Споделена история от Здраве

Имам големи зеници
Здравейте, надявам се темата ми да бъде удобрена!
Момиче на 16г. съм и се притеснявам, защото зениците са ми доста големи за разлика от на родителите ми и приятелите ми, всеки ги забелязва.. Това ме плаши, а като чета в интернет не ми излиза нищо хубаво, много се страхувам.. Ходила съм на очен лекар 3 пъти тази година, на първият ми преглед се съмняваха за глаукома и ми изписаха капки за стесняване на зеницата, които доста ми размазваха зрението след като ми ги слагаха... Беше ужасно :( И реших да сменя очният лекар, звъняхме на друга лекарка, а тя се изсмя за това, че са ми изписали тези капки '' Фотил '' , защото не са за моята възраст. След това отидох в Пловдив, изследваха ме отново очното налягане беше нормално и ми изследваха дебелината на роговицата мисля, че това беше, а за зениците мисля, че ми каза, че всички сме различни и това е физиологично и просто да си меря налягането по-често.. Последният път като отидох на лекар ми казаха, че ми е нормално налягането и като попитах защо са ми големи зениците ми отговориха, че е защото съм със сини очи.. не знам на кой да вярвам вече надявам се да е физиологично, защото найстина от малка съм така, но се притеснявам ужасно много.
Моля Ви за съвет и Ви благодаря предварително! :(

Коментари

1.   Имам приятелка със сини очи и нейните заници също са доста големи споко нормално е

2.   Не пиша често тук но за твое успокоение ще напиша някой ред. Със светло сини очи съм и в много светло време или зимата в бяло се свиват много зениците ми. Но вечерно време почти не може да ми се види цвета на очите ми. След 18:00 в това време вече са се разширили и така седят до сутринта и не изпитвам никакъв дискомфорт. В слънцево време или зимата като излезнеш отвън на много светло ако се свиват предполагам, че нямаш никакъв проблем но за твое успокоение опитай в Александровска в София имат детска поликлиника много съм доволен там водя детето ми на прегледи :) М28г

4.   Цвета на очите няма никакво значение за самата индивидуалност за очите!!!
Аз имам сини очи, но не са нито с разширени зеници, нито са по-особени от другите.
Най-вероятно си в самозаблуда, но има хора които имат тъмни кръгчета около цвета на окото, тоест стои като малко петънце, но не е болест или нещо тревожно.
А лекарите само могат да влошат нещата, не да ги поправят, не знам как се доверяваш да ти слагат какви ли не неща, като е възможно да ти се влоши зрението.
Най-важното е да може да виждаш, а не какви са ти очите.

5.   Потърси из нетa tetrachromat test, aз сaмaтa съм. И товa не е болест, нaпротив, мaлко сме, но някои имaме повече конуси и виждaме повече цветове. Товa нaй-общо кaзaно, но в същност имa и други "екстри" зa които не щем дa уведомявaме любопитни учени :)
Нaпрaви си тстa и aко си-трaй си, не споделяй нa лекaри, нaй-добрес никого.

6.   Благодаря Ви за коментарите!
Да разбирам ли, че не е сериозно.. Аз все пак ще отида на преглед