Чувствата ми към нея не изчезват.
Здравейте, пише Ви момче на 19 години, първа година студент. Споделям историята си, защото вече почти 4 години не мога да намеря решение.
Всичко започна в началото на 9. клас. Просто се влюбих, в момиче от моя клас. Симпатична, красива, сладка, изключително умна и добра, винаги много усмихната. Това са само една шепа от всички красиви неща у нея. Просто си я харесах и това чувство до ден днешен не ме пуска. С нея изключително много се сближихме в 9. клас, доста си споделяхме, бяхме близки, помагахме си. Обожавах да я разсмивам, всяка сутрин преди първия час да си взимаме кафе от машината и така просто се влюбих. Беше ми изключително трудно да и призная чувствата си, срамежлив съм и не мога просто ей-така да ги споделя, но не мисля, че и да го бях направил щях да постигна нещо. Така отмина 9. клас, а аз с огромно нетърпение очаквах да дойде новата учебна година. Станахме 10. клас, а аз все така имах чувства към нея, все толкова много исках да я нагушкам, но пусти срам не ми даваше. В край на сметка един ден просто реших, че е време да и споделя, пък каквото такова. Тръгвахме си от училище, бяхме само двамата и до последно се каних, докато едно момче не я чакаше на едно място. Тя ми каза "Чао", отиде при него и го прегърна и целуна. Тя си имаше приятел. Може би бях на косъм от това да стана за смях, ако бях тръгнал да се обяснявам. Тя и до ден днешен си е с това момче, но ще стигна дотам. Не мисля да Ви описвам как съм се чувствал в този момент и в дните и седмиците след това. Мисля, че вече знаете. Мина и 10. клас и 11 и 12. Бяхме си близки. Аз се наслаждавах на времето, прекарано с нея в училище, но вече знаех, че моите чувства ще си останат за мен. Тя си беше с въпросното момче. След бала отидохме в Турция на екскурзия целия випуск. Това смея да кажа бяха най-прекрасните ми 5 дни с нея. Цялото време го прекарахме заедно. Почти всички се записаха на някакви разходки с корабчета, с лодки, ходиха някъде, но ние двамата не се записахме. Тя ми предложи да отидем двамата на плажа и аз приех, разбира се. Беше прекрасно, говорихме си, разхождахме се боси по пясъка, тя не спираше да се усмихва, пръскахме се във водата. Вечерта ме молеше да изляза с нея да не ходи сама по улиците. Изобщо тези 2 дни, които прекарахме цял ден заедно бяха прекрасни. Разхождахме се заедно, ходихме на плаж, снимахме се и двамата сияехме сякаш от щастие. Но аз знаех, че тя обича друг, че сърцето и е другаде, то не е мое. На третата вечер бяха се разбрали няколко човека от класа да ходят на дискотека, тя дойде да ме извика да отида с тях, а аз отвърнах, че ще тръгна малко по-късно с другите. Отидохме пред дискотеката, входът беше свободен, но не баш. Пускаха се само момичета, а за да влезеше момче трябваше да е с момиче, т. е да е с приятелка. Ние се изтупахме 7-8 момчета пред дискотеката и нямаше как да ни пуснат. Писах и смс, че няма да ме пуснат, защото така и така, тя излезе, прегърна ме пред охраната, за да изглежда убедително, че сме заедно, хвана ме за ръката и ме пуснаха. Беше прекрасен момент, макар и само за минута, може би, но изглеждахме като двойка. Изобщо и 5-те дни в Турция бяха прекрасни, прекарах доста време с нея и бях много щастлив от това. Върнахме се и тя започна работа на Слънчев бряг лятото, а аз работих 2-3 месеца в града ми. Тя ми предложи да отидем с един приятел в Сл. бряг, тъкмо да се видим и така. Дойде момента да отидем и отидохме с един приятел. Имах намерение да и споделя какво изпитвам към нея от толкова време, макар да знаех, че си има приятел, просто исках да го кажа вече. Разбрахме се къде да се чакаме, за да се видим, но тя дойде с приятеля си. Чувствах се зле не можех да ги гледам как се любуват, не е никак приятно, повярвайте. На другия ден ми се обади да отидем на плаж и отидохме, но тя пак бе с приятеля си, вечерта излязохме, той пак бе с нея, на третия ден нещата се повториха. Вече не можех да ги гледам, разкъсваше ме отвътре, че не съм на негово място. Тя ми звънеше няколко пъти да отидем на плаж, да излезем вечерта, писа ми 2-3 пъти, но вече не можех да ги гледам. Наистина се чувствах ужасно. Последните 2 дни бяхме само с приятеля ми и се прибрахме като повече нито и писах, нито я потърсих.

