Споделена история от Здраве

HPV
Здравейтее..Наскоро разбрах че страдам от HPV. Появиха се брадавици по срамните ми устни!! Четох,че трябва да се мажат с ябълков оцет и от тях щяло да изчезнат ...Искам ако някой е имал същия проблем да сподрли какво р направил,за да се излекува от това!! Благодаря ви

Коментари

1.   Иди на лекар! Ходила ли си? Да се установи щам на вируса и т. н. Действай, а не питай по форуми!
Ж27

2.   Преглед при дерматолог-венеролог и гинеколог, който проверява за вътрешни. Могат да се заселят и в ануса между другото, абе изобщо където има лигавица.
Методите са обгаряне, мазане с Алдара или Кондилин за външните. Вътрешните също се обгарят или се третират с мазила от гинеколога. И най-важното - прием на имуностимуланти. Най-добият е Кориолус - това е екстракт от китайска гъба и действа директно на вируса. Може да се оправиш за няколко месеца, може да се проточи с години, индивидуално е. Търпение и средства са ти необходими.

3.   За тебе лекари няма ли??

4.   Здравей! И аз също разбрах на скоро, изписаха ми Кондилин и ги мазах малко с него, но нямаше голям ефект и за това реших да пробвам с оцета и резултат никакъв, дори станаха повече. Не знам дали аз правя нещо не както трябва или е от нещо друго, но не знам какво да правя.

5.   Не се лекува премахват се оперативно, кремове, лазер и др. технологии също и засилване на имунната система с хапчета. Изключително заразни са ие препоръчително да спреш да сменяш сексуалните си партньори толкова често. Да би мирно стояло не би чудо видяло. Ползвай презервативи макар че това смалява малко рискът от зараза но, пък предпазва от мн др болести. При някой хора няма симптоми и не се проявява а, са само носители. Отиди на лекар с бабини рецепти не се занимавай.

6.   Изисква се по дълго лечение, аз ги третирах с кондилин, като правих терапии 2 пъти. След първите 5 седмици направих почивка от около месец и отново започнах по схема да ги мажа. Имаше ефект, при мен всички се махнаха само с този разтвор, но много се грижех за имунната си система, това също е от голямо значение, така че наблягай и на него.

7.   Авторке, положението е изключително сериозно - работата е за специалист, не за самолечение и мазане с оцет, както и по-долу са ти казали. HPV e вируса причинител на рак на матката. Носител си за цял живота, даже да не се проявява при теб, можеш да заразяваш партньора си, може и по всяко време да избие отново инфекцията, въпреки че дълго време не се е появявала. Лечението е скъпо и продължително. Трябва да се определи щама, да те прегледат и за вътрешни и оттук нататък при всяка цитонамазка уведомяваш гинеколога си, че си носител на щама и си боледувала, за да може да следи състоянието ти и да проверява лигавиците за изменения с повишено внимание.

8.   Съчувствам ти!! То и аз нещо не съм добре със здравето, уш не било сериозно но пак се притеснявам за живота си, кой ли не се притеснява? ! Пазя се от толкова неща а преди си бях съвсем здрава но дано се закрепя или оправя скоро, каквато и болест да е дори и една алергия, гадно си е, във един момент човек е здрав а после сякаш живота вече се променя. Каквото и да ти кажа знам че ще си помислиш че не те разбирам и няма да ти помогне, но обърни се към доктор, желая ти успех! ж. 26

9.   Иди на лекар!!! Най-вероятно и имунната ти система е много слаба.

10.   №7, не шашкай излишно момичето - щамът на кондиломите е нискорисков и изобщо не е задължително да е носител и на високорисков. Щамовете на HPV са около 80 така че шансът да не лепнеш някой от тях е на практика нулев. Поради анатомията си жените са в пъти по-уязвими и потърпевши спрямо всякакви полово преносими инфекции. Кондомите не защитават на 100%, всичко е въпрос на късмет и добра имунна система. С последното нямам предвид да се прави незащитен секс, а че не са стопроцентова гаранция, че няма да лепнеш вируса въпреки употребата им:)

11.   Номер 10, със стъклено кълбо ли разбра че щамът е нискорисков след като типизация не е правена още - авторката не е ходила на преглед и не са назначавани изследвания. Трябва да се установи, какъв е щамът, напълно е възможно и да е високорисков и да се следи състоянието. Иначе си прав/а, че е огромен шанса да се зарази със или без предпазни мерки. ХПВ доказано преминава и през презерватив, така че ползването на предпазно средство в случая не е гаранция. Много хора са носители цял живот без изобщо да бъдат диагностицирани, много деца също са родени носители на ХПВ, предаден от майка-носител при раждането.

12.   №11, някои от нискорисковите щамове са с проява кондиломи. Без стъклено кълбо. Високорисковите щамове са с други прояви, не кондиломи. И наличието на нискорискови, не предполага задължително наличие на високорискови. - както и обратното. Това е в общи линии. Тя като иска до си направи типизацията.

13.   Не знам как си се заразила авторке, но една от причините да не правя секс с човека преди да го опозная е точно тази. Ако е имал вече проявени симптоми той вероятно е знаел, това не са хора за мен който правят секс с други за да и заразяват-това са убийци.