Как да разбера дали детето е от мен?
Приятелката ми е бременна в 2 месец. Много е щастлива, но аз не съм. Сигурно се чудите защо... Ами защото тя имаше успоредна връзка с нашата. Хванах я в изневяра и тя каза, че е било инцидентно. Много я обичам и колкото и да се измъчвам останах с нея. Та въпросът ми е освен с ДНК тест как мога да разбера дали детето е мое или не? Може ли да се разбере по кръвната група на детето? В смисъл еднаквли ли са кръвните групи на майката детето и бащата?

Коментари

1.   Не можеш да разбереш освен чрез ДНК тест. Това е единственият и 100 % сигурен начин, за да разберете. Кръвната група не е определящ фактор.

2.   Да може по кравна група-има такива изследвания. От къде сте?

3.   Освен с ДНК тест, който е най-сигурен, може да се разбере и по кръвната група, но ако твойта кръвна група е същата като на другото момче пак няма да си сигурен. Най - добре я попитай. И освен това може да пресметнеш кога горе-долу е забременяла и дали през това време е била с другият. Говори с нея, защото много трудно ще ти бъде да правиш семейство, а да й нямаш вяра и да бъдеш пълен със съмнения.

4.   ДНК тест мисля че може да се направи от косъм което е лесно да се вземе без и така може да се избегнат евентуални напразни съмнения и обвинения

5.   Ами приятелката ти едва ли е правила секс без презерватив с другия! И не мисля, че има за какво да те лъже, че ти си бащата. По принцип детето взема кръвната група на майката или на бащата, но има вероятност и другия мъж да е със същата кръвна група. Поговори най-добре с нея и си помислете какво да правите.

6.   От София сме! Ама това за косъма ми звучи малко не правоподобно!

7.   Ами комъсът е биологичен материал съдъжащ ДНК

8.   Ако наистина я обичаш както казваш какво значение има от кого е детето приеми го като твое и незабравяи че то може и наистина да е твое ако все пак искаш да знаеш направи тест на детето и на теб но без тя да знае заштото ште каже че и нямаш доверие

9.   Лошо! Няма как! Уви, ДНК тестът е единствения начин, а ще трябва да дочакаш и раждането на детето. От косъм се взима материал, но за вас двамата, а от детето можеш да вземеш след като се роди. А до тогава просто ще си чакаш и ще живееш в подозрения, а вероятно и тя... и ще се моли да прилича на нея, за да й повярваш! Вече го изживях, приех детето, защото прилича на мен. Вече е на пет и все още се съмнявам, че е мое. С майката не живеем заедно, разделихме се, просто с раждането на детето, а и като ми казаха, че рано са го извадили, т.е. не му е било време, имало е да си позрее още около месец, разбрах че ме лъже за периода на зачеването, и не само мен... доверието си отиде и ние се разделихме. Така че или го приеми още от сега без значение на кого е, или чакай... ще бъде най-дългото чакане в живота ти, повярвай!

10.   само ДНК тест...да си мислиш, че по крувна група се разбира биологичния баща на детето си е направо жалко невежество..

11.   Когато родих направиха пълни изследвания на детето ми и то е с различна кръвна група от мен и от тази на бащата. Тогава се учудих защо е така и питах лекарите. Те ми казаха че не е задължително детето да има същата кръвна група като родителите си. За днк тест може да питаш всеки лекар с какъв материял се прави но знам че е много скъпо

12.   не е вярно че детето не взима групата на родителите

13.   800лв струва ДНК теста доколкото съм запознат

14.   За кръвната група доколкото знам в някои случаи (невинаги) може със сигурност да се каже, че не си ти - варианти за невъзможна комбинация на групите, но сигурното е само ДНК. За косъма е вярно, че може. Също съм чувал, че лъжат за изследванията за да не разделят хората - преди 89-а година. Сега не знам. Чувал съм, че заради това някои дават материали в две различни лаборатории дали ще съвпаднат резултатите.
Седни и говори с нея. Може и тя да не знае от теб ли е. Направила е глупостта...

15.   прочети "Захир" на Паулу Куелю докрай и ще бъдеш наясно със себе си там има такава история пък и ще ти отнеме само един ден , а не цял живот

16.   Кръвната група нищо не значи. Понякога кръвните групи се кръстосват и детето може да има такава, различна от тази и на двамата родители. Аз съм жена и двете ми деца имат моята кръвна група. Е, как мъжът ми да разбере по кръвната група, че са негови? Няма как. Само ДНК тест може да покаже на 100 проццента.