Рано ли му е наистина или е оправдание?
Здравейте!
Искам да попитам както мъжката така и женската аудитория на сайта- кога смятате, че е най-подходящата вазраст за мъж да се задоми или да заживее с приятелката си. Знам, че при всеки е различно и всеки има различни наблюдения, но бих искала да чуя какво мислите.
С приятеля ми сме заедно от 8 години(на 29 сме) и той казва, че му било рано още за тази крачка(да живее с някого, а още по малко за деца).
Споделете какво мислите.
Благодаря Ви!

Коментари

1.   Смятам, че му е рано за деца. Не го притискай повече, ако не искаш да го загубиш.

2.   Мисля, че всеки има право да си избере как да живее, особено кога да има деца, но ако живее с мама и тати още - УЖАС!
Той доста егоистично мисли в случая, защото ти като жена имаш ограничено време за възпроизводство. До 40 г. ли ще го чакаш, защото той и на 40 г. може реши да има деца, дори на 50 г.? Ок, за деца може да се изчака още, но какви са аргументите му да не иска да живеете заедно?
Разкажи още за ситуацията ви - работите ли, можете ли да си позволите самостоятелна квартира/жилище и т. н.? Има ли обективни аргументи, за да не живеете заедно?
ж29

3.   може би още не иска деца, но сте от доста време заедно и не виждам защо да е рано да живеете заедно, може би му харесва да си е сам...

4.   Това не е до възраст, а до усещане.
Аз съм на 32 и според мен ми е рано. Под рано разбирай, че предпочитам да изградя кариера и да събера някой лев и чак тогава да имам дете, защото съм виждал ситуации, в които хора правят бебе и после едва се грижат за него, да не говорим за тях какво остава.

5.   Въпрос на личен избор, просто не се ръководи от хорската глупня, че да се забърза за сватби, къщи и безсмислени за нашата страна неща.. И освен това задомяването е възможно най-простоватия ултиматум, който жените изискват от мъжете. Причините да мисля така са десетки, но не ми се занимава да ги обяснявам. В смисъл такъв, че папагала не разбира какво му обясняваш, нали? Разбира само отделни думи и ги повтаря.

6.   Е, как ще му е рано! Ако се познавахте от няколко месеца, щях да го разбера, но вие сте заедно от цели 8 години!

7.   Не му е рано на твоя приятел, но явно не иска сега. Ако все пак успееш да го склониш да се задомите както си му е реда, скоро може да установиш, че не всичко в брака ти върви както искаш, може да не се прибира, да хойка, да не желае деца и т. н. После ще се чудиш къде е твоя така желан съпруг, а той ще иска време, за да си поживее с друга или просто на свобода.

8.   При всеки е индивидуално, но аз съм на 28 и съм женен от 5 г. и имам дете на 3 г. Смятам, че днешните хора прекалено трудно и късно се решават да се задомят и да имат деца. Сякаш днес мъжете не са решителни, нямат увереността, че могат да се грижат за семейство. Не знам как да си го обясня.

Сигурно много хора ще ме упрекнат за мнението ми, но според мен е нормално, след като човек завърши образование на около 23, вече да мисли за семейство, кариера, бизнес и дом, а не до 30 да ми живее при мама и тате, които му плащат сметките и той да се бие в гърдите как му стигали 400 лв и как е още малък за деца. Не искам да звуча като пенсионер, но едно време на по 20 са имали по 2-3 деца и са гледали и възпитавали достойно. На днешните младежи все нещо им е виновно - семейство, работа, държава.

А когато помислиш и се постараеш малко, всичко се нарежда въпреки държавата, въпреки трудните времена, въпреки всичко. Аз така виждам нещата и не ангажирам никого с мението си. Но според мен е срамно на 30-40 тепърва да се отделяш от родителите си и да се сетиш, че трябва да изкарваш по някой лев и да прави деца. На 60 да се пенсионираш и вместо да си гледаш старините с кеф, да гледаш деца тийнейджъри и да не смееш да се отпуснеш, че трябва да издържаш още децата си.

