Искам дете, а не срещам подходящия.
Здравейте на всички,
Имам един сериозен проблем на 30 съм и искам вече да имам семейство и деца, все не откривам подходящия. Не съм с много претенции, не съм грозна нито пък дебела. Но все не се появява моят човек.
Пробвам в сайтовете за запознанства, и нищо само обвързани, които търсят развлечение. Не знам имам чувството, че никога няма да срещна моя човек.
Ще се радвам да срещна мнения по въпроса.

Коментари

1.   Aми aз кaто свaтовницa :))) виж товa:
http://spodeli.net/6/story-79870.html

2.   Проследи линка на номер 1.. а и какво да ти кажа... почти съм сигурна, че модераторите ще направят едно малко изключение ;) (ако ме разбираш)

3.   Като се замисля, че момичетата започват да се заглеждат по момчета малко след 12-та година, значи си имала на разположение 18 години да избираш.След като това време не ти е било достатъчно явно претенциите ти са твърде завишени и простосмъртните момчета не се вместват в твоите критерии, но това не бива да те обезкуражава, я си помисли още колко години имаш пред себе си, дано избереш. Сега вече един сериозен съвет понеже вече си доста позакъсняла, сама пишеш, че попадаш само на заети или търсещи бързо чу*ане – не избирай ти мъжа, а отиди при този който те иска. Има разлика между искам те и искат МЕ, иначе ще продължаваш да се жалваш тук, а хората тук не са сватовници

5.   Търсиш някой да ти направи дете в сайт за запознанства... Ето ти го проблема.

6.   А какъв искаш да бъде твоя човек, би ли споделила?
Аз съм на 34, с добра професия, нямам материални проблеми, в момента не живея в България, но имам идея да се върна след няколко години. 1-2 години пробвах и аз в нашите сайтове за запознанства, ама нищо не излезе. На когото и да пиша с най-прости човешки думи, или не отговаря въобще или след първото здрасти не се обажда повече. Иначе привличах интереса само на разведени с деца, по-възрастни от мен и такива, които още от първия чат почват да ме питат мога ли да ги взема да живеят при мен, защото искат да се махнат от България. Заради това накрая си махнах града в който живея и се писах че съм в БГ, където си прекарвам отпуската. Върхът на сладоледа беше писмото от някакъв идиот със съдържанието "Чукаш ли мъже? ". Това вече ми преля чашата на търпението и си закрих регистрацията.
Сега съм в един сайт с рускини, и там малко ми отговарят, но най-накрая открих едно хубаво и умно момиче на 26 години, с което си пиша от половин година. Тя е от Беларус и след няколко месеца ще пътувам до там за да се срещнем за първи път. Мисля си само, че в началото нашите като разберат ще ми надуят главата да не се хващам с рускиня. Хем обичаме руснаците като народ, но щом стане дума за женитба почват стереотипите - използвачки, меркантилни и прочие. Просто и аз не знам какво да правя вече.

7.   до номер 6 - използвачки, меркантилни и прочие - ми те по големи използвачки, меркантилни и прочие животни от нашите български жени - няма. Смело напред!

8.   Aми или Космосът е крив, или ръкетата - средно няма.
Аз съм на мнение, че често така се получава, че човек сам си поставя граници и прегради пред личното си щастие.
Не си писала повече информация, но в 99% от случаите независимо от пола, основната причина човек да не е щастлив с партньора си или изобщо да не намира такъв е.... , че не е щастлив със самия себе си.
Ти вече и деца искаш да вкараш в сметката, но истината е, че търсиш просто щастието.... , но друг да ти го даде. Така е при повечето- и затова и повечето хора имат изобщо деца... жалка история.
Иначе на 30 г. изобщо не си изпуснала последния влак. Аз съм на 30 г., имам си мъж и сериозна връзка и още нямаме деца. От класа ми в Гимназията с 16 момичета поне само 4-5 имат изобщо деца. СПОКО, но обърни малко принципа си - постарай се ТИ да си правилната за някого, ТИ да си щастлива сама за себе си и после търси щастието с мъж и деца. Успех

9.   И аз имам подобен проблем като авторката.
Мъж на 37 съм. С добро възпитание и отлични морални цености.
За съжаление не мога да срещна подходящата за мен жена с която да създем семейство.
Може би дори е малко по-лошо при мен, защото не харесвам сайтовет за запознанства.

Определено такива изповеди предизвикват интереси в четателите и биха могли да доведат до интересни дискусии.

Бих искал да използвам възможността и да помоля коментиращите да дадат съвет и на мен - М37

10.   Много ми странно, че има жени, което още от малки са си наумили, че искат деца, дори точно колко, и имам чувството, че им е като фикс идея - само търсят подходящия "инструмент" да им сбъдне амбициите. И не се учудвам, че повечето мъже бягат от такива - горките, сигурно се чувстват третирани като донори на сперма.
Не е нормално на третата среща вече да си представяш как си щастливо женена за въпросния мъж и как имате три деца и къща в провинцията (примерно).

Някак си лъха на отчаяние. И мъжете го усещат.

