Споделена история от Здраве

Алергия
Имам алергия към някой храни.Има ли някой с подобна алергия и може ли да си имал такава алергия преди но да не си разбрал и чак в по късен етап след години например ако често приемаш тези храни да ти проявят симптоми,при вас какви са те?И кои може да се причините,че си увеличил консумацията,от хапчета,на психическа основа ли или от какво?

Коментари

1.   Много хора имат алергии към много неща!
Ако ти наистина имаш алергия, поне веднъж щеше да си получавал алергична реакция, алергичен щок или не дай боже анафилактичен щок който е животозастрашаващо състояние!!!
Но щом задаваш такива въпроси (не са ти ясни най елементарните симптоми) най вероятно не си алергичен, а просто си попаднал на развален продукт или стомаха ти не харесва определени храни в голямо количество!

2.   Аз имам алергия с обриви по кожата, но докато разбера от какво е минаха години. Изключвах храни, за да видя от коя ще е, но наблюденията ми бяха противоречиви - ту че е е от олио или слънчоглед, у че е от солени колбаси, маслини или зехин, даже и прах в стаята. А веднъж и от диня ми се получиха. Накрая спрях разтворимите витамини и обриви не са се появявали. А тия витамини ги пия от 20 години. Може би са били развалени или някоя съставка в тях да е причината. А иначе ми действат ободряващо, но щом нещо в тях не се приема от организма ми, няма да ги пия. Може да пробвам да видя как е с неразтворими зимата, че тогава има нужда от малко допълнителнен прием.

3.   Автор:Номер 1 точно това мисля получих но не съм сигурна дали е бил анафилактичен шок, помислих си че е алергична реакция от хапче, беше най отвратителното ми преживяване. Започна с подуване на езика, сама се оправих защото нямаше време линейка, имала съм късмет че не съм умряла но не знаех от какво е. Сега ми е потвърдено от алерголог че е алергия към храни и трябва да спра да ям тези храни. Но въпроса който зададох е друг всъщност защото преди години нямах такива проблеми и си хапвах от всичко. Номер 2 благодаря за отговора но мисля че и ти трябва да отидеш на доктор(алерголог).

4.   Че се е променило кaчеството нa хрaнaтa aвторке. Тъпчaт ни с боклуци, оргaнизмът ти се бунтувa, опитвa се дa изхвърли отровaтa от себе си. В същност е нормaлнa реaкция нa здрaво инaче тяло.
Контролирaй повечко кaкво кaчество хрaнa ядеш, пий нaтурaлни "чистaчки" зa оргaнизмa, поне веднъж в годинaтa добрa дезинтоксикaция примерно с брaшно от ленено семе.
Товa ти кaзвa тялото ти чрез aлергии- "не ме трови".
По подобни причини съм стaнaлa кaто детектив относно хрaнaтa. "Рaзследвaм" опaковките, търся месaрници с докaзaно кaчество и купувaм сaмо къс месо, никaкви сaлaми и подобни. Зеленчуци и плодове основно из мaлки мaгaзинчетa зa които знaм, че сaми си произвеждaт и с минимум или никaквa химия.
Където живея поне могa дa си берa портокaли и лимони и си ги пия ежедневно нa фреш.
A преди ту по кожaтa ми избивaхa петнa, ту се зaдушaвaх, ту пък се обсипвaх с пъпчици. И вечният отговор-" aмии, aлергия е". И лекувaт не, aми подтискaт симптомите, но чистят "отровaтa" в мен, дори не търсехa от кaкво е aлергиятa.
Спрях дa ходя по лекaри, поне дa не ме рaзболявaт и зaпочнaх сaмичкa дa си търся причините, съответно и решениятa.
Тa тaкa, грижи се сaмa зa тези нещa и ще изчезнa всякaкви aлергии.