Аз съм жива отново
Аз съм жива, жива, жива...
Ходя и очите ми греят. Ходя и цялата грея. Хората ми се усмихват, както някога. В главата ми звучи някаква песен и понякога несъзнателно устните ми я запяват. Минавам по тротоарите и подритвам есенните листя, които ме изпълват с толкова топли чувства. Спомням си как с мама събирахме листя и правехме колажи. Очите ми се смеят. Навън е студено вече, есента се е промъкнала с влагата си, а на мен ми е добре с тънката блузка, както преди. Преди, когато бях в такава чиста хармония със себе си и струните ми пееха в синхрон с всичко навън. Понякога ми замирисва на зима и това ме изпълва със сладки, почти детски мечти. Представям си как с разтворени ръце посрещам първите снежинки и това ми е толкова смешно, толкова радостно.
Аз съм жива, жива, жива и танцувам. И пак е прекрасно, пак всичко си е на мястото, пак всичко е светло и добро, както преди. Както преди онзи мъж.
Мечтите пак са тук. Пак мога да местя планини, да се смея високо на някой виц, който сама съм разказала, пак мога да правя невъзможни неща. Мога пак с едно щракване с пръсти, да постигам много. Неща, за които на хората им трябват месеци, аз пак мога да ги правя ей така, с лекота.
И приятелите пак са важни. Шегите са сладки отново, а разговорите пълни с топлина и със споделена радост. Хората ме търсят, защото покрай мен е слънчево и топло, защото пак мога да заразявам с живот.
Аз съм жива, жива, жива... след 6 дълги години на прераждане, аз съм пак жива. И се обичам такава, харесвам се, одобрявам се, чувствам се хубаво със себе си. Отново усещам всичките си сили, очите ми отново се забиват с магия в непознатите. Хората пак се влюбват в мен и аз в хората.
Колко е прекрасно да се почувстваш у дома си отново, в онзи уютен кът на собственото си сърце.
И колко много е победа.
Защото днес пак съм жива, жива, жива... и влюбена в света, и танцувам, и се смея, и усещам как пулса блъска във вените ми с ритъма на мечтите.
Отново съм себе си изцяло и мога с надежда и доверие да прегърна следващата си любов.

Публикувам заради всеки, който е тръгнал по пътя на оздравяването след тежка и кървяща любов. Заради всички, които се питат дали болката има край. Процесът е дълъг и понякога страшен, но възможен, приятели.

Коментари

1.   А, аз не съм!
Умрях, умрях, умрях! След 6 години борба и още толкова напред вероятно.
В душата ми е мъка, в сърцето люта болка, а любовта е все още там и все още боли и все още е една и съща - каквато беше преди.
При мен я имаше, а при теб - не, но аз мога само да наранявам, нали така?

Публикувам заради всеки мъж, на който му трябва много време да продължи напред след отровна връзка!

2.   Прекрасно, чисто, светло, истинско. Пожелавам го и на себе си, и на всеки Човек. Браво, момиче, че го сподели толкова спонтанно и семпло.

3.   Като една жена, която в момента е в адска агония, беше ми приятно да прочета тези думи.

4.   Към номер 1 - прекалено добре те разбирам! Съвет от мен - промени си мисловната нагласа, прости за всичко - на нея, на себе си и пусни болката на свобода - да си тръгне от душата ти...
М 41

5.   Номер 1, не се бори. Остави се на течението, остави се на болката.
Нека ти цитирам нещо:
"Оставете болката да дълбае, оставете я хубаво да си свърши работата, да стигне дотам, докъдето си е наумила, само така тя ще освободи място във вас за всички хубави неща, които предстоят"

6.   Много е хубаво! Харесва ми! И аз съм жив!

Sunrise

7.   много е хубаво това чувство. И аз се чувствам по този начин, вече, най-накрая.
След много болка, много страдание, когато вярвах, че е невъзможно да бъда щастлива отново... вече дори не плачех, нямах повече сълзи. Примирих се, че ще бъда нещастна завинаги.
Но ето, че се случи!
неочаквано, непредвидено, просто изведнъж!
Не мога да спра да се усмихвам
поздравявам авторката, а за всички други - изчакайте, ще се случи и на вас! и сигурно ще е съвсем скоро

8.   бла бла бла, бла бла.
на мен пък ми е отровно след като дадох всичко на момичето да мен, а тя реши, че достатъчно си е поиграла и вече не й е толкова интересно.
Ако сте толкова лабилни, че като се разделите с някой умирате не знам какво да ви кажа.

9.   'Отровна връзка'. Точно казано . Който е минал оттам не би и помислил да се занимава повече с това, което жените наричат любов. Това е буря от емоции , а не друго. Момчета, внимавайге да не попаднете в клопката, защото сами виждате - на жените ил е по- лесно да изплуват, че дори мечтаят за още. Любовта е едно друго усещане - от което никога няма дя ви боли и никога няма да се вълнувате прекалено. Помнете.