Отчаяна съм искам само съвет
Здравейте пиша тук понеже е анонимно. Така аз съм в немного зряла възраст но достатъчно наплашена. Бившия ми приятел в момента живее с една която не дава и косъм да падне от главата й. Той е иначе отвратителен и тя е жестока. Нямам намерение да говоря с тях понеже съм морална и не искам да им се бъркам Пиша тук понеже съм наплашена и все пак се надявам да срещна любовта. Нямам 30 но се надявам някой да ме успокои с думите - не се тревожи момиче ще си намериш човека. Отчаяна съм и накъдето и да се обърна виждам сянката на бившия си. Знам че той е щастлив в момента и му желая пълна щастие - ДА СЕ ЗАДАВИ ДАНО! Та този бивш приятел съсипа мечтите ми за бъдеще, семейство и всичко в мен. Аз СЪМ СЪСИПАНА! Мен ме е страх да имам деца, ако той ще е бащата. Имам чуството че пак няма да мога да изляза от болница. Той е агресивен но много харесва приятелката си, която в момента му е гадже. Не искам да стоя на пътя им. Въпреки това съм и емоционално съсипана. Физически и даже психически. Имам страх да съм сама понеже ще се самоубия за да немога да им преча на връзката. На външност приличам на старица - изтормозена съм както и психически. Нямам вяра в любовта и съм отчаяна. Имам и страхова невроза че хората които познавам или ще се запозная не искат да преча на връзката му понеже го познават и занапред ще чувам само обиди ВЪПРЕКИ ЧЕ НЕ СЪМ ЗАСЛУЖИЛА! вместо да намеря любовта аз Вървя и кървя като мъртвец в крехка възраст все още но не мога да живея - задушена съм и съм умъртвена. Чуствам се като човал с кости които всеки ще стъпче въпреки че не съм заслужила всеки ще унижи въпреки че не съм заслужила този тормоз. Дайте ми някаква надежда и успокоение че някой ще ме спаси от тази затворена ситуация - загубих вяра че ако срещна човек няма да ме изостави. Чуствам се като пълен боклук и отрепка въпреки че не го заслужавам. Искам само стабилна и сериозна с моногамен необвързан човек, който ще ме изслушва и ще се застъпва за мен! Нуждая се от човек на когото мога да вярвам защото незнам дали съществува моя човек

Коментари

1.   Момиче мисля че преди да мислиш за любов трябва да се лекуваш. Темата ти е много хаотична. Ако и в главата ти е такава каша посети психиатър и се погрижи за себе си. Не си първата, с която някой се е разделил заради друга. Подреди живота си, хаоса в главата си и ще срещнеш твоя човек. Щом сте се разделили с този мъж значи не е бил подходящия за теб. Излизай с приятелки, намери си някакво занимание. Ако не работиш си потърси работа. Когато подредиш нещата в главата си ще ти се подобри и живота.

2.   Има надежда за теб, но ти е нужна професионална помощ. В главата ти е пълна каша, иди на психиатър, няма нищо страшно и срамно в това.

3.   Нищо не може да ти се разбере,хем си скъсала с този,хем да не пречиш,хем така,хем онака-конкретизирай в каква ситуация си

4.   Момиче я се стягаааааааааааааай живота е пред теб какви са тези глупости знаеш ли колко мъже има който ще те направят много, мноооогоооо щаслива всеки втори човек е изпадал в такива отчаяни състояния и това всичко е моментно повярвай ми... Бих ти препоръчала да отидеш на психолог... потърси помощ и не си мисли, че това означава, че си луда...

5.   След 4-тия ред спрях да чета.
Първо той бил нещастник, тя жестока, само ти си усвет. После го кълнеш да се задави, което също не е много хуманно и правилно за човек, който се мисли за много морален.
Изобщо ..

6.   Ти си човек, който не вижда реално нещата - наистина потърси помощ, не можеш да забравиш бившия си и да продължиш напред, а трябва!

Освен това има какво още да се желае от интелектуалното ти развитие! Пожелавам ти успех!

Приеми себе си, своите грешки, спри да злобееш, продължи напред и всичко ще е наред!

7.   Квалифицирана помощ ти трябва и ти да съдействаш! Пробвай първа с психолог, ако той прецени - психиатър. Но разбери, че отговорна за начина, по който се чувстваш си само ти, не външни фактори.

8.   Така, значи как ще те е страх да имаш деца, ако той ще е бащата, при положение, че вие не сте заедно? Освен това, как му желаеш всичко най- хубаво, а после го кълнеш? Спри да мислиш за този човек и за настоящата му приятелка. Изобщо не трябва да те вълнува какви отношения имат и какви са им характерите. Гледай напред, живота е пред теб, но започни да мислиш малко по- позитивно. Почти няма хора, които да не са страдали от любов или любовни разочарования, но в крайна сметка всички се оправят и срещат точния човек за тях, същото ще се случи и с теб. А, колкото до страховата невроза и очевидната депресия, мисля, че трябва да се посъветваш с психиятър, за да ти се помогне. И, горе главата, живота е кръговрат, сега ти е зле, но ще стане по- добре.