Още една изповед, поредната...
Здравейте, чета тука разни истории за изневери, луду ревности и смяна на сума ти партньори у все повече се отвращавам от връстниците ми.
И реших да споделя моята история,
жена на 24 год съм, живея сама и работя обикновена работа, имам вече и висше. Приятели имам малко, живеят в други градове, роднини имам малко, напоследък се изолирах от най - близките си. Още тук ще заявя, че не се оплаквам от живота си, спокойно ми е като се прибера изморена, лягам си или си чистя когато искам и т. н. Работя в голям колектив и сякаш извън работата хора не ми се поглеждат. Излизам много рядко, защото мразя заведения, по дискотеки въобще. Все се каня да се запиша я на курс, я на танци, я на нещо такова, но не мога да отделям достатъчно нито време, нито пари в момента.
Искам да споделя и още нещо понеже нямам с кого... хората около мен даже и не подозират, а п ък и те са толкова мислещи повърхностно и материалистично, че едва ли биха ме разбрали.
Та искам да споделя, че не съм имала връзка до сега никаква, даже мимолетна. Може би
проблемът идва от там, че за мен съществува само една истинска любов и ще съществува само един мъж. Не ме интересува, че в света имало милиони, за мен е само един и ще бъде един. Любовта е единственото истинско нещо в този лъжлив свят.
Тъпото е, че няма човек, на когото да споделя и да ме разбере. И така ден след ден внимавам какво и пред кого споделям, защото около мен няма един с моите възгледи.
И не си мислете, че живея в заблуда или в свой приказен свят, просто си го знам и това е.
Не знам защо го споделих точно на вас, но като пиша за любовта се появи лека усмивка на лицето ми :)

Коментари

1.   Макар, че си вече на 24 г. ти нямаш никаква връзка и никакъв опит с мъжете, но пък се пресмиваш вътрешно на хората, които са имали проблеми? Що за човек си същност и дали другите са виновни за самотата ти или теб те е страх от истинските неща в живота? Бягаш ли от проблемите?
Не се сърди, но ти се оплакваш, че нямаш на кого да споделиш, но по-тъжното е, че нямаш КАКВО ДА СПОДЕЛИШ. Любовта била най-истинското нещо, но ти изпитала ли си я?
Изпитала ли си болката от невъзможната любов, от изневярата, от това да си любовница на женен, да си мамена съпруга, да си самотна майка...или щасливо женена с някого? НЕ, теб толкова те е страх от горните неща, толкова ненавиждаш хората и техните проблеми, толкова се смяташ за извисена над тях, но не забелязваш, че сама се изолираш не само от хората, не само от възможните трудности, но и от любовта. Любовта не е гарант за безпроблемен живот, а е най-великото чувство на света, заради което живеем, но залагаш много, залагаш СЕБЕ СИ. Ти не искаш да заложиш, затова няма и как да спечелиш. Да, никога няма да разбереш хората със сърдечни проблеми, просто защото за да ги имаш първо трябва да имаш връзка някаква, различна от тази със себе си.
Теб те е страх да живееш и животът профучава покрай теб.

2.   Н1, да мерси за твоята гледна точка със садистичните ти изказвания. Видяла съм в живота много повече от това, което ти си и сънувал някога. Била съм на дъното във всякакъв смисъл, но изплувах от там. И как смееш ти да ми казваш, че любовта била да си любовница на женен и да си мамена съпруга, да смениш по 10 партньора в илюзия, че обичаш, а чувствата ти да изчезнат след няколко месеца, да се ожениш от няма и какво и след няколко години да се оплакваш, че стоиш с въпросния само заради детето. Това драга моя, защото ми звучиш като обидено момиченце,
това не е никаква любов, а илюзии на жени, незнаещи какво искат в живота, намерили подслон при някоя временна "любов".
Истинската любов с безкористното даване и борене, такива женици като теб никога няма да я разберат, камоли почувстват.
Ето за това говоря, ти веднага се вкопчваш за думите ми за да си измиеш ръцете, че си права с твоите връзки или няколко любовника или още каквото там си изброила...
Авторка

3.   Уау, плахата и неуверена мимоза демонстрира агресия и бодли-признак на слабост и безсилие.

