Постоянно състояние, подобно на депресия
Моля модераторите да публикуват историята ми, благодаря!

Аз съм момче на 16 години. Ще започна от семейството - нямам абсолютно никакви проблеми с когото и да било от своето семейство, има обич, разбирателство. Живеем един дори над средния живот, не страдаме от липса на пари и съм благодарен за това. В училище се справям почти отлично, учителите ме уважават както и аз тях. Нямам много приятели, даже бих казал, че нямам близък приятел от същия пол, на кого да мога да споделям всичко, но не ми е проблем да говоря с хора, не съм много стеснителен и се разбирам с всички. Дори се занимавам активно с фитнес. Напук на всичко споменато дотук обаче, през последните няколко седмици състоянието ми е отвратително. Постоянно се чувствам сякаш живота ми няма смисъл. Винаги съм отпаднал, губя настроение изключително бързо и се обвинявам за всичко. Още по-интересното е, че от няколко дни вече си имам и приятелка и колкото и да съм щастлив пак не мога да се оттърва от тази депресия. Притеснявам се, че я тревожа много с моето състояние и съм готов да се разплача понякога, когато тя започне да ми говори как всичко ще е наред и така нататък, сякаш съм болен от неизлечима болест.

Ще се радвам ако е възможно да получа някакви съвети как мога да превъзмогна това ми състояние. Благодаря предварително.

Коментари

2.   Това е от бушуващите хормони. В пубертета е така, още 3-4 г. и ще си пушка, няма страшно.

3.   Припознавам се в историята ти... Аз също съм на 16, но имам някои проблеми, които провокират лошо настроение и апатия, умишлено избягвам думата депресия, защото, ако и аз, и ти бяхме в такова положение, със сигурност нямаше да пишем тук.

Питаш за съвети - ако имаш възможност, (от кой град си? ) потърси психолог/психотерапевт/психиатър, няма нищо лошо или срамно да помолиш за помощ; кардио тренировките са изключително полезни, поне 3-4 пъти седмично; довери се на някой и споделяй проблемите си, не ги задържай в себе си. Има и телефон на доверието, потърси номера в Гугъл.

Успех!

4.   Това е депресия. Ето един разумен съвет от мен: сподели с родителите си, посетете личния лекар и ако трябва вземете направление за специалист. Не е страшно или срамно и ще получиш адекватна помощ. Не е нужно да се измъчваш или да се опитваш да се справиш сам. А иначе спи повече, наблягай на плодовете и зеленчуците и прави разходки сред природата. Има един сайт - Европея, там има много информация.

5.   Добре дошъл в моя свят. Аз съм момиче на 17 и се чувстват така от повече от 7 години, каквото и да имам, каквото и да си купуват, където и да ходя винаги чувствам болка в душата и депресия, която не може да изчезне каквото и да направя. И аз не знам как да се справя. Не ти давам съвет, но поне те успокоявам, че не само ти се чувстваш така.

6.   Както си го описал според мен проблема ти е в еднообразието. Започнете някаква дейност заедно с приятелката ти. Някакъв спорт, ходете на кънки и така. Успех

7.   и аз съм така от доста време преживях много лоши неща и няма лек пич на 21 съм взех да пия но ще спра и ще чакам да мине от самосебе си ... депресията е лошо нещо от скоро и аз почнах да я получавам доста редовно а и последно време не ми минава хич ... страшна работа е

8.   Така, как да ти кажа.. I know how you feel bro :D За депресия не може да се говори, няма причина за такава, според мен просто е настъпило такова моментно състояние при теб, което ще премине, малко по-бавно-от самосебе си или пък бързо-ако си помогнеш сам :д ето то няколко съвета от мен: моментално си изтегли някой готим сериал, който в първо време да ти отвлече внкманието - Sherlock, Game of thrones, защо не и South park :D междувременно си надувай любими твои песни и подскачай из стаята си, там си сам и си абсолютно свободен да правиш каквото и да е. В никакъв случай не стой просто ей така, без да имаш с какво да се занимаваш, води към по-тежко положение :/ това че имаш приятелка отскоро е екстра, излизай с нея нонстоп, ограничи чатенето по фейсбук, забавлявайте се, имаш кинти-поохарчи се малко :д гарантирам ти, че до няколко дни, че дори и след един изпълнен с такива емоции ден, ще си забравил за всичко изписано по-горе :) успех братле :)

9.   Всеки минава през такива моменти. Според мен още не си наясно със себе си, какво искаш от живота и не си си подредил проритетите. Опознай себе си.... и си постави цели

10.   Спри да мастурбираш! Ще ти е трудно първите дни, пък и по на там, но ще станеш много по самоуверен и ще започнеш да гледаш на света сякаш всичко е възможно. Ще се почувстваш чудесно.

П. С. Не ти гарантирам че това ти е проблема на теб (на мен точно това беше), но поради видима липса на друг, не ти пречи да пробваш.

П. С. 2. Всички след моя коментар ще ти казват че това което ти казвам е глупост, не им вярвай, пробвай сам за да се убедиш, трябват ти само няколко дни без да го правиш и ще видиш.