Споделена история от Здраве

Какво ми се случва?
Здравейте. Аз съм момиче на почти 15. До преди година всичко беше нормално. Никога не съм имала здравословни проблеми. Но към края на 2015 започнах да усещам замайване почти през целия ден. Имах чувството, че сънувам. Бях постоянно подтисната и това замайване ми пречеше-сякаш постоянно си неадекватен и не си на тази планета. От около месец нещата се влошиха. Започнах да не виждам нормално, не мога да фокусирам. Почти постоянно имам чувството, чу ще припадна. Не ме боли главата или нещо такова, просто ми се вие свят страшно много. Например-седя си в трамвая, идва моята спирка и се чудя сега дали ще мога да стигна до вратата без да падна ако стана изобщо. Ходих при личната ми лекарка и тая каза, че нищо ми няма. Храня се и пия течности, кръвното ми е нормално. Моля, ако някой знае какво ми се случва и е преживявал нещо подобно да каже, защото започвам да се притеснявам. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Мисля,че имаш панически атаки потърси помощ от психолог.

2.   Аз съм момче на 23 години и имам абсолютно същия проблем. Пратиха ме на психиатър и ми предписаха едни хапчета за пиене. Обаче откакто започнах да ги пия сутрин едвам ставах и постоянно ми се спеше и се прозявах. И сега пак се върнах в същото положение след като ги спрях да ги пия.

3.   Отоневролог те са по замайването преглед.

4.   Това ми прилича на Паник атака.

5.   На мен не ми прилича на паник атака в никакъв случай. Авторката говори за замайване и виене на свят, което не е съпроводено с тревожност, необясним страх и вътрешно напрежение. Затова се нарича "паник" атака, нали така. За жалост не можем да ти поставим диагноза, мило момиче. Разбирам, че проблемът е сериозен и ти пречи да си вършиш елементарни ежедневни дейности, което означава, че трябва да се вземат мерки. Не знам каква е причината да не си споделила на родителите си и да не са те завели на лекар досега. Трябва да отидеш при личния си лекар, който на първо време да ти назначи кръвни изследвания и да те насочи към невролог. Причините може да са най-различни- от хипогликемия до нарушения във вестибуларния апарат. При всички случай, не губи време и час по-скоро отивай на преглед!

6.   Никакви психиатри, това може да е от кръвната захар и/ли щитовидната жлеза.

7.   Пълна кръвна картина, следи за желязото в кръвта.