9.   Номер 8, има истина в думите ти, особено по отношение на това, че когато човек е приключил с образованието си, трябва да мисли за професионална реализация и финансова независимост. Само че създаването на семейство не е ли един дълбоко личен избор? В крайна сметка всеки човек има своята история и не бива да съдим някого, ако е избрал да остане сам. Неписаното правило, че всеки трябва да се ожени, вече няма същата валидност както преди години.
А на въпроса на авторката - и аз не смятам, че 29 години е рано, опитай се да проведеш един искрен разговор с него по темата.

10.   Здравей авторке.
8 години са много време - ако той не иска поне да живеете заедно значи само те използва да му минава времето и не желае да поема отговорности като съвместно съжителство и деца.
Разбирам, че днес трудно се гледат деца, разбирам и че мъжете узряват по-бавно, но това не променя фактът, че твоят часовник тиктака.
Не може вечно да се съобразяваш с това какво иска той - 8 години си се съобразявала, какво излезе от това?
Бих те посъветвала да се погрижиш за собствените си нужди и желания - семейство и деца.
Ако не с този, ще се намери друг.

11.   От 8 до 9

Съгласен съм с теб. В конкретния случай обаче не е просто личен избор, защото изборът му определя съдбата и на авторката. Най-малкото заради нея е длъжен да предприеме нещо или поне да бъде честен с нея, защото утре тя може да остане стара мома заради него (нещо, което тя очевидно не желае). Това не е само негов избор, а избор на двама души, които са били и може би ще бъдат заедно дълго време.

12.   До 8. Не само че разсъждаваш детски, ами и толкова глупости в един пост не бях чел.
Ранното майчинство и бащинство е глупост, която често си има цена. Аз когато бях на 23-25-28 си бях дечко, мъжете на тази възраст дори не сме съзрели, камо ли да гледаш деца ида имаш семейство. Такива ранни семейства често се разпадат много рано и децата носят безотговорността и безхаберието на родителите си.

13.   Аз имам една теория. Не е до възраст, а до това дали си срещнал правилния човек. Може да ти се случи на 20, на 30, на 40, на 50. На някои никога не им се случва и създават семейство едва ли не по задължение, което за мен е просто безумно. Според мен тези оправдания с кариера, финансови проблеми и прочие са пълна глупост. Или искаш нещо сериозно с човека, или не. Признавам си, че с децата е другояче, все пак много по-голяма отговорност, но все пак, след като си 4, 5 или 8 години с даден човек, не се ли предполага, че си готов да поемеш тази по-голяма отговорност? 8 години са адски много време, няма какво да се лъжем. Ако до този момент не сте си изградили приоритетите заедно, кога? А очевидно са ви различни приоритетите. Според мен поговорете, кажи му честно каквото ти е на сърцето и си прави изводите. Ако не гледате в една посока, няма какво да правите заедно.

14.   12, това че на 28 си бил дечко не говори добре за теб. И аз това казвам, днешните мъже стават мъже на 40, което не е добре. Един ден на по 20 са ходели на войни, ставали са майтори в занаята си и т. н. Дядовците ми са живия пример. Дядо ми е бил беден сирак и въпреки това на 20 вече е бил богат занаятчия, а на 30 и няколко вече е имал 7 деца. И всичките му деца са добре уредени и възпитани. Бракът му е щастлив и до ден днешен. Другия ми дядо е подобен, рано се е оженил, а е щастлив с баба ми и до сега. Прадядовците ми лека им пръст също са се оженили рано и са били щастливи по думите на бабите ми.

Имам и много познати, оженили се и направили деца преди 25 и мога да ти кажа, че са много по-щастливи и зрели от повечето, вкл. и от тези, които са стари и "зрели" ергени на по 40. Така че теорията ти "леко" куца. Може би старите ергени ти правят по-голямо впечатление, защото припознаваш себе си в тях и впечатлението ти е грешно. Моите наблюдения сочат точно обратното - тези, които се женят на по 30-40, вече толкова са свикнали да са вълци единаци, че не могат да издържат да се съобразяват с някого и браковете им се разпадат след няколко години. Как да стане до 40 да си бил сам и изведнъж някой да ти държи сметка къде ходиш, колко харчиш и т. н.?

