин на живот.
Затова - нека да си ходи този на море, ти пък можеш да си резервираш екскурзия в Рим, ще публикуваш във фейсбук страхотни снимки от видяното и нека се пържи в собствения си сос да видим дали другото лято пак ще иска да обикаля с кочовете си, вместо да е с теб!

(чети книгата „Защо мъжете се женят за кучки“)