Не искам да загубя връзката си
Не знам какво се случва с мен. Не знам къде да потърся помощ. Психотерапевт, може би. Постоянно се колебая между това дали обичам приятеля си или не. НО ДАВАМ ВСИЧКО, ЗА ДА НЕ ГО ЗАГУБЯ. НЕ ИСКАМ! Обичам го, защото няма защо да не го обичам. Той ми дава всичко, с него съм сигурна и спокойна. С него мога да премина през най-големите си страхове. Дава ми адска сила и спокойствие. Никой до сега не ме е обичал толкова много. Не е от тия милите и романтичните, където много говорят. Напротив! Но любовта ми е навсякъде, усещам колко много ме обича и го показва. Но аз!! Аз лии... Аз съм луда!!! Моите безкрайно безсмислени мисли не спират. Обичам ли го? Наистина ли го обичам? Ами ако не го обичам??? Ако се залъгвам?? Защо го мисляяя? Защооо?? Ааааа когато съм с него не спирам да съм сгушена в него, не спирам да го чакам да се прибере с трепет, преди всяко негово прибиране, правя нещо, за да изглеждам по-добре, дори да съм си в нас, разговорите с него по телефона са най-успокояващото нещо на света. Искам да бъда красива за него. Ние сме от различни градове, пренебрегвам работа, пренебрегвам университет, за да си отида при него... Господи, как може да си мисля, че не го обичам?? ИСКАМ ДА СПРА!! МНОГО СЕ СТРАХУВАМ! Казах му всичко това, а той ми каза, че всичко ще се оправи, че няма да ме изостави и ще направи всичко по силите си, за да премине това.. Толкова е прекрасен, толкова мил, толкова е красив.... Какво искам още??? КАКВО?? Аз наистина май съм луда!

Коментари

1.   Може би просто търсиш някакви силни изживявания и затова да си мислиш че се колебаеш?

2.   Луда си - ама поне си откровена, за разлика от много други жени, които са в състояние като твоето ама не се питат "луда ли съм" ами обвиняват и търсят кусурите на човека, който се опитва да им подари отношение и любов...

3.   Някой колега от работата или от университета ти прави намеци, нали ;)
Чудиш се дали няма да изпоснеш влака и дали новият влак няма да е по-добър от стария...
Нормално! И ти ще пораснеш един ден...

4.   "Обичам го, защото няма защо да не го обичам" - каква логика само, а! Сериозно и психотерапевт би се оплел...

5.   Проблема е в собствения ти комплекс за малоценост. Хората които постигат неща в живота си - си вярват в собствените успехи и не се съмняват във верността на другия, нито пък в собствените си чувства. Защото имат покрито самочувствие.
Вниманието ти е пагубно. Това може да го задуши и да се отдръпне от теб. Собствената ти несигурност ще убие връзката ви.
То е кръговрат. Ти се страхуваш да не го загубиш, а ще го загубиш защото те е страх.
Вниманието ти трябва да е другаде в живота. Учене, работа, хоби, спорт.
Давай, бъди смела!!!

Петър Дънов казва: ако наистина обичаш някого - дръж го на половин метър от теб.

6.   От авторката: Благодаря много!