Разбира се, че при всеки е индивидулно, но говорейки за приятеля на авторката, ами обидно е мъж на почти 30 да има приятелка толкова години и да казва, че е малък. Това е меко казано смешно и несериозно. Ако не е сериозен, поне да бъде честен с нея и да се разделят, докато е време, хем авторката да може да си намери един истински и отговорен мъж. Аз по-скоро го упреквам за неискренността и некоректността му спрямо авторката. А то че има дечковци по на 30 е ясно, въпреки че за мен това не е добър знак и повод за гордост.

Покрай фирмата ми, нали ги виждам такива. По на 30-40 живеят с мама и тате, не могат да носят елементарна отговорност, да не говорим за трудови навици и някакви умения, мисли само за дискотеки като някой тийнейджър. А да направи, да сътвори нещо и да постигне в живота, въобще не мисли, камо ли за семейство. Такива хора цял живот мислят ден за ден и на края си умират бедни и сами.

Знам, че много хора ще се жегнат от думите ми, но помислете сериозно и си сложете ръка на сърцето и кажете, че е прекрасно да си на 30-40 и да нямаш нищо зад гърба си, дори и съпруга.

Напоследък неслучайно жените се оплакват от безотговорността на мъжете. Можете да ме упреквате, колкото си искате, но това си е истината. Разбира се, има и много отговорни, но те вече са малцинство. Работя с много хора и го виждам ежедневно с очите си.

Номер 8

15.   Номер 8/14 имаш право до някъде, но имай предвид, че животът на нашите деди е бил друг, а средната продължителност на живота у нас преди 80 г. е била 45 години, кога е трябвало да се женят хората?
Днес живеем не само по-дълго, но и по-дълго сме здрави и трудоспособни, което лъже особено мъжете. При жените за съжаление си остават ограниченията, защото за нас по-дълъг живот не значи и повече фертилни години!
Жените имаме едно ограничено време, в което да забременеем и родим, а вече половината ни живот минава в нефертилна възраст, докато при мъжа не е така - той живее малко по-кратко от нас, но и на 40 г. да създаде семейство, той до 65 г. ще си ги е отгледал!
За нашето поколение пенсионната възраст ще е 67 г., а преди хората още на 45-55 г. са излизали в „пенсия“ - дори преди да е имало пенсионна система по-младите просто са поемали повечето работа в земеделието.
Днес обаче животът е различен, в земеделието работят 5-10% от населението и да се жениш млад, да имаш много деца е безсмислено.
За жените все пак си остава ограничението, че след 35 г. възраст рисковете са по-високи и трудно се забременява, а на 40 вече трябва да знае една жена, че рискът не си заслужава, а забременяването е почти изключено затова и аз защитавам Авторката в стремежа ? за по-ясни отношения вече.
Да, днешните жени на 30 г. изглеждат на 20, на 40 на 30, а на 50 на 25 (след операции), но това не значи, че сме на такава възраст и спираме стареенето!
Авторката съвсем не е стара, но не може да имаш деца от някого без да си поживял с него известно време, дори да си взел общо жилище, както му е реда и да си се обвързал по някакъв начин с него - създаваш база все пак за едно нормално семейство, сигурност за децата си.
Това значи още 3 г. съвместен живот, после 1 дете - 9 м. го правиш, 9 м. го раждаш, ами второ?
С две думи ще наближи Авторката 35 г., но нашото момче още ще е при мама и тати.
Колкото до това, че били по-добре на хората, оженили се млади - не е точно така. Аз пък познавам доста разведени хора заради такива ненавременни бракове.

