Споделена история от Здраве

Писна ми от тази Кандида
Здравейте аз момче и от няколко години имам проблеми с тази гъбична инфекция. Когато ми се появяваха симптомите предприемах мазане с крем-клотримазол 1% и бих казал, че си помагаше, но сега проблема явно е друг. А той е, че не съм имал полови контакти от 1 месец и ми се появи на главата на пениса червени петънца като главата на пениса ми е леко зачервена. Тези неща ми подсказват, че отново имам гъби и въпросът е от къде? Според мен една от причините е топлото време, другата смятам, че е лошата хигиена в банята. Съквартирантът ми е буквално едно прасе което се кочина прави, не иска да чисти нищо на мен ми писна да чистя за това последния месец положението е така( все пак не съм роб! ). Относно хигиена в банята си обяснявам, че когато седна по голяма нужда и от там се разпространяват. Хранителните ми навици са на ниво, по-рядко консумират вредни храни( които подпомагат размножаването им), но ако е нужно ще мина само за зеленчуци само и само да се оправя също така искам да отбележа, че спортувам около 3/4 пъти седмично понякога 5. Възнамерявам да си взема чесън и директно да натъркам главата на пениса ми, какво мислите вие? Какво друго бихте ми препоръчали, за да отстраня това нашествие в тялото ми?

Коментари

1.   Стига глупости чесъна няма да помогне, смени си бельото, не знам, кои ти предписа лечението.

2.   чесън????
не го прави
Отиди пак на лекар, понякога изписват и вътрешно лекарства, а може и някакъв " по-силен " мехлем да ти даде

3.   Иди на лекар. Не е толкова фатален един преглед. Щом и преди си имал и най-вече си се лекувал май сам, нещата няма да са така прости. Може да ти изпише хапчета през устата, за да ги убие и вътрешно. Не се инати и не си прави експерименти, и най-вече не прави секс до излекуването си.

4.   Задължително отиди на лекар!!!

5.   За гъбичните инфекции, освен мазила трябва да се приемат и медикаменти. Върви на лекар и му обясни и за миналите инфекции. Съквартирантът ти също е хубаво да проведе заедно с теб лечение.

6.   Щом имаш гъбички отвън по кожата, значи ги имаш и в тялото - в червата. Гъбички с мазила и медикаменти не се лекуват, а само се потискат. Спреш ли лекарствата - пак се връщат. От опит казвам.

Причината е, че никой не може да излекува гъбичките, докато не престане да си ги отглежда сам в себе си.

Киселинната среда в тялото е перфектната за растеж на гъбички. Тя се създава от богатата на въглехидрати храна: захар, бяло брашно, готвени храни, полу-фабрикати, тестени храни, кафета, енергийни напитки, газирани напитки и т. н.

Мини поне за един месец на сурова храна, смутита от зеленолистни - спанак, краставици, марули, магданоз - каквото има. Пий го сутрин. Добри са прясно изцедените зеленчукови сокове и плодовите сокове. Намери си кокосово масло, студено пресовано и го слагай в смутитата или го яж направо. След баня мажи гъбясалите места по тялото с него. То съдържа каприлова киселина, която подтиска гъбичките. Мен то ме оправи. Никакви други мазила не помогнаха. Намери си също масло от риган и слагай по няколко капки в смутитата.

Премахни всякакви тестени неща от диетата ти, дори разни здравословни хлябове. Забрави за кафета, сладоледи, шоколади, безалкохолни. И скоро ще видиш резултата.