Спешно искам съвет, приятели!
Здравейте искам да споделя моята история. От 10 години познавам един мъж със който бяхме само приятели. Той имаше жена и две деца, но брака им не вървеше и постоянно ми се оплакваше от нея. Не знам как се случи, но аз се влюбих в него и го обичах както и той мен въпреки че не искахме и така да става. Желанието да бъда със него беше толкова силно, че бях готова на всичко само и само да бъдем заедно както и той искаше но го беше страх. Тогава се появи проблема със децата че били малки било още рано и търсеше основателна причина да се разделят. За това аз заминах за чужбина при един приятел, който пак беше лудо влюбен в мен, но аз не го исках и не му отвръщах бяхме само съквартиранти започнах работа дните минаваха а аз си мислех само за човека когото обичах докато един ден той не ми звъна и ми каза да се връщам при него и че се разделят със жена си била му изневерила и той я хванал и разбрал че 3 години го е гледала в очите и го е лъгала и така той се реши най -накрая. За един месец си оправих документите и се върнах при него заживяхме в къщата на майка му. Каза ми че ще се разведе, но родителите му не ме искаха защото какво щели да правят децата майка им нямало къде да ги заведе щели да гладуват и мизерстват и така те я съжаляваха и живяха заедно майка му, баба му, жената и децата и всички бяха против нас. Какво ли не не направиха само да ни разделят жена му го съблазняваше, майка му пък му говореше против мен и така той не се подаде докато не почнаха да го изнудват със децата. И тогава той не знаеше какво да прави беше много объркан от всичко случващо се и мира не намираше. И един ден той ми подари годежна халка, за която толкова години копнеех и ми призна че ми изневерил със бившата си и не можел повече да крие и ми обеща повече няма да се повтори никога, със болка в сърцето и сълзи му простих, но тогава всичко в мен се обърна. Почнах да го ревнувам когато трябваше да ходи при тях ставаше кошмар. Загубих доверие в него и започнахме да се караме през ден. И със всеки един ден аз се чувствах все по малко уравновесена, губех контрол плачех тръгвах си на няколко пъти той ме спираше не знаех какво да правя просто го обичах и исках да бъда със него, но всичко беше за два дена докато не почуствах пак болката и съмненията който ме съсипваха. Децата започнаха да идват при нас и така надеждата не ме напускаше че всичко ще се оправи и ще мирясат най-накрая. Просто ще ни оставят на мира да си живеем спокойно. В един момент когато едно от децата не ми каза как тати и мама са се криели в тяхната стая и как са се гушкали и тогава откачих е леко казано вдигнах му панаир просто прекали. Той ми каза че не е вярно това, било си измислило детето, но аз вече как да му вярвам. Така аз си събрах на бързо багажа и се върнах при майка ми, но любовта ми към него беше по силна и осъзнах че искам да бъда със него. Тогава го потърсих и разбрах че той в самия ден докато ме остави се върнал при нея и всички от семейството му били много щастливи само той не. Мира не ми даваше и исках да разбера има ли шанс да се отново заедно??? той ми каза че се е върнал при нея само зареди децата и времето щяло да си покаже... така аз наранена реших да се върна в чужбина и да се опитам да го забравя. Но пак се търсихме и го разпитвам как вървят нещата между тях, по добре ли се чувства той ми казва не, обичам теб и със теб ми е най добре. Питам го какъв е проблема тогава е ми децата много добре знаеш не спирам да го питам какво е решил със коя иска да бъде и той все ми отговаря: НЕ ЗНАМ времето ще си покаже!!!
Цели 3 месеца той не може да реши. Нито ми казва да нито не. Просто и аз не знам какво да правя вече. Да продължа напред живота си или да го чакам???? и се измъчвам всеки божи ден

Коментари

1.   Не се занимавай, не си струва. Сложи край, спри да го търсиш и да комуникираш с него и продължи живота си.
Дори и в даден момент да размисли и да се съберете, не мисля, че можете да бъдете щастливи в подобна ситуация.