16.   Имаш безусловната ми подкрепа номер 12. радвам се, че има още някой на моето мнение, а то е следното: Да спрем да следваме наложената мода, с която вече 20 години се възпитават децата, да си живее всеки както си намери за правилно. Всеки сам разбира кога е готов за такива крачки, а не да си казва "ама сега е такова времето, ама сега хората ще ме обсъждат, защото съм вече ерген на 30 и все още не съм си намерил отделно жилище и жена. " Ама това нов закон ли е? Самият факт, че ние спазваме тези общоприети норми, е показател че вървим неминуемо към регрес, цялото човечество изобщо. Изкривяват се представите и вече става непоносимо. Миналата седмица помагах на майка си с пазара, и по едно време засичам едно детенце което ме познава от доста време в квартала: Батко (Х) това жена ти ли е? Понеже майка ми е доста млада, а и аз съм почти на 24, та се чудих как да му отговоря. Викам, че това е майка ми и просто съм и помагал с пазаруването, а то е 10-12 годишно лапенце. И то: Ама ти с не я ли живееш? И ме гледа все едно съм човек с увреждания.. И след това: Ахаха и теб те викат от балкона да се прибираш.. И избухна във френетичен смях. И аз какъв извод си правя, че полуидиотите(баща му и майка му) му внушават, че големите батковци живеят самостоятелно, че всички батковци трябва да живеят така, при което детето се превръща в безкомпромистен простак от най-висша класа, като стане вече студент, разбира се. Аз мога да приема за нормално, да се очаква от нас, че след пълнолетие родителите нямат задължение към мен, но по дяволите, аз от 20 годишен до 23 си имах редовна работа и помагах вкъщи с какавото мога. Да се местим, женим, задомяваме и какво ли още не, защо пък да? . Няма лошо да се жени който и когато си иска, ала стига с това ВСИЧ! КИ ТРЯБВА! КОЙТО ИСКА - ТОЙ Трябва. Мен не ме интересува какво мислят хората, мен ме интересува аз как се чувствам. Пораснете малко и вие. Темата е инфантилна и авторката също, защо ли не се изненадвам. Виждаш, че момчето си има свои разбирания, остави го да си живее свободно. Тиктакал ти часовника. Намери си балъче да ти търпи пискането и това е. По добре така, отколкото да страдат децата му от неопита и суровата криза в тази страна. Чакай да се изградим като хора бе. Ми аз имам и прител на 26 с два развода, е, хубаво ли е да се жениш млад, а? МОДА, това е истината. И е време всички да си зададем един-два въпроса, иначе за регреса казах - НЕИЗБЕЖЕН Е. Ние живеем Анормално, разберете го вече. Пародия на етични правила е тоя живот.. Не съм ли прав????

17.   до 16
не че нещо, ама детето си е право, това, че ти на 24 г. не си се отделил от вашите сие твой проблем. Върви в чужбина и виж има ли и ЕДИН, който е на 18 и живее с техните (изклчвам италианците). Ама ние нали сме по-добре от германците и все повече разбираме от тях...

Ти с извинение къде си каниш гаджетата? До леглото на мама?

18.   Мъжът ми има две големи деца от първи брак и на сина му е трудно да се отдели от полите на майка си. Приеха го да учат в много добър университет, но прекъсна, прибра се при майка си, а тя взела, че го приела. Сега караници, кой да приюти „детето“, което ще стане на 20 г.!
И все пак вече почна той работа, свързане с пътуване, влезна в университет близо до майка си и се надяваме да остиска този път, но определено е много трудно на доста мъже да се откъснат от мамчето - Едипов комплекс, епидемия направо станала, хубаво че поне в случая майката ще го изрита като почне семестъра, но има хора, които дондуркат синовете си до 30 и край няма!
Всеки си решава кога да създава семейство, но определено човек като завърши средно вече няма какво да прави при мама и тати дори да продължи да учи в същия град и родителите правим мечешка услуга, ако търпим особено синовете си да киснат до 30-40 г. в семейното гнездо!

