Споделена история от Здраве

Ниско кръвно!
Привет, читатели! Аз съм на 15 г. и съм момиче. Та моят въпрос е: Защо толкова често ми пада кръвното? Забеляза съм, че когато е студено, жега или има резки промени в климата, на мен ми пада. Искам да разбера на какво се дължи това? Ако някой знае причината или има същият проблем, моля да ми съдейства! Чувала съм, че ако имаш проблеми вкъщи, също се дължи на това, а аз имам, не са малко!

Коментари

1.   Това се дължи на самата ти възраст, но най-вероятно пиеш прекалено малко и тежиш прекалено малко. Аз преди бях така, но израстнах проблема - пак съм с леко ниско кръвно, но не ми става вече лошо и не припадам. Днес обаче съм на 30 и тежа 10 кг. повече - на твоята възраст бях 56 кг. при 173 см и припадах буквално. Не знам моделките как живеят, но аз чак след 63 кг. почнах да се чувствам физически някак си стабилно

2.   Ами аз съм 1, 70 и тежа 61кг. Попринцип пиех много вода, миналата година, но тази съм намаляла количеството. Преди пиех по 5 чаши на ден, ако не и повече, а сега около 2, 3 чаши.. Не знам и аз какъв е проблема.
-Автор

3.   Не съм специалист по темата, но и аз имам прроблеми с ниско кръвно от време на време. Прочетох, че се дължи на недобро оросяване, което може да се коригира с упражнения и повече движение (но не твърде интензивни, за да не ти стане лошо).
Естествено, че стресът влия, даже много. Съветвам те обаче да не свикваш да прехвърляш проблемите си на външни причини и да не виниш някой друг или обстоятелствата.
По-скоро се учи да се справяш с този стрес и с проблемите си, без да вземаш нещата твърде навътре.

6.   Същият бях, като теб... Има едно много готино решение на проблема, нарича се БИРА :D От както си пийвам редовно нямам никакви проблеми с кръвно. Преди даже като ставах малко по-рязко и ти пречернява едно такова, припада ти се. Някъде прочетох, че бирата помага за стабилизиране на кръвното. Проблеми няма

7.   На твоята възраст и аз имах същия проблем, а по време на цикъл ставаше даже страшно! Кръвното ми падаше толкова много, че 2 или 3 пъти съм припадала! Обаче това се дължеше на ниското ми тегло, при ръст 1, 60 тежах под 40 кг. После като почнах да качвам кг и нещата се оправиха.
Та от опит знам какво помага.
Вода, ама не 2-3 чаши на ден, а поне 2 пъти повече.
Шоколад и кафе, съдържат кофеин и това моментално ти вдига кръвното.
Някой да те ядоса, е това вече е шега. :))
Обаче това с 2 литра вода на ден и с шоколада наистина действа добре.
И не се тревожи като наближиш 20 нещата ще се оправят. Сега кръвното ми си е съвсем нормално. Няма нищо страшно, просто е ужасно неприятно, да ти причернява и да ти се завие свят в най-неподходящия момент. За това шоколадче, водичка и ще си ок.

8.   По-добре е да имаш ниско кръвно, отколкото високо, защото при високото има повече рискове.
При ниско кръвно хапвай повече шоколад и сладки неща, за да не ти прилошава. И аз съм с ниско кръвно, но се чувствам добре, нормално слаба съм - за 1, 70 тежа около 49-50кг., само дето понякога ми е сънливо и имам студени ръце, и мога лесно да се уморя...

Това си е до ген. Не се притеснявай, не е нищо страшно, нито е лошо. Така си предразположена. :)

9.   Не се претеснявай. Спокойно. Имам сестта на 16 г. и тя е с ниско кръвно. Майка ни е мед. сестра и ни мери кръвното всеки ден и на сестра ми все ниско кръвното. Спокойно. Не се тревожи. Живей си живота