2.   Не казваш ти самата имаш ли деца и защо не искаш другия мъж, който живее в чужбина и най-вероятно е свободен, без жена и деца. Да, любовта е сляпа понякога, но все пак сме хора и в решенията, които вземаме за живота си трябва да влагаме и разум. Децата, за които говориш явно са малки и имат нужда от двамата си родители. Ти пък имаш нужда от мъж, който да си е само твой. Може би напред в бъдещето ще срещнеш твоята половинка.

3.   Продължи напред.
Не бих чакал някой да се накани да реши дали иска да е с мен. Като той не може да го реши-аз ще го реша!
Успех ти пожелавам.

4.   Някакво себеуважение съм себе си имаш ли? !? За цялата тази история малко или много имаш самата ти-метнала си се не къде трябва-на мъж с две деца и очакваш да загърби собствената си плът и кръв заради тебе-е няма как да стане, даже и да сте заедно елемента на бившата с децата му винаги ще присъства в живота му
Друго-репликата "времето ще покаже" е следната транскрипнция:не знам какво да те правя, когато ми е удобно на мен тогава, ако въобще ми е удобно. И като жена на която са го казвали те съветвам-с този вече нямаш работа, пък ако искаш да си чупиш главата продължавай
Ж 31

5.   Ти сама си отговори, ако искаш да се измъчваш всеки божи ден. Остани със твоята надежда, според мен няма смисъл да се самонараняваш, все пак той си има семейство, ти няма цял живот да си втората му. А децата ще са и сираци, или ще трябва и той да се грижи за тях, все ще ви се мешат. Според мен остани в чужбина, намери си постоянна работа, ако не срещнеш човека който наистина е за теб, се опитаи да заобичаш човека със който живееш. А това е лесно. Ти сега не го харесваш защото не мислиш за него по този начин, мислиш го за приятел. Но всеки ден започни да мислиш за него, гледай го и си представяй как ще се обичате и ще си щастлива. Ако се върнеш при онзи с децата, ти самата няма да имаш деца, той вече ще си има, а и цял живот ще те натискат родителите му, ще живееш в ревност. Той ще трябва да ходи при жена му и при децата, докато ти ще го чакаш с мисли като -Какво ли прави сега? -кога ще се върне? -мина доста време. Надявам се ме разбра, успех :)

6.   остави го да си живее и да мисли и чака времето да покаже а ти не си губи времето. загубена е тази връзка

7.   Остави го !!!

23.   Оставяй го !!!

24.   Според мен ако пак се съберете историята ще се повтори, децата му винаги ще са на първо място и би трябвало да е така той ги е създал и носи отговорност за тях.Ти трябва да продължиш живота си и да създадеш свое семейство и деца.Разбирам, че го обичаш, но го преодолей имаш право на щастие, а не да бъдеш нечия отешителна награда.
Ж 20

25.   И двете ви разиграва, както иска, оправдава се с децата, за да ви има и двете. Не знам как го търпите изобщо. Слепи сте до глупост. В крайна сметка, ти ще продължиш да му играеш по свирката, колкото и разумни доводи да ти даваме, колкото и да знаеш, че грешиш!

26.   Голяма грешка си направила, че си го оставила! Жена му е голяма хитруша и добре си е изиграла картите. Дълго време са живяли заедно и няма как като се вижда с нея да бъде безчувствен и много ясно, че тя ще използва това, както и чувствата му към децата и всички други женски хитринки! Ти единствено е можело да се справиш с тази игра, ако си имала голямо търпение и си контролирала и обмисляла всеки свой ход! Не знам какво да те посъветвам, отново ти е нужно същото, ако искаш този мъж! Гледай по обширно на цялата ситуация и се бори, но не забравяй, че срещу себе си имаш явно много добър играч и като съдя от развоя на събитията - тя е с по - голям житейски опит от теб или с по - голямо търпение! Търпение, прошка и добро отношоние - това е пътят ! Успех !

27.   Толкова неразбираемо написано, че едвам разбрах за какво иде рече...нямам думи...
Зарежи го тоя бе, ти луда ли си да се унижаваш така, че и го търсиш на всичкото отгоре. Не виждаш ли , че ви мотае и двете? Достойнство нямаш ли...?

