Споделена история от Тинейджърски

Подиграват ми се
Здравеите за първи път пиша тук въобще в такива страници! И искам съвети!
Тази година влязох в ново училище, което е страхотно, но има няколко деца от класа които ми се подиграват(по точно 3-ма от тях са от моя стария клас, от предишното училище) и още от тогава ми се подиграват! ;-(
Тогава в 7-ми клас ми измислиха един прякор(МАРКУЧ) и незнам въобще за какво аз не съм толкова висока.
И от тогава до ден днешен ми викат така и сега почнаха дори да ми вика "може ли молив(със един глас с които ми се подиграват)" и когато класната им каза да престанат те продължават и започнаха да ми викат и "Мими"(пак с онзи глас).
И просто не ги издържам всеки път катто се пребера започвам да плача и тревожа дали следващия ден ще е така, направо незнам какво да правя моля ви даите ми съвети! ;-( :-( ;-(

Коментари

1.   Не си трай

2.   Здравей, на 17 съм и преди години се борих със същият проблем. Това мен ако питаш се получава по две причини: или ти завиждат, защото ги превъзхождаш по някакъв начин(било по умна, по богата или нещо подобно ти си знаеш) и те не могат да се мерят с теб и просто се опитват да те наранят, защото реално само това могат(може би там е твоето слабо място и те са го разбрали). Друга причина може би е, че се опитват да се подиграват с теб за да се издигнат в очите на някой друг.
Но повярвай ми след време всичко минава и всички забравят за тези детински прояви дори самата ти. Но ти казвам, не се предавай, не се отчайвай, и се опитай да не им обръщаш внимание до колкото е възможно(знам, че е трудно да се абстрахираш от такива хора).
Друго по смело обаче решение е да започнеш и ти удари върху тях самите, като им отговаряш иронизираш ги и всичко, което те правят на теб го прави и ти. Знам, че е добре да ти казвам един вид да си отмъщаваш, защото това в повечето случай не е решение, но ако ти успееш да ги накараш да се почустват както и ти може би ще спрат. Надявам се да съм ти била полезна, ще следя публикацията ти.
От:РРР

3.   Не обръщай внимание на хората, който не го заслужават и аз бях в сущата ситуация и просто спрях да им обръщам внимание и те спряха.

4.   При мен беше същото, но целият клас ми се подиграваше. Съветвам те, когато те ти се подиграват просто не им обръщаш внимание. Знам, че ще ти е трудно в началото да ги игнорираш, но постепенно ще свикнеш на обидите им, а и на тях ще им писне да повтарят едно и също и ще те оставят на мира. Но ако и това не помогне - кажи на вашите, те да поговорят с класната ти, а тя да уведоми родителите на тези момчета. В краен случай /както беше станало при мен/ може и до директор да се стигне, но не мисля, че нещата биха могли да са чак толкова сериозни. Успех!

5.   Съжалявам те и аз бях тъка само дето съм момче ба мен ми казваха циганин и тъка на татък но едиб ден не издържах и едн го халосах със стол нети го препоръчвам.
обиждай ги и ти несе оставяй да те мачкат ако ти посегнат и ти посегни независимо дали е редно те са първи значи те са виновни несе иставяй в тъкова състояние няма значение дали си тъкова дете обиждай но не ругай.

6.   Мила, те не ти се подиграват. Един или всички от тях те харесват, но са доста примитивни и не знаят как да те накарат да им обърнеш внимание и това е най-лесния начин. По всяка вероятност те не осъзнават каква простотия вършат и как с обидите си отиват в листа ти "момчета, които не искам за гаджета". Един от вариантите е да набиеш някое от тях и другите да се уплашат (обаче може след това нарочно да теп ровокират, за да ги гониш), друг вариант е да накараш някой да им скъцне със зъби (обаче тогава има вероятност пред този човек да ти правят мили очи, а после старата песен). Най-добре е ти сама да се справиш с проблема. Лошото е, че и игнорирането понякога не помага срещу такива.

7.   Просто направи малък план за отмъщение. Знаеш ли къде живеят? Ако знаеш просто им направи номерче. Например. Спрей по външната врата, олио. Намери хакер и го накарай да им разбие паролата на фейсбука. Също така направи им техни фейк аскове и пиши глупости за тях, дори пиши на всички техни приятели от там че да видят и да им се подиграват.

8.   Имам сестра на 15 г. и се подиграват само на нея и на една нейна приятелка. Сестрами реве като си идва от даскало. Неще да се среща с този клаа и я прегеъщам. Просто ги игнорирай

9.   Според мен 6 е на прав път - момчетата не знаят как да ти привлекат вниманието и го правят по негативен начин. Просто им кажи, че ако искат да ти привлекат вниманието има и по-приятни и за двете страни начини.