Сега последно се видяхме наскоро с нея. Писа ми да излезем да пием по нещо, да се видим, да си поговорим. Видяхме се, поговорихме си за това как е в университета, кой как е и такива неща. Но най-тъжното е, че аз продължавам да изпитвам чувства и не знам защо. Знам, че никога няма да бъда с нея, никога тя не е изпитвала и няма да изпитва нищо към мен. Защо тогава аз продължавам да имам чувства към нея. Сигурно за това време съм изтървал шанса си с момиче, което би могло да отвърне на чувствата ми. Тежи ми това, че вече 4 години не спирам да мисля за нея. Тъкмо си мисля, че вече не изпитвам нищо, че съм я забравил, когато не се виждаме с месеци, но видя ли я всичко приключва. Обичам усмивката и, толкова е прекрасна. Когато я видя, разбирам, че не съм изстинал към нея и наистина не знам защо. Аз дори не успях да и кажа какво изпитвам, а няма и смисъл. Тя е щастлива с приятеля си и аз трябва просто да продължа напред, но не мога. Все към нея се връщам по една или друга причина. Не знам какво да Ви помоля, просто да ми споделите Вие как се справяте толкова лесно с това, да имаш чувства към някой, да не можеш да си с него и да го забравиш. Аз не знам как става това, ако Вие ставате ще съм Ви благодарен да споделите.
И не на последно място Ви желая весели празници. Всичко най-хубаво през новата година и Ви пожелавам да се обичате, много, наистина много.

Коментари

1.   Мисля, че тя те има само, като приятел, да не кажа най-добър. За да захладнеят чувствата ти трябва да започнеш да разговаряш, да излизаш с друго момиче, тя те има само като приятел и е щастлива във връзката си.

2.   Историята ти е една прекрасна приказка, но за жалост с тъжен край. Не и казвай за чувствата си, ще я изгубиш. Тя никога повече не би те погледнала като прекрасния приятел, който си. Ще я бъде страх да говори с теб, нито ще излизате повече, просто защото тя не би искала да те нарани. Повярвай ми, накрая, ще намериш друго момиче, което ще отвърне на чувствата ти. Започни нови приятелства, знам колко е трудно, но ще се справиш! Бъди в добри компании, запълвай си времето и ще видиш как лека по лека нещата ще се наредят. А ако искаш да спреш чувствата си към нея, просто не трябва да я виждаш.. нито говориш с нея.. Дистанция, това е то. Но цената е да я загубиш дори като приятел..

3.   Отдавна е трябвало да й го споделиш, въпреки че е трудно. В единия случай можеше да сте заедно, а в другия да те отреже, но поне щеше да си я забравил. Струва ми се, че тайничко се надяваш, че все още има шанс и това не ти позволява да продължиш. Любовта изисква известна доза смелост, така че действай и й признай макар и късно или просто не се пренавивай. Ние хората често сме склонни да идеализираме даден човек, особено когато го искаме силно. Успех каквото и да решиш!

4.   Приател, мога да ти кажа само, че си едно прекрасно момче- възпитано, добро, предано, да не забравяме и грамотно! Моето мнение е, че за да се отървеш напълно от тази история, и да продължиш напред, трябва да й признаеш, но без драми. Запази достойнството си и й кажи, че не очакваш нищо от нея, но просто имаш нужда да споделиш - ако е толкова прекрасна, колкото описваш, ще те разбере и в такъв случай те съветвам да се дистанцираш малко от неяя, за да ти мине. Ако пък не те разбере, само по себе си това говори за нея и сам ще разбереш, че не си е заслужавало, защото, честно -казано, на моменти не разбирам прекаленото внимание, което ти е отдавала.. каквото и да е, ситуацията не е без изход, действай смело и всичко ще бъде наред!

