Споделена история от Здраве

Много слаба психика
Здравейте! Аз съм момиче на 18год и много скоро ще съм абитуриентка. Имам отлични оценки в училище, изглеждам добре (нямам комплекси), имам прекрасно семейство и приятели.. Животът ми, така казано, е спокоен. Да, животът ми, но не и аз. Сякаш цялата съм изтъкана от напрежение и притеснение. Когато ми се случи нещо неприятно, винаги изпадам в меланхолия, не мога да спя и мисля само за това. Дори някой да ми направи и най -малката забележка се чувствам като ранена птица. И най-малкият провал ме съсипва. Наскоро ме скъсаха на изпита по кормуване. От тогава не си намирам място от притиснение. Не спирам да мисля, че съм негодна и глупава, че никога няма да го взема. Заради това оставих ученето, а ми предстоят изпити. Постоянно нещо ме мъчи, нещо глупаво, което въобще не е важно. Почвам да мисля за големите нещастия на хората по света, на бездомните, болните, малтретираните.... и да се опитам да осъзная, че мойте проблеми са толкова смешни пред техните... Уж го осъзнавам и отново се връщам към мойте терзания... Не знам дали е лигост, липса на самочувствие или душевна болест... Благодаря предварително ако някой реши да ми пише!!

Коментари

1.   Оф и аз съм така.. не си само ти, само че за разлика от теб аз се дерзая и дерзая и накрая казвам майната му на всичко да не ти пука и се оправям. Наистина живота е кратък, спри да се притесняваш за проблемите и му се наслади... казваш че имаш прекрасен живот.. а знаеш ли колко си мечтаят за него? А ти си тръгнала за едни изпити да се тормозиш.. може да ги вземеш и по късно.. матури ти предстоят-подготви се за тях. Какво всички сте се запалили от 18годишни да ставате шофьори? ! За всичко си има време-с две дини под една мишница не става. Първо си изкарай хубави оценки на матурата след това се съсредоточи върху изпитите за книжка...

2.   Да, все едно чета за себе си, само дето съм мъж и съм на 28. Хем е неприятно, хем е естествено да мислиш за проблемите си и да те тревожат. Е, проблемът идва от тази мисловна фиксация върху проблема, която води до нарастващо безпокойство, но и аз не знам как да се успокоя в такива ситуации. Мога само да те разбера и да ти пожелая да намериш начин да се успокояваш - начин, който ти помага, защото хората сме различни индивидуалности и е малко вероятно нещо да действа успокояващо на всички в подобна ситуация.

3.   Възможно е да ти се случи събитие от определен калибър, което ще ти промени мисленето изведнъж и ще спреш да обръщаш внимание на дреболиите. Може даже и да се промениш като човек и да станеш по-добра и по-силна.
..
Твоето описание отговаря на хора, които не са се сблъсквали със сериозни проблеми в живота, но затова си има време. Тогава ще преосмислиш напълно концепцията за твоите проблеми и тревоги.

Казвам ти от личен опит, защото откривам свои черти в твоето описание.
Може да пробваш и с психолог.