11.   Не мисля, че претенциите са твърде завишени. Не е срещнала подходящия човек и не е създала семейство. Няма лошо в това.
Всеки среща половинката си. Лошото е, не когато мислиш, че си закъснял, а когато се заблудиш, че това е човека за теб.
Когато създадеш семейство и в последствие се оказва, че не сте един за друг.. Когато осъзнаеш, че дори не си говорите, а всеки ден сте заедно.. не се забелязвате..
Фатално е, не когато чакаш подходящия дълго време, а когато се заблудиш, че е той и създадеш семейство с него.

Allein

13.   И аз като №6 имам кофти опит със сайтовете за запознанства вече почти 3-та година. Абсолютно 1 към 1 се случиха нещата и при мен. В реалния живот имах доста повече запознанства с жени, които обаче бяха доста далеч от това, което си представям аз. Аз съм на 35 и също като авторката се притеснявам, че закъснявам вече с отглеждане на поколението. Така да се каже всичко ми е наред и единствената ми грижа е, че не срещам жената, с която искам да създам семейство. В крайна сметка си мисля, че съдбата е тази, която предопределя, кой, кога и как ще срещне подходящия човек! Надявам се това да е скоро, но каквото стане - " Хубост на сила не става" - казал народът.

14.   Това е защото си просто супер

16.   Една от най-добрите ми приятелки от детството се запозна в интернет с едно момче. Всичко започна на шега. Сега вече са 8 години заедно и са семейство. Да, рисковано е, защото не можеш напълно да опознаеш човек виртуално, но понякога такова запознанство се оказва истинско.

Allein

17.   Ето ти първият проблем както е писал номер 5 "Търсиш някой да ти направи дете в сайт за запознанства... Ето ти го проблема. "
Ето ти и вторият "Ти вече и деца искаш да вкараш в сметката, но истината е, че търсиш просто щастието.... , но друг да ти го даде" и това
", но обърни малко принципа си - постарай се ТИ да си правилната за някого, ТИ да си щастлива сама за себе си и после търси щастието с мъж и деца. "

18.   Ами товите приятелки сигурно са ти проглушили ушите с песента за компромисите.. но е напълно вярна! Ако чакахме подходящия човек, да сме измряли. Огледай семействата около себе си. Всеки член на семейството търпи по нещо, за да са заедно. Семейство се прави и запазва с цената на компромиси. Със самия себе си. Най-трудните. Или си оставаш верен на себе си и сам, или се съгласяваш да търпиш недостатъци. Идеални семейства няма.

19.   Щом до този момент не си си го избрала( мъжете искат, но жените избират), разбирам, че вече си търсиш осеменител, защото времето напредва. Но в тази бързина, много често се допускат грешки и както удавника се хваща за сламка, така и жените се доверяват на първият откликнал. По горе някой спомена, а ако се окаже осеменителя, че е неподходящ, какво става тогава? Не е в първа младост, че да прави нови кастинги. Затова трябва да заложи на сигурно. И аз имам тревога в къщи, имам ерген на 31 години и не смее да се задоми, а това много ме боли. Само това модернизиране на живота, тези проклети компютри зомбираха хората, убиха им душите, станаха виртуални същества, само през монитора си комуникират. Нали виждам сина, върне се от работа, и веднага пред компютъра до посред нощ, как няма да е сам. Та той не излиза от къщи, само до работата си и толкова. Упреквам го, че не излиза, но и къде ли да излезе и с кого да се срещне. Навремето нямаше такива дискотеки( това са си чисти кръчми), срещите си ги правехме в ресторантите със жива музика. Отидем мъжка компания, там заварваме женска, засвири музика( предимно блус), поканиш си момиче и от приказка на приказка, ето ти запознанство. На другата вечер я каниш на кино и готово, огъня е разпален. А сега какво е, отидеш на дискотека, там само кифли се въртят, търсят да забършат някого. За едно питие се продават, как свестните да се намерят? Не знам къде отива живота, но ако продължи така, България ще изчезне, защото няма деца. Ако бях на мястото на сина си, веднага бих потърсил начин да се срещна с авторката, но за жалост, не съм. Личи си, че авторката е сериозна жена, интелигентна, и трезвомислеща, много мъже си мечтаят за такава, но обърканият ни живот, не им дава шанс. Жалко!

20.   И аз съм на 30г. и нямам дете още, но не си давам зор да ти кажа. Трудно се намира партньор в живота, не си закъсняла, ще го срещнеш и всичко ще е ок, но наистина търси, не разчитай само на сайтовете, запознавай се и на живо, не знаеш откъде ще изскочи принца, и недей да си много претенциозна към мъжете. Вие хем сте претенциозни за много неща, хем се оплаквате, че си нямате мъж...