19.   До 16
За гаджетата има други мяста, а леглото на майка е далече от моето. :) Гаджетата си не ги каня в нас, нямам познат който да е правил така. Даже аз съм бил в апартамента на гаджето. И честно казано не ме притеснява, нито родителите й се притесняваха.. И аз исках да се махна преди 3 години, обаче нямах 1000 евро месечна заплата, че да си позволя такова нещо. И като даваш примери с чужбина, поне се запитай дали заплатите ни са като в чужбина? Мисли зряло и обективно, не следвай обществени тенденции. И канабиса е приет в Холандия, ама си е лек наркотик, ама викаш правилно е, щом го пушат в Холандия.. нали е ЗАПАД. :(

20.   Въпросът не е в обществените тенденции, те нямат нищо общо, 19. Въпросът е в самостоятелността. Когато мъж живее с родителите си, той все разчита на тях, колкото и да не иска и да не се усеща, никога не търси решение на проблемите си САМ и цял живот се научава някой друг да му решава проблемите. Но аз не виня бг мъжете, просто така са възпитани.

Аз съм благодарен на родителите си, че на 16 г. ми казаха, че вече сам трябва да се оправям. Въпреки че тогава им бях ядосан. Заможни са, но казаха да не разчитам на техните пари и контакти, а да се науча сам на всичко от нулата. Защото някой ден тях няма да ги има и ще трябва сам да се оправям.

Това за заплатите не е оправдание. Аз на 16 се изнесох без стотинка. Бях работил на морето едно лято, спестих за квартира. После зимата учех и работех като сервитьор. Завърших университет без 1 ст. помощ от тях, тогава бях барман във Варна, където и учех. После си намерих работа по специалността, спестих си малка сума за 1-2 г. През това време се интересувах живо от маркетинг и продажби. Също и от правене на сайтове. Сам си направих ел. магазин, за да не давам пари. Инвестирах малкото си спесявания в стоки. Започнах да продавам през сайта и да работя едновремнно. За още 2 г. си спестих пари да си наема помещение със склад и си отворих и физически магазин. На 28 съм, преди 3 г. отворих и ресторант, сега не работя, а се занимавам само с моите неща. Жена ми движи частта с готвенето и проучването на вкусовете на клиентите, тя е изключителна готвачка (да си изядеш пръстите), аз пък се занимавам с оптимизирането на обслужването и рекламата.

Като стана въпрос за жена ми, тя на 11 е останала без баща. И как мислиш дали не е станала самостоятелна още на 11? Но това нещо макар да е тъжно, и е дало много в живота. Нея и на сметището да я хвърлиш, пак ще се оправи без проблем, защото е минала през 9-те кръга на ада, докато нейните връзтнички са ходели по дискотеки и са се търкаляли в леглото с всеки срещнат и са се друсали. Заедно сме от 19 годишни и сме успели заедно и сплутено.

Гордея се със себе си и с нея и всичко това го дължим на самостоятелността си. Бях бесен на родителите си, минах през 9-те кръга на ада, докато се оправя, но те ми направиха огромна услуга и им благодаря. Иначе щях да си харча парите им и да ми през онази работа за бъдещето ми. Голям кеф е да живееш сам в тийнейджърските си години. Никой не ти се меси, носиш отговорност само за себе си, научаваш САМ да си решаваш проблемите и да се развиваш. Която и да е жена ще ти каже, че предпочита самостоятелен зрял мъж, който се оправя с живота добре, отколкото мъж на 30, живеещ с майка си и който не е платил и една сметка, камо ли да направи нещо значимо.

Могат да ме наричат инфантилен и какъв ли не в коментарите, но ако те бяха и на половина самостоятелни и независими колкото мен, щяха да мислят различно. Отдели се и ще видиш какъв кеф е, препоръчвам ти.
С най-добри чувства!