28.   Не случайно казват, че любовта е сляпа. Ако не беше влюбена, щеше да изчакаш докато напълно се разделят със съпругата си, а от неговата колебливост щеше да ти стане ясно, че не е готов на на връзка с теб и не трявба да се занимаваш с него. Но вероятно, като повечето жени, си любителка на интригите и съзнателно или подсъзнателно искаш да преживяваш любовни драми и имаш нужда да страдаш. Най-добре си решавай сама какво да правиш, но поне помисли при различните варианти каква вреда се нанася и на другите свързани в конфликта.

29.   Това ми звучи в стил Листопад :D
Как можеш да живееш в една къща с бившата му жена???

30.   Това, че ти изневерява, е по-малкия проблем. Истинският проблем е, че е супер нерешителен, влияе се от мнението на другите и не знае какво иска. Това е нещо, което дори и да се съберете сега, винаги ще оказва влияние на вашите отношения и рано или късно пак ще стигнете до това положение. Няма смисъл да си губиш времето, а и нямаш нужда от толкова нерешителен мъж, повярвай ми. Винаги ще ти създава повече проблеми, отколкото нещо хубаво. И постоянно ще си в напрежение дали няма пак да залитне.

33.   31 коментара чакат одобрение - определено успя да разбуниш духовете, както се казва. :-) Сигурно ще се повторя с много други хора, но според мен си губиш времето с този човек и трябваше да си го разбрала още когато си е признал за изневярата. Къде ти беше ума да прощаваш, че и още го обмисляш?! Този тип явно смята да ви сменя за разнообразие, а вие ходите като марионетки по него. И не се ли усещаш, че това оправдание за децата няма НИКАКВА логика, след като веднъж вече се е развел? Всъщност, не разбрах дали въобще се е развел, може и да не е, но е живял отделно от тях, което, като изключим юридическата страна на въпроса, си е на практика същото! Прекратявай всякакви отношения и си търси СВОБОДЕН МЪЖ! От този освен още главоболия, нищо няма да получиш. Опичай си акъла, никога не е късно да започнеш начисто. Успех!

34.   Напускай го... за какво ти е???... един път ми бяха казали ''КОгато сълзите са повече от усмивките не си струва''...замисли се над това...Успех, и умната! :)

MJ

35.   Страхливец и недостоен мъж. Далеч от него, не виждаш ли че те разиграва???

38.   Скъпа, заблуждавала си се само и единствено три месеца! Забрави за този мъж, разбирам, на думи е много лесно. Така е, няма спор, но помисли за себе си! Ти не искаш ли да имаш деца? ! С този мъж ли искаш да градиш семейство? ! Как мислиш, че той ще успее да се грижи за бившата, двете сополанчета, теб и бъдещото ви бебе... няма как! Пък и щом веднъж е изневерил... по-добре не се надявай напразно, ще изневери пак!

39.   Моето мнение е, че не си заслужава да се измъчваш. Просто сложи край, не го търси и с времето ще срешнеш човека за теб. Върнала си се заради него изневяра с бившата и сега с нея, просто на него му е добре с двете. За това, за твое добро продължи напред, за да не съжаляваш един ден!

40.   Научи правилата кога да слагаш със и с.

42.   Ааа тая га знам оная с проблема с окосмяването ли беше или оная с подмищниците ?

44.   Госпожо, учудвам се на.... ох, как да бъда по тактична-учудвам се на глупостта ви. Нима не знаете, че мъжете охотно изневеряват ако им падне нещо чуждо, особено ако е по-младо... но изключително трудно напускат семействата си. Е, разбира се, че има такива случаи, но аз мисля, че напускат семействата си, когато жените им ти изгонят. Къде се пъхаш, където не ти е местото? Видяла си колко е нерешителен. Много отблъскващо ми прозвуча, че ти се е оплаквал от жена си. От мен запомни-никога един стойностен мъж не би оплюл майката на децата си, особено пред любовницата си. Хващам се за последното ти изречение-да, продължавай живота си напред, остави неудачника жена му да се оправя с него и сериозно се замисли следващия път преди да се захванеш със женен мъж!

