"Обичам те"
Здравейте, пиша тези редове за да споделя с вас нещо което малко ме озадачава напоследък. Случва ми се да чувам "Обичам те" всеки ден и по няколко пъти на ден. Естествено няма нищо лошо в това, но нали хората постоянно търсим "под вола теле" и дори когато всичко е розово пак имаме доза съмнения защо е така.
Човекът до мен не е от най-емоционалните и трудно би разкрил чувствата си просто ей така. Не че не го е правил преди....от дълго време сме заедно и се обичаме. Мина ми и мисълта, че нещо е съгрешил /което просто е невъзможно, причините да съм толкова сигурна няма да пояснявам/.
Последните няколко месеца имаше ситуации, от които може би му стана ясно, че колкото и кротка и добра да изглеждам, аз съм жена която си заслужава и няма да се дам без бой. Далеч съм от темата за изневярата - не само те са повод за разделите.
Понякога като го погледна в очите, ми се струва, че има желание да изкрещи на целия свят колко много ме обича.
Но само желание, защото както казах рядко показва емоции и някаква спонтанност.
Ако на някой му се е случвало подобно нещо нека сподели. И моля Ви, не се захващайте за някоя дума, за да няма коментари от рода на "пък как може да си сигурна, че не ти кръшка" и подобни писания.
Предполагам, че повечето хора биха се замислили, ако им се случи, но пък повечето обичат да коментират още преди това. :))
Благодаря, че отделихте време да прочетете тези редове!

П.С. Нещо като съвет: Ако искаш да спре да ти го казва /поне толкова често/ - просто го попитай защо го прави!

Коментари

1.   Аз имам едно правило - когато нещо работи, не го бърникай, че не се знае после дали ще можеш да го оправиш.

Нещо като съвет.

2.   Нещо тая дума "обичам те" много олекна откъм съдържание. Като в американските филми: "скъпа, обичам те". Другия задължително ще каже: "И аз". А съдържание, идея във филма - нула. А беше време, когато гледахме хубави филми... и там никой не к а з в а ш е с повод и без повод "обичам те".

3.   Всеки умее да показва любовта си различно, а тя със сигурност не се съдържа в една или две думи. Любовта е взаимност . След като си сигурна в него , не изисквай да ти даде повече от колкото самият той може - той така те обича !
Обичам един човек 4 години и така и не съм му го казала все още с думи....

4.   И аз имам връзка с човек, който не показва емоции, но често усещам любовта му как прелива дори без да казва "обичам те". Не можах да разбера това П.С."нещо като съвет" за кого беше, но съм напълно съгласна с №1.

5.   От цялата история разбрах, че авторката се съмнява, че нещо не е наред, защото мъжът, с когото е в момента, е започнал по-често да й казва, че я обича, а това не е типично за него. Но го е написала така, че акцента се губи в другите обяснения.

Пиша това, понеже забелязах, че другите не са разбрали въпроса на жената.

Номер 1 съм.

6.   Хаха да. обича те ,не те обича няма значение ти все ще се съмняваш. това с работещата машинка беше готино, има логика. ако има друга и с много обяснения в любов го прикрива - все ще излезе наяве. ако пък просто те обича и е решил да го покаже колкото и да не му е писъщо пак ще си проличи. за тва вместо да се терзаеш се радвай наситуацията бе

7.   До авторката:Важното е дали ти го показва !
Росирос 49 г.Ако не е тайна,да не е зодия Близнак?

8.   Не, не е тази зодия. Козирог е.

9.   И какво се оказа в края на краищата?