Споделена история от Здраве

Наднормено тегло
Помогнете ми. От малка се боря с наднорменото тегло. Пробала съм доста диети с йо йо ефект естествено. Даже по едно време бях в нещо като секта, давах луди пари да ме учат как да се храня (а почти нямаше хранене) и за уж хранителни добавки. От 11 годишна съм диагностицирана с хашимото и не спирам да качвам. Вече взех да се плаша скоро няма да мога да се движа. Предложете ми хапчета, които са изпробвани или нещо друго без повече диети и със спорта съм скарана, просто нямам време. Работата ми е такава по 12 часа всеки ден на един стол, знам че и това обездвижване допринася за моите килограми. Купих си кростренажор, но и за него нямам време. Тази болест ме съсипва нямам никаква енергия. Даже и за операция съм се замисляла, но ме е страх. Ако някой може да ми даде съвет какво да правя ще се радвам.

Коментари

1.   Мило дете, не се отчайвай, всичко ще се оправи!

Кажи на родителите си да проверят в интернет следните неща:
Vegan diet health benefits, Hight carb low fat vegan diet, Dr. MacDougall, water fasting for healing, juice fasting, raw vegan diet, и на български: http://www.zdravjivot.org, https://facebook.com/YanaDanailova - веган и йога
https://facebook.com/Stefi.Bozhilova - вегетарианка и терапевт занимаващ се с регресия, има опит в соколечението.
https://facebook.com/profile.php?id=100000550514702 - Miglena Bozhikova, веган и човек, който ще ти е от полза.
https://facebook.com/georgi.zhekov?ref=content_filter - Георги Жеков, има опит със сух и воден пост.
https://facebook.com/pg/Живко-Киноата-156984367644977/about/ - Живко Джамяров, който е бил диагностициран с хашимото, в тази страница показва своето справяне с болестта.
Лечебен център Vita Rama - специалисти по хранене и спорт, които ще са ти от полза.
Може да отидете и при Петър Димков, прави ирисова диагностика и лекува с билки.

Бъди здрава!

2.   От номер 1 - извинявай, че те нарекох дете, просто - като прочетох, че имаш хашимото и 11 годишна, направо започнах да пиша. Всъщност, на колко години си и би ли споделила т. н. секта - коя е?

3.   Здравейте, опитайте се да се храните без глутен. Има резултат от личен опит го казвам.

4.   Не знам при теб какво е влиянието на хашимотото за напълняването, но при мен миналата година останах без пари за два месеца и станах почти клечка. След това по цял ден работа на компютър и обиколката на корема ми счупи предишните рекорди. За мен причините са ясни - ям повече отколкото изразходвам. Една от подпричините е, че каквото и количество да сготвя не оставям за следващо ядене, ако е повече - "ям до изяждане, а не до наяждане". :) И ме мързи да правя упражнения или да се разхождам навън, трябва да го превъзмогна тоя мързел, че няма друго решение, а решението е належащо.

5.   Аз зная едно отлично хапче за отслабване, което дори не е никак скъпо и ти единствено трябва да си го приемаш редовно. Хапчето се нарича "Спортуване"! Разбира се, както е при всички хапчета, като започнеш да приемаш него, трябва да спреш досегашните хапчета, наречени "Мързел и оправдания". Тези хапчета са много вредни за дебелеещите жени, но по непонятни причини те ги предпочитат пред хапчетата "Спортуване", а после се чудят защо не дават положителни резултати.
Твърдиш, че нямаш време. Нима нямаш дори едни 10-15 минути на ден, в които да правиш елементарни упражнения? По 1 минута на всеки час. Хайде да не се залъгваме. Всичко произтича от сегашните ти хапчета "Мързел и оправдания". Спри ги и започни с другите хапчета, за които те посъветвах по-горе. Докато не го сториш, ще си седиш все така напълняваща и оплакваща се. Избери правилните хапчета, авторке!

6.   Няма друг начин спорта си е истината

7.   Хора, проверете какво е хашимото. Съгласна съм, че от неправилното хранене и липса на спорт се дебелее, плюс, че се докарват куп болести, но има и болести, които, като хашимото, са автоимунни, причините за тях са комплексни - от предаването на болестотворни гени, през начин на живот и емоционално състояние.

Но, авторке, определено - без воля и желание да живееш здрсвословно, няма как да си здрава, то е все едно да искаш, да научиш чужд език без да положиш усилие.
Фокусираш се към крайния резултат и си представяш, и искаш да си слаба, и здрава, но пропускаш пътя дотам, осъзнатото живеене.

8.   От авторката:

До номер 2: На 24 съм.

Ох хора какво време какви 5 лева? ! Вие изобщо четете ли какво пиша? ! По 12 часа съм на работа нон стоп плюс това хашимото, което ми "изпива" всичката енергия. Вечер се прибирам от работа като парцал и се чудя къде да умра, а номер 5 ще ме нарича мързел. Ако и ти беше с хашимото щеше да ме разбереш. Навсякъде само хейт... Българка му работа. Знаете ли благодаря за "помоща", няма смисъл от повече коментари.

9.   Еми не може да седиш цял ден вкъщи и вместо да ядеш бургери да плющиш салата и да се надяваш да отслабнеш. Хапчетата няма да ти помогнат още по-малко, може да стане всичко ама не и да отслабнеш. Вземи отиди на фитнес, ако не, тренирай вкъщи. И да не го чувам това ''нямам време'' работата ти не е по-важна от здравето ти.

10.   Решението е не временна диета, а диета за цял живот, която "почти да няма хранене". Три пъти на ден храна която да се побира в чаша от 250мл и най много по 1 филия хляб на хранене. Уточнение: желателно е да не пълните редовно чашата с течен шоколад или сладкиши.