Правилната ли съм?
Здравейте,
заедно сме от 7 години, от няколко месеца сме женени. Разбираме се добре, за цялото това време сме се карали 1-2 пъти. Проблемът е това усещане, че не съм правилната за него. Връзката ни започна 2 години преди за завършим гимназия, кандидатствахме в университет заедно. През това време му казвах, че искам да заминем някъде, но той не искаше. Беше достатъчно важен да остана тук, но ни приеха в различни градове. Ето тук аз не бях достатъчно важна, за да сме заедно и 5 години прекарахме като се виждаме само събота и неделя. Трябваше да му кажа, че не мога да продължавам повече така, за да си дойде. Не съм го притискала, не съм от мрънкащите жени. Просто му казах, че повече не мога да продължа такава връзка и той си дойде. Заживяхме заедно. Казах му, че искам бебе, но все не е подходящ момент, а имаме добро доходи и жилище. Няколко наши близки приятели си направиха сватби, не съм искала сватба, но исках да знам, че съм единствената. Казах му го и той реши, че искам да се оженим. Само подписахме по негово настояване. Бебе нямаме, няма и да имаме скоро. Не съм сигурна дали ме обича достатъчно, все имам онова усещане, че съм втори избор, че правим нещата само за да съм доволна, но той не ги иска. Не съм ли правилната, за да ги поиска той точно с мен?

Коментари

2.   Не мога да повярвам, че хората все още правят сватби. Пълна отживелица. Хора, събудете се, вече не е комунизъм. Аз имам приятелка, която много обичам, но още преди много време съм решил, че никога няма да сключвам брак. Ако двама души се обичат истински, нямат нужда от една хартийка, която да го "доказва". :)

3.   Това ние отстрани трудно можем да го преценим, но мисля, че трябва да говорищ с човека до теб. Само той може да ти отговори как се чувства, защо отлага важни за теб неща и защо прави всичко сякаш по принуда. Намери подходящия момент и проведи един разговор с него, за да си изясните кой как се чувства и какво очаква от другия.

4.   Остaнaло ти е мaй оновa рaзочaровaние нaвремето, когaто е предпочел другият грaд... нaли? ! Не е отговил нa очaквaниятa ти, зaщото ти си се откaзaлa от чужбинa зaрaди него. Някaк изчислявaш дaвaм- искaм същото. Но когaто имa две глaви, имa и двa нaчинa нa мислене, възрпиятия, светоглед...
Не може дa искaш, очaквaш от него той дa бъде твоят огледaлен обрaз. Дa мисли, чувствa и реaгирa кaто теб.
Виж, ще ти го кaжa тaкa- не можем дa зaдължим никого дa ни обичa, кaкто ние искaме, сaмо можем дa поуволим дa го прaви, кaкто може. Обичa си те човекът, през неговите възприятия е нaпрaвил компромиси зa дa си добре, преместил се е при теб, събрaли сте се, оженили сте се. Ти обaче продължaвaш дa мислиш зa тогaвa, когaто той е зaминaл... не отчитaш, че е било зa дa учи тaм. Зaминaл, зa дa се върне със знaния, дипломa и възможност зa по- добър стaрт в животa. Някaк нa принципa "дaдох ти 5 левa, искaм си 5 левa".
Помисли си зaщо не можеш дa приемеш неговият нaчин нa мислене, дори когaто е зa общото блaго.

5.   Съветвам те да оставиш мъжа си намира и да поживеете още малко, преди да се захванете с деца, защото после 20-тина години само отговорности и ограничено свободно време, особено първите 2-3 годинки на детето. Не ме разбирай погрешно, да имаш детенце е най-прекрасното нещо в живота, но явно твоят партньор ти намеква, че според него е рано за подобна отговорност. Та, ако сега сте по на 25, изчакайте до 27-8, може и до 30 и тогава живот и здраве ще си имате детенце и ще се грижите за него както пише по книгите, но сега ти препоръчвам да поживееш малко носейки отговорност само за себе си, заедно с любимият ти :)

6.   Номер 2, аман от либерастки глупости! Нито сватбите, нито бракът, нито семейството са измислени през комунизма.
През комунистическо време са се пръкнали разни недоразумения, които обичат да дават акъл по форуми.

7.   И аз съм на същото мнение като номер 2 за сватбите, много хора си живеят без брак на семейни начела с години. Какво се опитвате да доказвате, че си женен или омъжена за конкретен човек, всичко това е показност и отживелица. Към авторката виж човека си държи на тебе, но ако мислиш че прави нещата на сила може би не те обича, ти си до него всеки ден мисля че и сама можеш да определиш дали е така. Ако си готова да се примириш остани си със него, но знай че пропускаш да се появи някой друг който ще те обича истински. Какво от това че си женена винаги можеш да се разведеш.