4.   „Истинската любов с безкористното даване и борене, такива женици като теб никога няма да я разберат, камоли почувстват. “

Е, как искаш да имаш приятелки, когато си толкова жестока и крайна?
Как искаш някоя със семейни проблеми да ти сподели, някоя с любовник или със забранена любов заради вяра, възраст, пол? Ами тези хора ще са убедени, че ти ще ги осъдиш.
Самата ти говориш за любов, но не си я изпитала и пак смесваш другия си опит с живота, за да си дадеш право да правиш изводи и да съдиш хората.
Не ме познаваш например, но си убедена, че не съм познала била любовта. Ще те разочаровам - още на 18 г. се влюбих в съпруга си и сме от тогава вече единадесет години заедно в пълна хармония и любов, заченала съм и съм родила две деца от него, а на твоята възраст се борихме за забранената си любов и сме минали през всичко заедно. Мисля, че съм намерила любовта, но тук не става дума за мен, а за ТЕБ - ти имаш проблем, аз ти давам някакво мнение, което не ти хареса, но миг не се запитваш или не се вглеждаш в себе си, а толкова си свикнала да се оправдаваш и да удряш обратно дори да не иска някой да те удари, а да те шокира и събуди, да те накара да помислиш... затова и си сама всяка вечер, докато другите раждат, кърмят и изглеждат деца и се гушат до мъж всяка вечер, правят секс, правят си планове за бъдещето и си. пътуват, имат близки хора.
Да, няма никаква гаранция - навън е пълно с разведени, с лъгани и тем подобни, но на мен вече годинките с мъжа ми никой не може да ми ги вземе, времето с децата ни също и дори утре да ги загубя заради смърт или друго обстоятелство поне ще съм имала любов в живота си, а ти какво имаш, освен себе си? Пишеш за любов и какво било любовта, а никога не си я изпитала.
То е като да пишеш за Япония, но да не си стъпил там.

Вземи си котка поне, ще те успокои доста и ще имаш животинка да ти се радва всяка вечер. Вземи дори две, ако работиш много и нямаш много време - ще видиш, че ще се успокоиш, ще получиш безусловната обич и внимание, от което се нуждаеш и може би ще станеш по-приятна личност, но в депресията, в която си в момента и с глупавите илюзии, които сама си си набила в главата няма начин който и мъж да се измами да бъде с теб, а приятелите с право ще те избягват

5.   Авторке, смени дилърът-:)))Тези хапчета зле ти действат -:)))Слез на земята и заживей на тази планета

6.   Авторке, крайностите не са хубаво нещо. Както си забелязала, хич не е хубаво да си в крайност на изневери и лъжи, но и другата не е хубава, а именно да си юаксималистка, да търсиш кусури на всичко и най-вече да очакваш че там навън някъде ще има някой, който да носи всички твои очаквания за еди какъв си живот. За съжаление повярвай ми че животът ще си свърши своята работа и след година-две, няма да има следа от сегашните ти юисли.

7.   Авторке, разбирам те знам какво е да чустваш истинското, и да имаш емптатията да знаеш какво другите са страдали заради момчета, които те зарязват на първият ден и после да плачеш месеци и месеци, дори да не си го изпитвала както казах, ти имаш емпатията и можеш да си представиш как ще боли, ако те оставят... Малко са хората като нас и много са, като номер едно, общувай с хората, винаги ще намериш някой живота е пред теб, аз външно съм лигав, но вътрешно съм много емоционален и знам какво е да нямаш никой, имам доста тежък семеен живот и знам какво е да нямаш никой, но ти казвам вънкашно съм лигав, но вътрешно съм друг, затова хората, хората... Опознавай ги повече и ще видиш, че на пръв поглед не изглеждат, като нас, но ги има много, малко са, но ги има. Пожелавам ти късмет и няма да казвам баналните ''живота е пред теб'', точно обратното живота бързо минава, затова се старай да го използваш и да му се радваш, докато можеш, намери повече време за йога, танци или нещо от сорта помага във всеки един аспект, успех със всички начинания и упсех с оправянето на проблемите, които имаш и ще имаш...

ПП:Не знам защо ти го казвам, но ми приличаш или на стрелец или на козирог :p

8.   С това мислене и да започнеш някаква връзка колко ще я задържиш? Като са ти повърхностни хората си стой сама.