Номер 8/14/17

21.   От 5 до 17
На колко си години бе, душко? Аз имам чувството, че си на по малко години от номера на поста си. Ако си над 17... Бог да пази България от такива интелигентни хора с принципи. Знаеш ли, че с една минимална немска работна заплата, можеш да плащаш 3 наема по 300 лв в България, както и да гледаш поне едно дете. С една дума 16 е напълно прав. Условията не са еднакви при всеки мъж. Харчат се 3 пъти по големи от заплатата ти суми, за да оцелееш. Аз лично три 6-така и пак не ми стигат. И аз съм при нашите. И сега какво да направя, че някаква си пикла ми дава наклон да си купя мезонет и два гаража. Жените май не са много запознати с тежестта на живота.

22.   Щом не чувства потребност да се съберете да живеете заедно, значи му е рано на пича. Ти за себе си си прецени дали ти изнася да го чакаш да узрее за идеята, ако изобщо узрее.

23.   До 16 - Виждам, че не си облъчен и заслепен като другите. Ето ти този линк.:) в знак на подкрепа.
http://oursun.blog.bg/photos/130859/original/freedom.jpg

24.   до 21

всеки с малко акъл и инициатива може да си купи мезонет, не е толкова трудно, колкото си мислиш. Това че живееш с вашите в разцвета на силите си, говори, че или нямаш амбиции, или нямаш потенциал. Аз съм тръгнал от нулата на 16 г. и се отделих. Ако в разцвета на силите си, не можеш да се отделиш, то бедна ми е фантазията на 50-60 какво ще правиш, когато може и да нямаш най-важното - здраве.

Много са ни различни мисленията и не можеш да ме разбереш (а и не очаквам да го направиш), затова си мислиш, че съм инфантилен. Ако и ти на 16 беше започнал сам и да беше постигнал на 28 това, което съм постигнал, щеше да мислиш като мен. Но ти просто си свикнал да се примиряваш и някой друг да мисли вместо теб цял живот. Така ти е удобно - тати да носи, мама да меси и после да се оправдаваш с държавата. Ами държавата е сбор от индивиди, ако индивидите са калпави и държавата няма как да я бъде. Ако искаш да промениш държавата започни от себе си. Можеш да се оплакваш цял живот, но не виждам как това ще ти помогне. Само ще те държи в зоната ти на комфорт и няма да поемаш рискове и да се мъчиш, но и цял живот ще си останеш там - при вашите. Успех!

от 17/20

25.   Истината е, че днес момчетата много късно стават мъже.
Аз съм жена и също на 18 се изнесох от нас, работех за 350 лв (да не мислиш, че на мен ми стигаха? ! ), но се оправих...
Да, ма на днешните момчета не им се излита от семейното гнездо, все им е много трудно да станат мъже.
Колкото до детето - като цяло мъжете никога не са готови за деца, но подходящите мъже детето ги кара да съзреят и да се научат на отговорности.
Виж, неподходящите мъже цял живот не се научават да гледат някой различен от собствения си егоистичен г*з.

26.   Лично според мен съвсем не ви е рано, просто не иска да поеме отговорност. Та вие сте на 29, кога ще имате деца на 40? При все че сте от осем години заедно!

27.   Еми не 20, не си инфантилен, защото инфантилите обикновено са големи хора с незряло поведение, а ти не си стигнал процеса с узряването още. И не е до тенденциите, до комерса е. Ти си имаш профанско самъсзнание, но спокойно защото си един от многото такива. нали видя картинката в 23 пост.

28.   Нали знаете, англичанинът си е традиционалист и си обича жената, италианецът е любовчия и си обича любовницата, а българинът си ги клеца и двете, ама най си обича мама.

29.   Един ден и аз бих се оженил, след 10 години, ама първо ще си живея живота. Има 100-тици като мен, има и ще има.

М26

31.   27, постигнал съм всичко в живота си, което съм пожелал. Имам щастлив брак, дете, успешен бизнес, давам хляб на 9 души. Не знам точно как това се връзва с "профанско самЪсзнание" и с "недостигане процеса с узряването" в твоето въображение, но щом казваш, така да бъде.

