Не иска дете и ме мотае
Съпруга ми е на 32 г., аз съм на 28г. Преди години забременях, но той се уплаши и настоя да направя аборт. Сега настоявам за дете, минаха години от брака ни, но той постоянно отлага, никога не говори за деца и ако ме види да гледам снимки на деца усещам тайни укорителни погледи...
Питам го, съпруже, кажи ти как си представяш живота си, какви планове имаш? Той ми споделя как искал да запише докторантура и да стане после професор...
А това не става за ден два... значи на 32 години нашия какви неща мисли.. не за деца... излъга ме да се оженим, а деца не иска, но не смее да отрече че не иска... мълчи като риба.. и това е.
Дали е време да си събера багажа?

Коментари

1.   Даже си закъсняла. Сложи картите на масата - кажи му - за мен да имам дете е важно - ти искаш или не искаш. Ако не иска - сама трябва да решиш, дали човека си струва компромиса. Ако каже - да, но не сега - после - хубаво си помисли - не можеш да чакаш вечно. Медицината прави чудеса - но е по-добре да забременееш в леглото си, а не в клиника - когато имаш избор, де. А за тези, които ще кажат, че го притискаш - искам да попитам - защо трябва неговите приоритети - да запише доктурантура - да са с предимство пред твоите - да имате дете? Ако той няма такъв приоритет в живота си - е било редно по-навреме да си каже.

3.   Той деца и след 40-те спокойно може да си направи като закрепи кариерата - за теб обаче може да е прекалено късно тогава.
Не ти препоръчвам и да го притискаш да ти направи дете сега - ще се отчуждите и ще те намрази постепенно. Децата са голямо изпитание за връзката - да не говорим, ако за единия са нежелани...

4.   Явно приоритетите са различни. Няма да се променят най-вероятно, но сериозен разговор, който да е окончателен е задължителен. И след това - всеки с приоритетите си.

5.   Аз се чудя изобщо семейство ли сте или просто съквартиранти. Странна история откъдето и да я погледнеш. Прави каквото чувстваш, но аз бих се замислила сериозно какъв мъж имам до себе си, той от дете се страхува, като, че ли е болест... Боже, боже, какъв свят се навъди....

6.   Ще ти кaжa зa еднa приятелскa двойкa, може дa ти помогне.
10 год. сa зaедно, 6 от тях женени. Тя искa дете, той отлaгa с опрaвдaния от родa нa " първо дa изплaтим жилището, некa дa ме повишaт, поне еднa екскурзия из Европa дa нaпрaвим, че после се не знaе, но трябвa дa съберем пaри, дa можем дa зaделим достaтъчно пaри поне зa първите 3-4 години нa бебето" и т. н. до безкрaй.
Понеже с него се познaвaме от децa, дори сме сукaли зaедно от моятa мaйкa, се смятaм зa неговa почти сестрa, тa нaкрaя го "зaщипaх " зa рaзговор.
Зaщо не искaш дете- искaм, не е моментa
Имaте всичко необходимо- не, искaм сигурност
Ще я зaгубиш- нямa, тя ме обичa
Ти обичaш ли я- тя е перфектнaтa зa мен
Не отговори нa въпросa ми- тя е, която искaм
ОБИЧAШ ЛИ Я, смятaш ли, че тя е, с която искaш дa остaрееш- не знaм...
Зaтовa ли не искaш дете- не знaм
Зaщо не и кaжеш кaк се чувствaш- зaщото ще си тръгне
Не смятaш ли, че е егоистично, което прaвиш- нее, добре сме си, нямaме проблеми, освен тоя "бръмбaр", дето и влязъл в глaвaтa
Нaричaш желaнието и зa бебе бръмбaр- е, нее, но трябвa дa го искaме двaмaтa все пaк
Тогaвa и кaжи- не, с времето или нa мен ще ми дойде мерaкa, или ще мине нейният.
Тогaвa я лъжеш- никогa не съм я лъгaл...

Никогa не и кaзaх зa този рaзговор, но мaлко след товa тя си тръгнa. Той успя дa я убеди дa се върне, сегa рaботят зa бебе и не се полумaвa. Тя е кaтегоричнa, че ще имa дете с него или без. Връзкaтa им обaче, веме не е същaтa. Тя е по- студенa, недоверчивa, той кaто притиснaт в ъгълa се държи.

7.   Защо въобще си се хванала с такъв човек? Не се ли опознахте достатъчно преди да се ожените? Освен това какво като ще пише докторантура? Той може пак да има деца. Това му е просто извинението. Фактите са, че не желае.

8.   накарал те е да направиш аборт? - ужас, махай се от тоя

9.   Той може да си запише каквото иска, нали ти ще си бременната на него какво му пречи, или детето много пари ще му поеме?

10.   От собствен опит ти казвам-бягай веднага. Този мъж няма да се промени. Аз така чаках доста години и сега вече е прекалено късно за мен. Ти имаш време, но когато един човек гледа по този начин на децата, той просто не желае деца. Дори и да забременееш и родиш, няма да можеш да изживееш пълноценно това щастие с този мъж и евентуален бащал

11.   Моя стана на 40 и още не искаше, но забременях и когато родих каза че това му е най голямото щастие.

12.   Може би не се чувства готов за да се обвърже по сериозно, бракът не е чак толкова важен както се казва утре може да се разведете но това дете ще е за цял живот, може да не е сигурен дали иска да останете заедно, дали иска семейство със теб. Имам един познат 25 годишен беше когато пощуря по тази тема че иска да има дете, набързо си намери някакво момиче, тя забременя и се ожениха но след 2 години се разделиха.. дори им се чудя как издържаха толкова време но както и да е. То не е гаранция че и на по зрели хора няма да се случи но все пак вие имате опит възможно е това да не е проблемът че не иска да става татко, помисли всичко ли е наред между вас?

13.   що не го смениш и защо не сте го изяснили това преди да се ожените. какво означава излъга ме да се оженим, не е ли било с твое съгласие?

14.   Преди години си била твърде млада за дете, а и ти самата си решила - никой не е е завлякал за аборт. Сега обаче си на 28 г - надявам се си взела хляба в ръцете си и СИ ОМЪЖЕНА от години - просто няма оправдания за него.
Човек като създава семейство го прави, за да има деца. Ако е искал да става професор, защо се е женил?
Направи му ултиматум, защото за теб времето си тече и ако той не иска деца, а ти искаш - просто ти трябват 2 г. за да намериш друг сериозен човек и още 1 да забременееш, 1 да родиш... с две думи ще станеш на 35 и сега е последният шанс да поправиш стари грешки

15.   Венецът на женското съществувание, черешката на тортата, най-съкровеното женско желание-дете...
Колко по-важни неща има на тоя свят, ама не та не-животинска му работа.

16.   Колко по-важни неща има на тоя свят? Те не се ли правят от хора, родени от жени? Изобщо много повърхностно и ограничено изказване.

18.   Как така ще махаш детето щото "мъжът" се видиш ли уплашил, какъв е тоя мъж бе? ...

19.   труден проблем само че как ще правиш аборт при условие че няма някаква аномалия и всичко ти е наред ей това не разбрах
момиче не прави аборти голяма грешка е а по този въпрос сядате и категорично се разбирате това че го е страх не го оправдава
това е божи дар и е щастие за семейството по принцип и виждаш как расте и какви грижи се полагат за едно човешко същество