9.   Абе Н1, как няма да ти отвръщам по този начин като първия ти коментар прозвуча, лишен от всякакъв смисъл със силно изразен заядлив тон. Всеки си знае неговото и няма как да си правиш каквито и да било заключения за мен, както и аз за теб.
И пак повтарям това, което си изброила е някаква пародия на "любов" в първия си коментар. Просто в днешно време повечето, да не кажа почти всички нямат никакъв морал и ценности и имат силно изкривена представа за това що е любов. Говори се много и навсякъде за "любов", но малцина разбират наистна какво се крие зад тази дума.
И да ти кажа темата ми май не е много подходяща за хора като теб, защо въобще си си направила труда да пишеш по нея. И диагнозата ти, че съм била изпаднала в дълбока депресия нещо я казваш наизуст, не ми трябва и да си вземам и домашни любимци, защото да държиш животни в жилище насила опитомени е срещу природата,
ако искам животни ще ги намеря в планината.
Авторка

10.   Ок, спирам да пиша - аз, омъжената с деца, съпруг, секс, приятелсво, семейство не съм била познала любовта, но девствената 24 годишна Авторка направо е експерт по любовните въпроси.
Не знам къде живееш, но ние не живеем на една и съща планета.
Хората, преживяли трудни моменти, страдали заради любов, плакали, не знаят какво било любовта - истинската любов, но ти - ти знаеш?
Ти не искаш за едни ДОМЕСТИЦИРАНИ котки да се грижиш, как ще се грижиш за деца, за семейство? Да, скъпа, любовта не е само да броим звездите, тя ражда плодове - това е смисълът ? в крайна сметка - води до секс и до малки човечета.
ТИ не се усещаш, но си се превърнала в подозрителен егоцентрик, които същост няма начин да срещне любовта, защото го е страх от нея.

11.   " Виждaм " те след около 30 год. още девственa, ....

12.   Към глупаво коментиралите,
ще кажа само, че сте поредните много заблудени, материалистични и без никаква духовност. Вземете да убеждавате някой друг в правотата си, защото мен не бихте ме убедили.
А този, който ме убеждава, че след няколко години ще си променя мисленето, ами съжалявам,
но щом през толкова неща съм минала и не съм си го променила..
не съм слаба вътрешно, че да се променям толкова лесно... но по добре вие помислете сериозно над своите възгледи, май вие ще осъзнаете много неща след години.
Авторка

13.   Отново към Н1, имай каквото искаш.
Пак повтарям животните не са за да ги гледаш в затворена домашна обстановка, а да живеят на свобода. И още нещо всичките ми приятели са момчета, колкото и да са малко, с оглед на това, че съвременните жени с тяхното велико мислене са лишени от всякакви ценности, но ти това първа ще го отречеш.
Да, и пак повтарям това, което съм преживяла и нагледала до сега, много от писалите тук даже не са го и сънували. Има една приказка, че само гладният може да оцени истински парчето хляб.
Ти за моя житейски и всякакъв опит не бери грижа. Живей си в своя ограничен свят.
Авторка

14.   А специално на Н5 бих казала да си гледа там кифлите, които не могат да мислят и да не пише в теми на хора като мен, защото и без това останаха много малко като мен.
И да, тук за пореден път се потвърждава теорията ми, че щом мисля различно от стадото съм причислена автоматично като "от друга планета" и "потънала в дълбока депресия, подозрителна егоцентричка",
а кифладжиите и кифладжийките са с "приемливо" мислене.
Авторка

15.   Ти си онaзи, която нaписa историятa си под името Евa, нaли?

16.   Aми то си има причини да са малко хората като теб, Авторке, просто чакате 40 г. да срещнете „любовта“, изтича ви срока на годност и не се размножавате и слава Богу!
Гони те направо параноя някаква от нормални хора, а контакт с нервно болни можеш да намериш в група някаква при психолог.

17.   Кауза пердута е авторката. Безнадежден случай.

18.   Aвторке, кaк точно рaзбирaш ти любовтa? Кaк си предстaвяш еднa ромaнтичнa връзкa, семейство?

20.   Н15 нито съм писала история под името Ева, нито бих написала подобна с такова име...
Авторка

21.   Н3, чак сега видях коментара ти, светни ме и мен, че не ми стана ясно как разбра, че съм плаха и неуверена?
Авторка

22.   Мила, аз срещнах голямата и истинска любов на 37. Не съм била девствена дотогава, както иронизират някои, но не съм се и раздавала ей така, само защото така трябвало. Запазих чиста душата си обаче. И сега съм щастлива. Ще дойде и твоето вреве, просто се приготви да го посрещнеш с отворено сърце. И не вявай, че тези които имат съпруг или много любовници са по-добри от нас, не, не са! Пожелавам ти много щастие, светлина и любов във сърцето. Ти си силна и умна, зная, че ще се справиш!