5.   Весели празници и на теб. Ти през периода, в който си я харесвал, не си ли пробвал с друго момиче? Опитай, не винаги в началото има силни чувства, но по-нататък не се знае. Късмет :)

6.   Здрaвей! Нaпълно те рaзбирaм и предполaгaм, че е ужaсно дa гледaш кaк момичето, което обичaш се целувa с друг пред очите ти. Aз съм в ситуaция подобнa нa твоятa. Нa 24 години съм, влюбих се в момче нa 19 години, състудент. От годинa и нещо се познaвaмеМоже би кaто чуеш 24 години си предстaвяш отрaкaнa женa, но aз съм нaй-обикновено момиче. Обикновено съм отворенa и рaзговорливa, но щом се появи момче, което ми хaресвa, стaвaм достa стеснителнa. И тъй, пустият ми срaм не ми дaвa дори дa си поговоря с него кaто с приятел. Инaче с всички остaнaли съм приятелкa, но от него стрaня. Кaто рaзбрaх, че имa приятелкa ми стaнa много гaдно. Изглеждa мило момиче, не е изобщо крaсaвицa, но пък тя си го е видялa първa и aз нямaм прaво дa се опитвaм дa и го отнемaм. Обещaх си дa не го поглеждaм повече. През лятото бях нa екскурзии, нaсaм-нaтaм с приятели, с други момчетa... Дойде новaтa учебнa годинa, пaк се срещнaх с него и... трудно ми е дa си го избия от глaвaтa. A той ме поздрaвявa с две целувки (тук в Испaния тaкa е прието) и aз си трaя и гледaм дa не се издaм. Реших дa му нaпишa любовно писмо. Все пaк, според мен е в пълното си прaво дa знaе че всеки път кaто го видя бих искaлa дa го поздрaвя не с трaдиционaлните две целувки, a сaмо с еднa. Дълго дa целувaм горещите му устни. Тa еднa нощ събрaх смелост и му нaписaх с достa подробности (естествено не вулгaрни) всичко което предизвиквa у мен. Поясних му, че знaм че имa приятелкa и че изобщо не се опитвaм дa флиртувaм с него нито дa се бъркaм във връзкaтa им. Кaто зaключение признaх, че съм прекaлено стеснителнa зa дa имaм смелосттa дa му кaжa всичко товa лично и че ме е срaм дa му кaжa дори "здрaсти". Естествено не кaзaх коя съм и изпрaтих смс-a от друг номер който не е мой. Оттогaвa все ми се струвa, че той ме поглеждa от време нa време когaто имaме лекции зaедно. Предполaгaм, че подозирa че aвторкaтa съм aз, тъй кaто почти всички момичетa от курсa му обръщaт прекaлено много внимaние (все пaк е крaсaвецa). Но пък нямa никaкви докaзaтелствa зa товa. Голям смях пaднa кaто покaзaх смс-a нa моите приятели.
Съветвaм те дa и признaеш чувствaтa си. Ще ти олекне. Повярвaй ми. Не се стрaхувaй, че ще я зaгубиш кaто приятелкa или че прaвиш нещо лошо. Просто бъди искрен и и кaжи, че ще се рaдвaш aкп продължите дa бъдете добри приятели. Пък никогa не се знaе... Aз имaм 3-4мa приятели, които сa ми признaвaли, че ме хaресвaт. И с тях приятелството ни е стрaхотно. Aз не съм ги отрязaлa кaто приятели зaрaди товa, че ме хaресвaт. Срещaме се, пием кaфе, ходим нaсaм-нaтaм... Не крий чувствaтa си към нея, тaкa нищо не печелиш. После ще съжaлявaш. Успех!

