Споделена история от Здраве

Болки в областта на гърдите.
Здравейте!

На 22 години съм и съм в отлично здраве (поне бях).
Не пуша цигари вече 4 години, не пия алкохол (много рядко изпивам 1-2 бири), но съм редовен пушач на трева. Пуша почти всеки ден, но наскоро се появи проблем, при който когато пуша и сърцето ми почва да бие супер бързо и усещам притискане и нещо като дращене понякога. (В областта на сърцето) Сега спрях пушенето, но по принцип, като се напуша си стоя спокоен и си пиша някакви неща, но вече дори не мога да си намеря място и не се чувствам комфортно в тялото си.

Когато не пуша - имам спритискането, но доста по-леко в сравнение с това, когато пуша трева и понякога леки бодежи в областта на сърцето. Добре е да знаете, че когато се напуша усещам всичко в пъти повече.. дори студеното ми е по-студено.

Също така започнах рядко да ходя до тоалетната. Имам запек. Ходих при личния лекар - предписа ми витамини и някакви ампули - резултат никакъв. Ходих при кардиолог на преглед - каза ми, че нямам абсолютно никакви проблеми със сърцето. Ходих на невролог, на който обясних състоянието си и ми предписа хапчета за освобождаване на газове, витамини и някакъв вид парацетамол.
Пих ги и почна да ми олеква на стомаха - изпусках адски много газове. Оригвах се и пръцках постоянно.
В момента запека си стои. Пих английска сол - изобщо не помогна, пих разхлабително и все още пия (вече 4 дена) и ходя до тоалетна веднъж на ден и то със зор.

Последно време може да се каже, че съм стресиран отностно живота си и някои неща в него, но в същото време не правя нищо по въпроса и стоя по цял ден на компютъра. Застоял съм се. Правя физическа работа, но не е като да е всеки ден и да е тежка.

В момента съм легнал и пиша това. Имам нещо до сърцето, което усещам - не е болка, но сякаш има нещо там. Съвсем леко ме стяга.

Възможно ли е от застояването да съм получил запека и в следствие на това, когато се напуша - стомахът ми да притиска по някакъв начин сърцето или нещо около него и тази болка да се появява?

Извинявам се за възможните допуснати грешки, надявам се да сте ме разбрали. Ще се радвам, ако прочета някое адекватно мнение по въпроса. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ами по принцип на запек се противодейства с повече движение, пиене на повече течности - вода, или поне 2 литра, виж в нета, кои плодове действат разхлабващо. Също мюсли, овесени ядки
А проблемите в сърцето са най-вероятно от стреса и запека / щом сърдечните изследвания са ти нормални /
Може да вземеш тинктура от глог, или мента глог валериана / има по аптеките/. Отделно има много билкови таблетки за успокоение.
" Сладки сънища" - има сироп, има и таблетки - това хем за спане става, хем успокоявщо
И ако можеш да зарежеш "тревата " ще е добре, влияе ти негативно явно върху сърдечната система

С две думи, според мен - запек и сърдечните проблеми, са в резултат от стреса, а в следствие от това и заседяването ти без движение
Ако не ти минава, може да вземеш едно направление за психиатър, ще види какво трябва да се направи в твоето състояние.
Но пробвай с билкови продукти, прави си чайове - мащерка, мента, жълт кантарион - имай предвид, че действат седативно и успокояващо - да не се прекалява с тях

2.   Първо си реши проблемите - това, което те стресира. Червата реагират първи при стрес и решението на проблема може да въздейства и върху запека.
Второ - пий много вода. Страшно много помага.
Трето - упражнения. Виж в интернет - има упражнения от йога, специално създадени за целта.
Промени и начина си на хранене - повече фибри, по-малко месо и т. н.
Иначе това, което ти създава усещането в областта на сърцето вероятно са газовете.
Не се притеснявай. Започни задължително от решението на стресираща елемент в живота ти - най-вероятно това е причината и ще реши проблема.
Успех!

3.   Аз бих ти предложил да провериш дали нямаш херния, звучи налудничаво, но ме послушай