Споделена история от Здраве

Има ли оправия?
Здравейте. Мене преди няколко години ме изкривиха от бой. В буквалният смисъл на думата. Няма да навлизам в подробности кой е крив и кой прав, и как стана, само ще кажа, че накрая се получи същата сцена като от Green street hooligans 1, където на финалният бой Бъвър се засили от далеко и скочи върху гръдният кош на вторият човек след Томи Хечър в Милуол, само, че на мене стана от към гърба. От тогава половината ми гръден кош е разкривен, тоест изританата страна е малко по-издадена напред от другата. Правих си ренгенови снимки, едни доктори ги гледаха казаха имало счупване други ги гледаха казаха нищо ми нямало. От тогава минаха години, болката изчезна, но изритана ми половина все още е по-издадена от другата и като се разваля времето изпитвам известни неразположения. Слагах си сгъната на две възглавница под издадената част и лягах така на леглото като тежестта се концентрираше върху издадената възглавница и така си деформирах обратно ребрата. Леко се пооправиха издадените части, обаче неразположението си остава, особено като се разваля времето. Вие имали ли сте подобни телесни повреди. Някакви идеи как мога да си реша този проблем така, че да се върна в състоянието от преди боя.

Коментари

1.   Според мен трябва да те видят специалисти в София - Александровска, Токуда, ВМА.
Тук не знам кой може да ти помогне.

2.   Плуване

3.   Пий нaтурaлен кaлций (виж кaк се извличa от яйчени черупки) и мaгнезий с витaмин Ц от био aптекa.
Но върви и нa лекaр зaдължително!

4.   По-добре не давайте съвети, ако нямате медицинско обеазование :) калцият, магнезият и витамин ц и други глупости, които ще изпишат още тук са безсмислени. Вероятно става въпрос за fracturae costae, които впоследствие са зараснали накриво. Мисля. , че единственият вариант е оперативно да се фрактурират отново и да зараснат правилно... много инвазивно. Може евентуално да има минимално подобрение от физиотерапия. Кортикостероиди също се ползват, но предвид страничните ефекти и това, че болката не персистира и е епизодична, определено няма смисъл

5.   Автора: благодаря за съветите. Веднъж питах доктор за изправянето на деформацията, но той ми каза, че при толкова малка деформация няма притискане на органи, и не си струва да се чупят ребрата и зарастват наново и изправени. Според мен проблема е в нервите там. При тоя удар те сигурно са се разтегнали и от тогава като се разваля времето изпитвам известно неразположение. Това стана преди повече от пет години. А и съм чувал от хора преживели физически травми, че също като се разваля времето започва да ги наболява на мястото където е била травмата. Не знам на какво се дължи този ефект и дали може да се оправя.

6.   Аз си бях счупил 4 от 5 пръста на крака и като се разваля времето също ме наболява, не мисля, че е голям проблем.

7.   Не знам, дали да препоръчвам или не моето решение.

На мен ми помогна за сходен проблем чекръкчия - човек без официално медицинско образование от род, в който се предава наместването на кости като потомствен занаят - това след 2 години напразно ходене по невролози и ортопеди. Родих се направо и не ми се и спомня вече, колко зле и колко отчаян бях преди това от постоянните болки.

Поемаш обаче риск - няма гаранция на кого ще попаднеш и дали няма да влоши положението и вместо да помогне да те осакати (пишман специалисти има много) - не всеки го може, така че, ако се решиш на подобна стъпка добре трябва да проучиш човека, на който ще се довериш - добрите чекръкчии в България за съжаление се броят на пръстите на едната ръка и хората като цяло ги знаят - след още поколение, две най-вероятно ще изчезне този занаят...

8.   Автора до 7-ми.
А този така наречен чакръкчия какви способи използва за да ти оправи проблема? Само с ръце ли работи или използва някакви инструменти. Малко е плашещо определението "наместване на кости", познато ми е от изразът "така ме биха че ми наместиха кокалите". Моето разбиране за чакръкчия е човек масажист който освобождава примерно защипани нерви, или облекчава шипове. Ти имаше ли деформация?

9.   7 към автора. Работи само с ръце. Да, имах видима деформация. Разбирам притисненията ти, защото и на мен не бяха чужди, но не мога да те успокоя - риск винаги има и има и много псевдоспециалисти, които си изкарват с това хляба, но повече вредят, отколкото помагат. Просто ти казвам, че има и такъв вариант, а най-вероятно и други варианти - не трябва да се предаваш/примиряваш с болката и с идеята, че ще е за цял живот. Изборът към кого и дали да се обърнеш е личен, последствията при грешка също ще носиш сам - затова и не искам да те влияя или насочвам. Няма никаква гаранция, че каквото/който е помогнал на мен, ще помогне и на друг. Темата ме жегна, напомни за това, през което преминах и затова исках да ти кажа: НЕ се примирявай и НЕ спирай да търсиш решение.

10.   Автора до 9-ти.
Благодаря. А той какво точно прави-чупи костите и ги намества да зарастват наново, или ги изкривява по някакъв начин така че да придобият правилна форма? Болезнена ли е процедурата и един път ли се ходи или е многократно?