Липса на любов
Здравейте. Имам приятел и от почти 3 години сме заедно. Обичаме се, но аз го обичам повече отколкото той мен. Искам постоянно да ми обръща внимание, той не го прави. Дори не ми купува и цветя. Когато има поводи тогава само.. Искам да е луд по мен, да съм на първо място за него, да ме изненадва постоянно. Казвам му за тези неща, и веднага започваме да се караме. Постоянно плача, той го знае това, но не ми обръща никакво внимание. А пък преди не беше такъв, умираше за мен, беше готов на всичко. Дори когато правим секс, не полага никакви усилия да ме задоволи. Струва ми се че, ако аз не полагам някакви усилия за връзката ни, всичко ще се срине, всичко ще застарее. Какво мога да направя? Как да се държа оттук нататък с него? Моля за съвети :((

Коментари

1.   За 1 връзка трябват 2-ма.

2.   Аман от лепки, които не правят разлика между любов и желание да обсебят другия. Момиче, светът не се изчерпва само с връзката ви, остави човека да подиша малко. Няма да се задържи дълго, ако продължаваш така. Затова и не полага усилия, защото се пита, струва ли си да е с лепка, от която няма измъкване.

Дай му свобода, пък ако се върне, значи той е човека. Иначе така насила до кога мислиш, че ще го държиш. Изглеждаш някаква супер отчаяна. И на теб да си лепне някой, от който няма оттърва и те следва 24/7 като сянка и ти няма да полагаш усилия, даже ще бягаш. За какво той да полага усилия, като той и така не може да се оттърве от прекормерните ти обсебвания, а камо ли пък и той да се старае, тогава няма да го пускаш от къщи сигурно. Мисли малко.

Това обсебване ти е замъглило мозъка, та чак не мислиш трезво. И не ми казвай, че го обичаш. Има много какво да учиш за любовта, при всички положения любовта не е притежание или залепяне за някого. Всеки трябва да си има и свободата.

3.   Не се притеснявай,успокой се.Може да е изморен от работа.
Интересно ми е коя зодия е приятеля ти? Защото моя е стрелец и не се сеща за цветя изобщо също,пък и аз като теб съм по-романтична.

4.   И при мен е така, самоче ние сме от 4 години. Никакво внимание, сигурно вече сме и безразлични!

5.   Моята история е подобна, въпреки че ние ходим от една не от три години, но имам чувството, че тръпката вече я няма. Не, че не се обичаме, просто не е като преди. Мисля, че и ти се чувстваш така. Изненадай го ти с нещо, направи му подарък примерно :)

6.   Тоя пост ме кара да избухна! Честно! Момичета, цветя и бонбони в продължение на години има само по филмите! Аз лично не познавам мъж, който да подарява цвете без повод. Може и да съществува такъв, но пък друг кусур ще му се изнамери. Няма перфектни хора! Нима не предпочиташ да те уважава и цени, макар и не дотам романтичен? Съгласна съм, че това са един вид жестове, които ви ласкаят (мен лично не), но... има по-важни неща. Поне аз така мисля.

7.   животът на жената минава през три етапа:
- през първия тормози баща си
- през втория тормози мъжа си
- пре третия тормози зет си

8.   Логиката е ясна "гонят ли те бягаш..." докато го гониш и преследваш той ще ти бяга, започнеш ли да си излизаш без него и да не го търсиш ще видиш как ще се обърнат нещата.

9.   Класическа криза на 3-тата година! Казват, че любовта траела 3 години. Дали е вярно, не знам, обаче е факт, че около третата година много двойки имат проблеми. Какво да ти кажа, явно страстта в отношенията ви е понамаляла или поне страстта на приятеля ти към теб и за това вече не смята, че е нужно да се старае толкова във връзката ви. Ами опитай се да възродиш нещата, прави му изненади, ако се държи като дърво в леглото и си прави все едни и същи омръзнали неща, го накарай да изиграете някоя игричка. Организирайте си романтична среща, ако имате възможност заминете за уикенда на някъде, смяната на обстановката действа добре... когато знаеш, че ще се видите му направи изненада, примерно ако ще идва у вас (или ако живеете заедно и знаеш, че е време да се прибере) го посрещни го облечена с къса поличка и токчета и го гледай палаво... накарай го отново да се влюби в теб! Защото иначе с времето ще става все по-зле и ще започне да гледа на теб като на част от интериора! Изобщо бъди готина, бъди секси, покажи му колко много го желаеш! Сготви му любимото ядене, пусни музика...изобщо ти си знаеш с какво си го омаяла преди 3 години и се опитай отново да го направиш. Просто не се оставяй на ежедневните проблеми да убият любовта и тръпката между вас.

10.   Ами просто поговори с него спокойно и без да прекалени емоции, с доброта и нежност! Не прави грешката на 90% от жените да чакаш той само да се сети. Мъжете сме си такива и в дългата връзка се отпускаме, не се стараем вече толкова, но това не значи задължително липса на обич! Ако наистина не те обича е друг въпрос, но поговори и виж какво ще ти каже!

М 30

11.   "Струва ми се че, ако аз не полагам някакви усилия за връзката ни, всичко ще се срине" - много правилно го усещаш мила. За съжаление мисля,че връзката ви е на приключване. Не може само единия да дърпа конците, разбираш ли...Между другото, не си казала абсолютно нищо за неговото отношение към тебе, за да ти дадем по-адекватен отговор как стоят нещата при вас ,погледнато отстрани. Това с цветята и вниманието е лъжлива твоя представа за това как искаш всъщност да стоят нещата....А всъщност те били ли са някога такива каквито ги искаш или не? И кога в началото на връзката ви той е бил най-романтичен? Ако говориш в първите месеци до година е нормално... после с течение на времето поотихват нещата за съжаление.

12.   Според мен е необходимо да обсъдите положението помежду си, защото никой не е така наясно с отношенията ви, както сте самите вие.
Все пак, да добавя и нещо от себе си, трябва да знаеш, че не всички мъже са романтични и имат навици да правят подаръци, да купуват цветя и прочие, но това не омаловажава чувствата им към жената до тях.
Има и друго нещо - моята приятелка понякога практически ме молеше да й направя подарък, което ме дразнеше, защото в някои случаи, дори да бях замислил такъв, се отказвах, защото шеше да излезе, че не съм се сетил сам, а тя ме е накарала.
Постоянно и обяснявах, че искам подаръка да е изненада и да е непринуден жест, а не просто някаква нейна поръчка, която да изпълня.
Та.. според мен най-важното е да обсъдите с него бъдещето на връзката си, защото не е здравословно за теб да се чувстваш нещастна и да плачеш.

13.   Авторката: Към номер 2. Не съм никаква лепка! Поисках съвети, а не да ме обиждате! Ряазбирам много от любов, но явно ти не разбираш!
Към номер 3. Рак е. Към номер 9. Незнам с какво съм го омаяла аз. От началото не го исках, изобщо не го харесвах. Отблъсквах го постоянно. Излизах с други момчета, но той никога не се е отказал от мен досега. И не, че не ме обича. Обича ме, казва ми го постоянно, но не е както преди. Не искам да ми коментирате връзката, а само съвети да ми давате, това е целта на този сайт! ;)

14.   Не си обръщала внимание на мъжа си, сега на тебе той не ти обръща. няма да се очудя само с това да се разминеш, ами я си представи, че си задоволява нуждите някъде навън, пък после много слабо да го интересува дали цивриш в другата стая.

15.   А случайно той да мисли за някоя друга?Преди обичал ли е друга?Или ако има нова?

16.   Същото стана с мен, само че момиче ме заряза...