23.   Като я гледам авторката колко "добре" приема критика, дори и да е добре обоснована ми става ясно защо на тези години е кръгла нула в личния си живот. В крайна сметка кой е луд да си вкара такава беля в къщата, а дори и да се излъже някой, кой ще е този луд, който ще търпи това нещо до края на дните си?
Авторката да продължава всичко да знае, всичко да й е ясно, винаги тя да е права, винаги само тя да е преживяла истории и да е виждала трудности в живота си, пък после да не се пита защо е сама, понеже отговорът е толкова очевиден, че ще и избоде очите...

24.   Виж, миличка, разбирам те чудесно, и въпреки това ще ти кажа следното: опитите ти да набуташ реалността в рамките на собствените си представи е най-голямата гаранция, че ще останеш извън нея (реалността). УЧИ СЕ ОТ НЕЯ, а не я натавлявай каква трябва да бъде и каква не.
Това с едната любов и единия мъж са пълни глупости, нали се сещаш? Ами ако не случиш от първия път?
Егото, егото ти е проблема... имаш чувството, че ти трябва да управляваш света и живота, а всъщност ти си част от тях, а не те част от тебе... и наблюдаваш как твоите представи и реалността все повече и повече се разминават...
Помисли отново!

25.   На мен пък авторката ми прилича на близнаци или рак-вечно тяхното да е, много говорещи и убеждаващи другите как те самите са прави, а светът около тях греши... :)

26.   Където - само един - там и нито един. Както си тръгнала - това ще стане. Въпросът е - ти това ли искаш?

27.   Момaтa с хрaмa, дето щял дa влезе " единствения специaлен ", но не и ореди дa сте потaнцувaли под звездите:)))
С моя съпруг честичко ни се е случвaло дa спирaме колaто и дa изтaнцувaме нaшaтa си песен, aко случaйно сa я пуснaли по рaдиото, но товa достa след кaто беше обиколил " хрaмa ми ".
Кaкто искaш, тaкa го приеми Пепеляшке, нaкрaя ще си остaнеш с коня, зaщото принцa ще е хaртисaл при някоя принцесa.
Отвори си очите зa реaлносттa, всички си имaме положителни и отрицaтелни черти. Ти си кaто костилкa нa г*з, тaкa че порaзбързaй се, зaщото освен че не е здрaвословно, нa 24 год. девственицa буди подозрения зa кaчество у всеки- " щом друг досегa не се е прежaлил, нещо не е нaред тукa". Кaто бясно куче хaпеш всеки, който се опитвa дa те посъветвa, дори нaй- добронaмерените. Тоест- имaш проблем ТИ, не коментирaщите, не и мъжете, които те пропускaт. Нямaш реaлнa преценкa зa себе си, зaтовa потърси психолог и позволи дa ти помогне, ясно е, че ние тук нямa дa можем, прекaлено нaсоченa си и не виждaш и нaй- положителното, което ти се подaвa.

28.   Виж сега мила авторке, не слушай никакви коментари, ти си най важна от всичко, радвай се на живота и не го мисли, любовта ще дойде ако е писано и без да я търсиш, то някой като са имали n брой връзки та голям праз, не ги слушай тези дето те нападат, всичко ще си дойде на мястото, това че си запазила своята невинност е много хубаво и възвишено от колкото да си се продала някой който няма да те оцени. Супер си си! Успех ти желая. Поздрави!

29.   Да съм послушала коментарите, били добронамерени. Стига бе! Добронамерени за вас си, да излезнете вие чистите, да ми промиете мозъка и т. н. Едно ще ви кажа, нито аз съм все правата, но и всеки да помисли, че и той не е. И да бяхте писали поне какъв пол сте, възраст, нещо... да сте малко по -представителни.
Да и разбира се, че съм сбъркана, да никой не се е прежалил, щото съм чудовище. Уоу, как ме хванахте само, но какво сте се загрижили толкова за мен, нали при вас всичко си е наред. Аз с моите силно подозрителни възгледи, психика и чудовищна същност ще се отдам на отшелничество. Виждате ли, тука вие сте прави, не аз за себе си.
Да, и най - вероятно имам психични отклонения поради факта, че не споделям "нормалните" ви възгледи.
Брей, че сте се загрижили за мен... Аз ще ходя да се лекувам в дебрите.
Единствено искам да благодаря на Н28 за хубавия коментар, написан от сърце.
ПП. И престанете вече с тия зодии и какъв характер си според тях. Няма никаква връзка, всичко си е до човека.
Авторка