Може би ако живееш с мама и тате до 50, си най-успял според теб. За мен работят хора, а не аз за тях. Това според теб е профанско? Гордея се с това, уважавам служителите си, не съм като повечето шефове-експлоататори, добре заплатени и мотивирани са, празнуваме заедно и за мен те са като семейство.

32.   Авторке, не се заблуждавай. Проблемът не е, че не е готов за семейство - проблемът е, че не е готов за семейство с ТЕБ. Не си точния човек за него - това е, спри да живееш с илюзии и не си губи повече времето с него. Колкото по-късно стигнеш до този извод, толкова по-болезнено ще е. Погрижи се за себе си - когато срещнеш точния за теб човек, за който ти си Жената, ще разбереш каква е разликата и ще те е яд за изгубеното време. Късмет.

33.   До 14 от 12. Ти определено се самонавиваш.
Когато хората създават семейство на 20, те гледат детето и често нямат възможност после да се развиват, да учат, да градят за себе си. Когато не си завършил висше, не може да очакваш нещо добро в бъдещето.
Тия глупости за войната на 20 ги остави за някой балама, защото във войната не се изисква кой знае какво, като казвам това като човек, който е бил 2 години в казарма, а ти вероятно не си виждал казарма отдалеч. Изобщо си извади главата от задника и малко от малко започни да учиш.
Когато аз бях на 20, поне 5 мои приятеля се ожениха, създадоха семейства, само че бяха толкова неквалифицирани в работата си, че нямаха пари да си гледат детето и трябваше баба и дядо, мама и тати да помагат. Отровиха си живота, защото хем им се живееше, хем имаха отговорности, а без пари нищо не става в този живот. След няколко години и петимата се разведоха, което им остана травма за цял живот, дори 20 години по-късно, когато вече децата са им пораснали. Жените за които бяха женени до една не се развиха в нито една сфера, защото раждайки на 20 подтиснаха естествените нужди за забавления, липса на развитие и единственото на което разчитаха след това е някой да ги оправи, някой да ги вземе под крилото и да им покрива масрафите, защото нито имат образование.
Когато едно дете от такива 20 годишни трябва да развие първите си 7 години спокойно и с морал, родителите много трудно могат да го дадат в днешните времена, да не говорим после, когато стане ученик и родителите трябва да помагат в това, но как да го направят като те самите не са се развивали.
Аз на 28 бях дечко, както и всички мъже които познавам. В главата са им коли, гъзария, тарикатлък и нищо съществено друго. На жените също, макар че някои съзряват по-рано, дай им дискотеки, емоции, фейсбук статуси и т. н. Имам висше, работя в голяма компания и съм началник на отдел от 150 човека, взимам между 2 000 и 3 000 на месец и всичко това нямаше да го постигна ако бях направил семейство на 20, все пак това общество се нуждае от отговорни, кадърни и изучени хора, няма как да стане само с раждания.
Ожених се на 38 годишна възраст. Спокойно ми е, защото имам някой лев зад гърба ми, взимам доста добри пари и стреса че не можеш да си изхранваш детето го няма. Спокойствието ми идва и от това, че не съм длъжен на роднини, на родители или дядовци, даже им помагам. Когато си зависим от някой, а пък малко бебе е зависимо от теб става лошо, защото това значи че ще играеш по свирката на този, от който си зависим и тъй като често поколенията имат различни виждания за живота, ставам много страшни работи.
Така че не ме учи на живот и дали един 20 годишен хлапак можел да се радва на живота колкото улегнал човек, който е видял всичко и единственото което иска е детето му да израсне като човек с ценности.

34.   33, щом толкова неистово искаш да убедиш хората в правотата си, ще ти кажа, че поне мен ме убеди да плюя на всичките си наблюдения и представи за живота и тотално ми преобърна мирогледа. Вече вярвам на теб, а не на собствените си наблюдения. Нищо, че аз самият съм пълна противоположност на това, което описа (създал семейство млад и финансово стабилен в същото време още от млад). Благодря, че ми отвори очите. Надявам се да си се успокоил сега.