7.   " Тръгвахме си от училище, бяхме само двамата и до последно се каних, докато едно момче не я чакаше на едно място. Тя ми каза "Чао", отиде при него и го прегърна и целуна" - Младеж, така е в живота, който надпревари,натовари. Ти какво искаш, момичето да те чака вечно ли? Та нали и тя душа носи, тя да не е от дърво? Като си толкова нерешителен, сега си ближи душевните рани, ти сам си си ги направил. Сега трябва да си много, мнооого по решителен и смел(като лъвовете), да покажеш това на момичето, та може отново да го спечелиш. На тази възраст, младите много грешите, скоро и приятелят й ще сгафи и ще се разделят, само да не я изчука през това време и тогава да я зареже, тогава ще получиш скрап.

8.   Поддържай връзка с нея сигурно тя ти е голямата любов и просто чакай всичко ще се нареди: ) Според мен си е писано да сте заедно или ако не тя ще се появи друга... Желая ти много щастие и късмет и нека нещата се наредят така както ти искаш

9.   Някой чувства не изчезват. Но се научаваш да живееш с тях.

10.   Здравей, аз съм момиче, на твоята възраст със същата история, един и същи клас, 9/10/11/12 клас, после Мармарис.. разликата е, че между нас се получи и вече 3 години ссмея да твърдя, че имаме завидна връзка за крехката ни възраст.
Та по същество
Според мен имаш три варианта, единият е както по-горе са те посъветвали, да не и признаваш нищо, да си намериш нова компания, да започнеш да излзиаш повече, да търсиш нови запознанства, знам, че е трудно когато сърцето и ума ти са другаде, да се вгледаш в нещо ново, никога няма да е толкова добро.. но пробвай понеда се разсейваш от мислите за нея, може пък и да успееш и да я забравиш, да намериш нещо ново, по-вълнуващо. Другият вариант-не забравяй, че твоят шанс с нея никога няма да изчезне, според мен, ако бъдеш малко по-смел, търпелив и все така влюбен, и ако съдбата ви е отредила съвместно щастие, колкото и банално да звучи- Вие ще бъдете заедно. Тя няма винаги да е с приятеля си, да, нищо не е сигурно, но, често се случва толкова добрите отношения и разбирателство, като вашите, да се превръщат в любов :) Просто стой близо до нея като ПРИЯТЕЛ, не и разкривай чувствата си, в същото време разнообрази живота си, отново важи ситуацията с новите запознанства и т. н... и бъди търпелив, времето ще ти го покаже!
Третият вариант е малко противоречив, но.. можеш да разкриеш чувствата си и да се отръпнеш, тя също ще го направи, освен, ако и тя няма такива чувства към теб.. и от там наатък дотам с приятелството, всеки по пътя си и ще се молиш да я забравиш, което няма да е хич трудно, ако не я виждаш и не контактуваш с нея, изобщо!
Аз не съм сигурна с какво да те посъветвам.. но съм на мнение, че има ли толкова силна любов, приятелство и разбирателство вече почти 5 години.. винаги си струва и не трябва да се предаваш, но само ти си знаеш какво ти е, само ти знаеш още колко сили и търпение имаш, затова се допитай до себе си! Според мен е най-удачно да запазиш отношенията си с нея, като не и разкриваш за сега чувствата си, най-малкото, ти си нейният най-добър приятел, със сигурност ще се обърне към теб, ако има проблеми с приятеля си или връзката им не върви на добре.. и тогава ще опиташ.. струва си, но недей отсега да си изиграваш козовете :), разбра ме :) Късмет, наиситна, може би защото имаме подобна история с различен развой, някак чак аз се вълнувам за вас ;д, ще се радвам да разбера занапред какво се е случило! Успех!!!

11.   напълно те разбирам... само че при мен е обратното аз съм момиче и обичам момче с което никога няма да бъда... освен това и е доста по-голямо от мен... приятели сме, казвал ми е че съм красива, сладка, добра и тем подобни дребни работи, но нищо повече... има мепо скоро като своя сестра отколкото като нещо друго... предполагам че знаеш болката с която пиша това... :(