21.   Не си грозна, нито пък дебела-е аз съм дебела скъпа и какво? !? Това ме прави по-малко човек, бъдеща майка или какво? !? Проблема на доста жени като теб е че имате болната нужда да се сравнявате и да отмятате "недостатъците" на другите. Ами мила като не си дебела/все пак го изтъкваш/отговори защо не си щастлива? !? За да си щастлива ти трябва много повече от една визия да знаеш

22.   За съжаление проблемът с намиране на партньор се оказа много голям и за моя син, който е на 32 г., с престижно образование, жилище, но... сам. Е, за щастие има приятели и хоби, които го разнообразяват, но годините хвърчат, а той просто в момента не търси момиче, което ме тревожи. Защото когато имаше момиче, което харесваше и беше много всеотдаен, нещата не се получиха и сега просто не му се занимава, решил е че никоя жена няма да го хареса. Има свестни и младежи и девойки, но е въпрос на късмет да се срещнат.

23.   22 - не се притеснявай, аз съм малко по - голям от сина ти - и аз съм като него.Кажи му да не "решава" такива неща кардинално и да не престава да се бори , когато се чуства готов за това.Ако е наранен и разочарован от последната си проба , да изчака малко време да му се проясни главата и душата и да пробва пак ;) Айде и късмет, няма да се предаваме!
..,а и да не е толкоз всеотдаен другият път - там я бъркаме!

24.   хехе, сякаш прочетох себе си, преди 7-8 години. На 30, с над 10 връзки по три месеца, всяка от които безнадеждна :) Мисля, че на 30-тия си рожден реших, че ако до 35 не срещна подходящ партньор, ще забременея от донор. Не знам дали това е помогнало да го срещна още следващата година, най-прекрасния, от моя град, на моите години и не сме се срещали преди. Господ си знае работата. На 33 родих, сега планираме второ. Вярвай в Господ, приемай съдбата си и бъди щастлива :)

25.   И аз искам детенце. Всичко останало е толкова безсмислено. Но никоя не е "готова" за такава крачка, всички са толкова "ненаживяли си се"

26.   И в крайна сметка авторката какви критерий има за избраника, нека сподели. Може някой от тука да е точния човек ;).

27.   Лятото на златните работих с една камериерка, която е едно към едно с историята ти. Тя има ужасни навици, а поведението и е неадекватно през повечето време. Не знае елементарни неща и постоянно прави и говори глупости. Въобще не си поддържа външния вид и се къпеше/поне тогава/ само в неделя. Сама да се усети, че мирише НЕ, намеци и правеха НЕ, директно и казваха, че мирише и тя тогава търчи на чешмата да си мие подмишниците? !? !? ! Сякаш не се поти на други места. И като ги измие сигурно си мисли, че всичко е наред и ухае на теменужки. Накрая я питаха що аджеба не си взима душ след смяната и О ЧУДО щяла да се разболее? !? !? ! Лятото при 40 градуса!? !? Сигурно в неделя има имунитет и тогава може. Накрая другата камериерка влезе и я окъпа. Пак нямаше ефект. А това е само 1 пример. За тия 2 месеца през които беше на работа направи още десетки такива неща, кое от кое по-фрапиращи. Естествено околните я мислеха за луда и страняха от нея. Като прибавим, че е мега отчаяна, неуверена, несериозна, неопитна, скучна, неамбициозна, много бедна, неадекватна, социалните й умения са на много по-ниско ниво заради по-горните неща и въобще не знае как да се държи сред хора работата е почти неспасяема. На 30 още живее при родителите си и не може дори да чисти и готви. Тя като не може за себе си да се грижи как се предполага да го прави за мъж и дете? Не е трудно да се предположи, че и в сеска ще е доста зле. Има и други неща, които й пречат, но не ми се пишат. Иначе няма големи претенции към мъжете, ама при това което "дава", нищо чудно, че никой не я иска. И се чуди що мъжете, с които е била, я използват само за забавление и никой не я обича. Тука не е до късмет. И 200 години да живее пак никой няма да я вземе, докато не си вдигне нивото значително. Следващия месец ще и се обадя да и разсяня защо хората бягат с писъци от нея. Ако се осъзнае и реши да се промени добре, ако ли не, тогава ще си стои без мъж, без приятели и вечно ще бъде подигравана от колегите си на работа.

Идеята от тази история е да помислиш какво можеш да дадеш на този мъж и какво повече от другите жени. Другото задължително нещо е да си красива. Може да си най-страхотния човек, но ако не си хубава, няма да се получи. За приятел да, за жена НЕ. Освен външен вид ти трябват и готини качества, които се ценят. Последното важно нещо е да бъдеш социална навсякаде. Общувай и се запознавай постоянно с нови хора. А ако знаеш какъв мъж искаш е още по-лесно.

28.   Аз съм участничката с № 22. Красотата действа като магнит за всеки пол, това е факт. Но аз бих приела всеки мъж или жена, които макар и ненадарени с природна красота се поддържат, имат усет за облеклото си и изглеждат добре, знаят как да се държат, живеят здравословно без да се вманиачават. Мисля и че всеки мъж и жена на тази възраст трябва да умеят да поддържат самостоятелно едно домакинство, вкл. да могат да готвят всекидневни неща.

29.   Авторката да даде повече информация, защото причините може да са много и си е чиста стрелба в тъмното.