Влюбих се в преподавател
По професия е литератор, но води упражненията на моя курс веднъж седмично. Моят интерес към литературата не остана скрит за него и на последните упражнения ме питаше какво мисля аз за произведенията, които колегите ми представят.
Дойде и моят ред да представя литературна творба. След като приключих коментара, той каза, че представянето ми е било изчерпателно и много ценно. След края на упражнението се засякохме и вървяхме заедно, тъй като бяхме в една посока. Той отново ми благодари за представянето. Каза, че се е получило много добре, и след това ме разпита дали се очаква да се събере по-голяма група за упражненията. Разддлихме се и всеки пое по пътя си...
Преди това го бях добавила във фейсбук. Писах му там за коя творба искам да говоря. Той каза, че няма проблем, но представянето ми можело да се отложи. Каза, че ако отлагането на упражнението се потвърди, смята да пише на мейла на групата или на мен във фейсбук. Няколко дни преди упражнението ми писа да предам на останалите, че няма да имаме занятия. И така, както виждате, комуникацията ни е делова, а аз хлътнах по този интелигентен и красив мъж...
Но и няма какво да направя. Дори ми е малко тъжно..

Коментари

1.   Точно така комуникацията ви е делова. И отношенията ви трябва да си останат делови! Няма за какво да ти е тъжно.

2.   Здравей! Много ми напомня твоята история на моята гимназиална любов - учителят ми по литература. Не казваш на колко години е този мъж, женен ли е, има ли деца.
Моето влюбване беше платонично, разбира се, възрастова разлика, неговото положение, семейството му. Но ще ти кажа, че това са нормални неща, ние жените се влюбваме в авторитети, в интелигентни и фини мъже.
Недей да си го слагаш на сърце, като студентка, вече си в една друга възраст, различна от тази, в която бях аз и нормално си мислиш, че може да се получи нещо. Това не е изключено, но знай, ако той не е семеен, ако е на подходяща за теб възраст, нещата не са невъзможни и лоши, грозни.
Колко преподаватели са женени са свои студентки. Но ако всичко друго е наред, остави го той да направи първата крачка.
Ще се радвам да споделиш повече информация за него, за да можем да ти дадем и адекватен съвет.

3.   От авторката: Здравейте, искрено благодаря за кошентарите Ви! Той е на 28 г. , не е женен и няма деца, Но не знам дали си няма приятелка. А пък и да няма, едва ли би забелязал точно мен...

4.   3, ти наред ли си?! Всичко около човека е повече от идеално!
Само гледай с твоята ниска самооценка да не прецакаш работата!
Жена си, измисли някакъв дискретен начин да му покажеш, че не си безразлична към него! Остави му в кабинета мила картичка за Коледа, направи му сладки, знам ли...
Не слушай номер 2! Той няма да направи първата крачка - на него това му е забранено по закон. Но ако ти направиш нещо, каквото и да е, за да му покажеш, че го възприемаш като нещо по-различно от просто преподавател - тогава вече може и да се престраши и да я направи.

5.   Номер 4, благодаря също и на теб за коментара! Прав/а си. Страхувам се да не бъда отхвърлена. Ще бъде неловко и за двамата, ако той е равнодушен към мен.. Между другото, по време на представянето обсъждахме кореспонденцията между двама от героите и преподавателят ме прекъсна, казвайки:, , И тогава се е отговаряло по-късно, но получателят е имал предимството другият да не вижда кога е прочел съобщението''. Това ме подсети, че по време на кореспонденцията ни във фейсбук аз бях прочела неговото съобщение да предам на другите от курса, че няма да имаме упражнение, но не му отговорих веднага. Всъщност едва ли е намеквал нещо... А идеята със сладките е страхотна!

6.   Здравей :) Според мен това с сладките е прекалено.
След като си го добавила в фейсбук пиши му примерно като за начало нещо общо и полека лека в разговора ще се отпуснете и двамата, но не се дръж хладно (смисъл в разговора вмъкни лек флирт). Пък ако не стане нищо поне си опитала :) Казвам го това защото при мен така стана, е не за дълго, но явно просто исках да видя какво ще излезе ;)
Успех и пиши
Ема

7.   Сладка история :) Още повече, че ще ви свързва интерес към литературата. Моят съвет е да си опиташ късмета. Бъди мила и учтива с него, посещавай разни литературни мероприятия, които се организират, напомняй за себе си. Дали са ти хубави съвети да го поздравиш по празниците. Студентите рядко се сещат за университета по това време. Стискам палци!

8.   Прииска ми се да съм даскала ти :)))

9.   Благодаря ви за коментарите, мили хора! :) Днес имахме занятия при него. Докато си изваждаше книгите, вдигна поглед към мен. На мен ми стана неловко и си отклоних погледа. Задаваше въпроси за новото произведение към всички, но гледаше мен. И докато обясняваше той, пак ме гледаше често. Според вас това знак ли е, или просто съм му направила добро впечатление като прилежна студентка?

10.   Не мога да кажа, че и той е влюбен в теб, но от това, което ти казваш, определено не е безразличен към теб. Погледите, писането във фейсбук, явно разчита най-много на теб! Усмихвай му се, гледай го с ангелски поглед и най-важното: Бъди себе си! Не отстъпвай на никого, както казаха и другите, направи ти първата крачка! Бори се за своето, момиче! :)

11.   Боже,взема да стана един преподавате,колко заблудени студентки ще нанижа ежегодно,ммммм