Тя ме заряза
Млад мъж съм, който наскоро завърши висшето си образование. От близката провинция съм, но имам наследствен апартамент в София и останах да живея в него, защото и работата ми е там. Случи ми се нещо много неразбираемо, нещо, за което никога не съм си помислял. Запознахме се с едно момиче и започнахме да излизаме. Тя е софиянка. Беше и много приятно с мен, докато не разбра, че аз не съм софиянец. Всъщност това стана на третия ден. Заговорихме се за детството и като чу, че не съм от София, буквално целият и свят рухна. В следващите дни започна да се крие, била заета и т. н. Просто спрях да я търся вече. Разбирам, че на много софиянци им е писнало от дивотиите на всевъзможни селяндури и псевдостуденти, за които да отидеш в София е равносилно на кацане на Марс, но аз не съм такъв човек, аз съм човек, който иска да се развива, а не да стои в София, за да ходи по моловете и дискотеките. Дори имам планове, да отида в чужбина, макар че мисля, че не си заслужава. За пръв път ми се случва подобно нещо от толкова години. Аз дори учих в софийска гимназия, от там ми останаха и най-близките приятели. Не съм някакъв селски тарикат, който иска да извлече облаги, дори съм по-богат от това момиче. Честно казано вече не ми пука, кой знае колко за постъпката и, но в началото просто бях потресен.

Коментари

1.   А ти сигурен ли си, че точно за ТОВА е прекъснала връзката?

2.   Това е ограничено и повърхностно мислене. Тя губи от това. Ако си беше направила труда да те опознае, можеше да си направи сметка дали си струва да те изпусне заради такава друбна подробност. Ти се радвай, че си отървал от нея.

3.   Тя път щото е от София :D
Ти първо помисли както е писал номер 1, дали наистина това е причината и ако е това ... пей сърце, брат - за какво ти е такова ограничено същество? :D

5.   Авторе, стига драматизира, случва се такова нещо от кухи и елементарни хора, а и вие връзка на практика сте нямали.
Иначе аз съм учила в чужбина и доста момчета не искаха да имат вземане-даване с мен, защото съм българка (какво ще си кажат мама и тати). Имаше и такива, които просто ги беше срам пък да заговорят хубава жена, а малко или много българките сме повечето поне привлекателни... , но това са проблеми само на финансово и емоционално зависимите от родителите хора. След определена възраст хората осъзнават, че такива неща нямат значение.
Не контактува иначе с подобни елементарни кифли или просто ще си загубиш времето с глупави проблеми

6.   Жена съм, единия ми родител е кореняк софиянец, другия е израснал в София. Никога не съм чула негативно мнение за хората от село, освен за тези които наистина им липсва възпитание. Мъжът ми е много културен и интелигентен човек, дошъл от провинцията преди доста години. Много се радвам, защото лятото ходим на село при техните. Не смятам, че госпожицата те е отблъснала заради това. А и тя едва ли е от някое аристократично семейство, пък и така да е, тези деца са пропаднали за съжаление и няма с какво да се гордеят.

8.   Този случай, ако е обективно и достоверно предаде, означава само едно - АМЕРИКАНИЗАЦИЯТА НА БЪЛГАРИЯ е ПРИКЛЮЧИЛА!

10.   Авторе,не ми хареса предпоследното изречение,че си бил по-богат от момичето!Това,че имаш апартамент в София те прави по -богат ли? ;))

11.   Ей, елементарни хора има и от София, и от Русе, и от село, и от Великобритания, ако щеш! Нямаш изобщо причина да й се връзваш. Ти и без това явно ще стигнеш много по-далеч от нея. Аз много се ядосвам, когато някои хора започнат да коментират всеки къде е роден, пък къде е живял, пък ако може и родата си до девето коляно да изреди! И какво значение има, ако човекът е културен, добър и си върши работата? Въобще, някои хора явно имат само произходът си като повод за гордост. :D

12.   По-добре, че е станало така. Показала си е простотията още в началото. Ако беше я показала по-късно, само щеше да си си загубил времето и щеше да го преживееш по-тежко заради по-дългото време заедно. Нямаш нужда от такива парцали, даже трябва да си благодарен, че си я разбрал на време.

13.   Това за софиянците и провинциалистите е мит, който е разпространен в провинцията, но не и в София. Според мен (съгласна съм с №1) просто не си разбрал за какво точно те е разкарала - едва ли е за това, което си мислиш.

14.   Това с американизацията от номер 8 не го разбрах.

15.   Ми радвай , се че всичко с този повърхностен човек е приключило преди да започне...

16.   Според мен за друго те е разкарала, например, че много се изтъкваш колко си повече от другите. ;)