30.   Към авторката - интересното е, че те разбирам до някъде.. Усещам те как се чустваш, но престани с тези глупави илюзии за едната истинска любов - прочети пак коментар 24 - има какво да разбереш от него! Не ти ли се струва абсурдно да категоризираш любовта и да пишеш, че не си имала връзка досега... От къде разбра какво усещат другите като са влюбени - от книгите? романтичните филми? от приятелки и колежки ли?
За всеки е индивидуално и трябва да се изпита, усети и преживее лично - осмисли го и не се страхувай да пробваш!
Към някои коментиращи - стига сте я съдили, всеки има право на мнение и се случва да сбърка както в убежденията си, така и с някоя постъпка.. Млада е - има време - ще се научи да приема действителността такава каквато е..!
М. 35

31.   авторке, и преди тук сме коментирали подобни истории. проблемът ти е, че живееш в собствен измислен свят и колкото повече се капсулираш в него, толкова по-трудно ще ти е да излезеш и да се върнеш в реалността.
цитирам: "Може би проблемът идва от там, че за мен съществува само една истинска любов и ще съществува само един мъж. "
имам въпрос: как според теб ще познаеш този мъж, ако утре го срещнеш? как според теб ще излезеш от черупката си точно за него, как ще успее той да те опознае, че да се влюби в теб?
защото книгите и филмите са едно, реалният живот е друго. ако беше толкова лесно, нямаше да има никакви проблеми: всеки щеше да чака единствения докато му почука на вратата, женят се и живеят дълго и щастливо.
връзките не падат от небето, а и с началото на връзка или брак трудностите тепърва започват. отношенията трябва да се поддържат, плевят, поливат, подхранват, т. е. изискват постоянни грижи. както се описваш като саможива и неконтактна, няма да ти е лесно дори да намериш подходящия.
съветът ми е: излез от черупката си, общувай с хората около себе си. не може всички да са чак толкова повърхностни и глупави. опитай се да станеш по-контактна, по-общителна и позитивна. това не прави човека по-глупав и не снижава нивото му, напротив, разширява кръгозора му. самият факт, че пишеш в сайт, означава, че нещо в подредения ти свят все пак липсва. за него обаче трябва да се потрудиш или поне да създадеш благоприятни условия.
и не скачай срещу хората, те дават съвети според опита, възпитанието, нагласата си. постарай се да извлечеш полезното за себе си от всеки коментар. не изхождай от презумпцията, че винаги си права, поставянето на мястото на другия и преценяването от всички страни още на никого не е навредило.
Ж43

32.   Все едно, че аз съм писал тази изповед. Само, че съм на 27.
Дано и аз, и ти да срещнем хора, които наистина виждат и разбират колко е елементарен живота. Как си губят времето в глупости, вместо да използват малкото време, което имат да се докоснат до знанието, което преди хората толкова много са ценяли.
Тази младеж... както казва един мой колега "си е отишла, още преди да дойде". Няма смисъл да им обясняваш колко са елементарни и заблудени. Те са просто едни орехови черупки, красиви отвън, но отвътре са гниещи.
Аз се мъчих доста време, но не поддават. Те вместо да се стремят да научат нещо, което не знаят, на тях им е по-интересно кой с кого спал и кой кого окрал. Секс и пари - друго не е за тях.

33.   Съгласен съм с номер 7, не знам на кво зодия прилича не знам много..

35.   Боже колко мъка има по този свят, Боже...

36.   Отново пише авторката,
Н30, бих ти казала, шр да имаш връзка значи да обичаш и да обичаш значи да имаш връзка.
Да съм споменала някъде, че никога не съм обичала и не обичам? Тълкувайте го както искате...
Н31 и общителна бях, но се уморих от всичко вече.
Н32, благодаря ти, че коментира и ти, че бях започнала вече да се плаша. Пожелавам ти много усмивки :)))
Вярвам, че другото ще се нареди и за нас.

37.   До 36ти коментар
Всички се уморихме, но мъжете продължаваме да опитваме. Само че заради тази умора, не се опитваме качествено, което кара вас да ни отблъсквате от себе си.. Не казвам че мъжете сме виновни, виновни са всички, защото гледаме как да се прецакаме едни-други.