Дали е възможно?!
Здравейте аз съм момиче на 19 години което иска да разбере дали на някой друг му се е случвало същото което на мен ми се случва, за това Моля редакторит да соделят историята ми!!
Ще започна направо с това, че съм имала няколко връзки най-дългата от които е 1 год и половина другите не са чак толкова много, но да мина на проблема си.. Не мога да кажа ''Обичам те'' ако не е на майтап дори и на родитлите си (на тях не е нужно да казвам след като им го доказвам всеки ден).. Но с момчетата които съм ходила не мога както казах без да е майтап.. не мога да го почувствам.. А сега съм объркана защото имах 2 месечна връзка (едно лятно красиво изживяване с едно невероятно добро и искрено момче) която за съжаление приключи.. Нормално ли е да съм искала да му кажа "Обичам те'' през тези 2 месеца.. Сега толкова много рамишлявам и наистина съжалявам, че не съм му го казала поради простата причина, че мислех тази постъпка за смешна и брутална.. Дали е възможно да кажеш "Обичам те" за 2 месеца.. И той едва ли щеше да я приеме на сериозно.. А сега когато се разделих мене спирам да мисля за него.. Толкова съм отчаяна, че настина не знам какво да правя.. Хора помагайте.. :'( :-[

Коментари

1.   Момче на 21, същия съм. Думите обичам те, не мога да ги изрека. Не че е имало на кого, не съм имал приятелка досега, но нещо не мога да ги изрека тези думи.

До някаква степен те разбирам.

2.   на мен също ми е трудно да казвам "обичам те". когато за първи път го казах на мъжа ми той изумя, попита ме наистина ли, просто защото никога не му бях отговаряла до онзи момент. и тогава не му отговорих, а просто само излезе от устата ми. говорила съм с него на тази тема и той е наясно, че ми е трудно и ми е казвал, че е напълно убеден в чувствата ми и без да ги изричам, защото всеки ден съм му го показвала. мисълта ми е, че не е нужно да го казваш, а да го доказваш!

3.   Авотрка: Имах в предвид, че съм ходила с това момче едва 2 месеца и исках да му кажа "Обичам те", но така и не му го казах.... та мисълта ми беше нормално ли е това и дали на някой друг му се е случвало наистина да чувства за за толкова малко време за да каже тези 8 букви..

4.   Здравей. Момиче съм на 17 години. При всеки човек усещането е различно. Има хора, които обикват по-лесно околните, има и хора, които могат да живея с даден човек цял живот и пак да не го обикнат. Много си зависи от теб и от това какво предизвиква отсрещния човек у теб. Аз например обикнах един човек лятото, случи се за около 1 месец и все още продължавам да го обичам. А това дали казваш "обичам те" или не, няма никакво значение, понякога просто го усещаш в действията и жестовете на другия.

5.   Авторке същата съм, така че не се притеснявай. Ами единствено ти можеш да си отговориш на този въпрос. Нормално е, защото има хора, които дълги години са заедно, но ето че и след време не изпитват нужда да кажат тия думи.

6.   Здравей, може би не е било точно любов, обикновено човек не се замисля дали е дошъл момента да каже обичам те, то просто се случва и излиза от устата ти без да си искала. Аз съм на 26 години, вече омъжена и мога да кажа, че на 16 год. си мислех, че обичам е изрекох го и след което съжалих от тогава не го бях изричала докато не срещнах съпруга си, чак тогава разбрах, че това е човека, който обичам безрезервно. Иначе, няма време за тези неща можеш още на 1 месец да си адски влюбена и да знаеш, че това е човека за теб и да му кажеш обичам те.

7.   "За да можеш да кажеш "Аз те обичам", трябва първо да се научиш да казваш "Аз".
Айн Ранд

Може би този цитат ще помогне. За да кажеш "обичам", трябва първо да си наясно със себе си и с това лично ти какво влагаш в тази дума. Аз например "обичам" всичко и всеки. Когато някой колега ми направи услуга, не му казвам "Благодаря ти, Иване!", а "Обичам те, Иване!" И Иван ме разбира правилно. "Обичам" казвам на приятелките си с повод и без повод. "Обичам те" казвам на срещнатите по улицата кучета и котки и т.н. Защото за мен тази дума означава: харесвам, одобрявам, приемам. Може би съм я обезценила донякъде, но така съм я чувствала винаги.
А за теб, авторке, какво означава? Може би приемаш смисъла й като "задължавам се", "ангажирам се", "обричам се", "предавам се" и затова свободолюбивото същество в теб се бунтува срещу изричането й.