45.   Няма да ти казвам как да постъпиш. Била съм в подобна на твоята ситуация и знам колко нелепо ми е звучало някой да ми дава съвети - писала съм и тук в сподели.. и накрая все си казвах: Те не ме познават, те не познават и него, и жена му и т. н.

Така че няма да се занимавам с фактите и кой какъв бил и как щял да постъпи и как е трябвало да постъпи.

Но мога да направя друго за теб - да ти предложа да си намериш ново хоби, нови приятели, да слушаш музика, да се запишеш на курс по нещо, да се развиваш, да медитираш. Обърни внимание на себе си, защото е видно, 10 години си в някакъв омагьосан кръг и служиш като кошче за душевни отпадъци. Напарви си нова прическа, намери очарованието на друго ново, купи си нови дрехи... прави неща единствено и само за себе си.

И спри да го търсиш и да се питаш. Ако е писано - ще стане, ако ли не - няма. Наслаждавай се обаче на живота, влюби се, прави секс, танцувай... позволи си да се научиш да бъдеш щастлива без щастието ти да зависи от друг.

46.   Всичко в този живот се връща и мога да ти кажа, че си облагодетелствана, че ти се връща рано и имаш шанса по навреме да се осъзнаеш. Като почнете да ми пишете едни раздути, романтични, нежни разказчета как разбивате чуждите семейства и очаквате голяма съпричастност към вашето трогателно нещастие, ви се чудя на акъла. Такова си си надробила - такова трябва да сърбаш или да бягаш да търсиш друго за сърбане. След толкова огромен брой еднакви истории, наистина ли всички крадли на мъже все още мислите, че съпругата все е лошата, че горкичкия мъж не случил на жена, че е направил 2 деца на тая жена, без да разбере, че тя не е за него и въпреки това можете да го наречете "умен" човек, че точно вашия и неговия късмет е най-лош в тоя живот? Стига вече с тая долна наглост. Как може да смяташ, че ти е "изневерил" с жена, от която има 2 деца? "Изневерил"? Хах, разсмя ме направо с твоята тъпа сантименталност. Съпругата му има пълното право да иска да си го върне, да му се обажда, да го държи с децата, да го съблазнява и каквото там прави, защото не ти, а тя е посветила живота на него, не ти, а тя му е родила деца, не на теб, а на нея се е зарекъл във вярност и не ти, а тя е предадената. Както ти писаха вече, снабди се с поне малко себеуважение и недей да обираш чуждите трохи. Намери си нормален свободен мъж и ще се почувстваш доста по-значима в тоя живот. С женен най-лесно се ляга, както и най-лесно се играе "перфектната жена", след като знаеш всичките кусури на"лошата съпруга", от които непрекъснато ти се оплакват. Но както виждаш и това не винаги е достатъчно, поне на теб очевидно не ти е стигнала хитрост да го откраднеш докрай. И слава Богу! Опитай истински да грабнеш един свободен мъж, ще видиш, че е доста по-трудно, но със сигурност носи по-хубави емоции.
Остави човека да си оправи живота със СЕМЕЙСТВОТО МУ, а ти си търси твоето семейство и се моли някой ден да не бъдеш на мястото на неговата съпруга.
П. С. Не съм омъжена, разведена, нямам деца, просто момиче съм - казвам, за да не пишеш (както е обичайното), че съм изоставена лоша съпруга и затова злобея.

47.   Блестящ коментар, №46. Треперих, докато го четях. Всеки би могъл да сгреши, но наистина болшинството от историите за връзка с женен мъж побликувани тук, преливат от наглост и безочие. И какви води ненапити се изкарват"следвам сърцето си", "Не искам да му развалям семейството"А какво за Бога правите? Заздравявате му семейството ли? Защо всяка любовница се мисли за по-добра от съпругата, а не осъзнава, че просто е чуждата. Ами ако си по-добра, нали за тебе щеше да се ожени, не за жена си? Още веднъж поздравления, 46 и комплименти за майка ти, която те е възпитала-младо момиче с тъй зрели разсъждения.