Споделена история от Здраве

Панически атаки на 17 години
Здравейте. Момиче съм, на 17 години. За първи път ми се случи да получа паник атака преди 7 месеца, а преди няколко дни още една. Много бях уплашена, чувството е все едно, че умирам. Кръвното ми винаги е ниско, около 90/60, а когато е дори малко по-високо ми става много зле. Вдигам температура 37 градуса много често и без причина. Лекарката ми каза, че ми няма нищо, но чувствам, че има. Имам нужда от съвет, ако някой има подобни симптоми, да ми каже на какво се дължат те. По принцип знам, че паник атаката е от нерви, но температурата и кръвното не знам.

Коментари

1.   Случва ми се и на мен. Мисля, че трябва да отидеш на психолог. Ще ти помогне.
- Айлин 16 г.

2.   И моето кръвно е горе-долу толкова и имах период, продължил с години, в който все имах 37 - 37, 2.
Ниското кръвно може да се дължи на недобро оросяване например. Тялото ти обаче е свикнало с него и при покачване/намаляване е нормално да ти става лошо. Температурата може да се дължи на някакъв вирус, с който тялото се бори (например ако имунната система ти е намалена). Също цикълът може да оказва въздействие.
Моят съвет е, не се вглеждай. Пий повече вода, намери някакъв интересен за теб спорт, хоби, запиши някакъв курс.
Няма нищо притеснително, ти си младо момиче, но гледай да не изпуснеш юздите, защото с времето ще ти стане по-трудно да овладееш притеснителността си. Като усетиш тревога за здравето си или за нещо друго, не мисли и не се бори с нея. Просто си кажи: "Глупости! Всичко е наред! " и се съсредоточи върху нещо друго. Не позволявай притесненията и тревогите да владеят живота ти. Казвам ти го от опит :)
Ж27