Споделена история от Здраве

Как да се справя с токсичните хора около себе си
Здравейте, искам да ви попитам как се справяте с токсичните хора? В класа ми има 6 човека, които ми вгорчават непрекъснато живота и не искам и да си помислям, че след около месец се връщам отново при тях и отново ще се започне с приказките по мой адрес, с обидите и интригите. Аз като цяло опитвам да не им обръщам внимание, но е безнадеждно, те стават все по-нахални. Те са точно от този тип хора, които не понасям изобщо. Нямат никакви цели в живота, единственото, което правят е да обсъждат другите, с това си запълват цялото ежедневие. Винаги критикуват другите, имат ниско самочувствие, не се харесват и от завист говорят на хората неща за мен, които дори не са вярни. Само се оплакват за всичко и ми се подиграват в лицето. Преди време направиха непростима глупост, която не искам изобщо да обсъждам и чашата преля. Ядосах се и им казах в очите какви са, това беше градивна критика, но те ми се ядосаха още повече от преди и сега сме нещо като врагове, които се правят на приятели. Не съжалявам за нещата, които казах, защото бяха пълната истина и ми писна да ме обиждат всеки ден и реших един единствен път и аз да си кажа мнението за тях, аз да не съм парцал. Сега ми се правят на приятели, но ме обиждат чрез намеци и постоянно се опитват да измъкват информация за мен и живота ми, във всеки един момент искат да знаят къде, какво и с кой съм правела. С една дума-клюкари без никакъв срам. Аз ако седях по цял ден и критикувах другите хора в лицата им, познати и непознати, и завиждах най-малкото щеше да ме е срам. Но те дори не се срамуват от себе си, а се мислят за безгрешни, въпреки че те самите не се харесват и имат ниско самочувствие. Аз съм амбициозен човек с цели и те ме дърпат назад и ми пречат, какво да правя? Аз си имам достатъчно занимания и неща, за които да мисля, не ми се занимава с техните простутии и интриги всеки ден. Аз за разлика от тях искам да се развивам и да постигна нещо в живота, но те не искат да успея и затова искат да ме провалят. Не мога да се преместя, а имам чувството, че ако продължава всичко това не след дълго ще полудея, сериозно. Искам съвети как да се справя с подобни хора.

Коментари

1.   Подобни низки същества има навсякъде- сега в училище, после на работа и т. н. Трудно е да избягаш от тях. Според мен ти явно им показваш, че това, което те говорят и мислят за теб, силно те засяга. И това ги храни, кара ги да продължат. Прекалено много се фокусираш върху тях. Щом казваш, че имаш хобита и занимания, които те вълнуват-наблегни по-сериозно на тях. Те нека си приказват. Има едва пословица:" Кучетата лаят-кереванът си върви". Ако пък и без въобще да ги отразяваш, те станат по-агресивни-оплачи се на някого, като например училищния психолог. Все пак щом сте в училище, още сте деца, и понякога между вашите взаимоотношения трябва да се намеси някой възрастен.

2.   Тия "хора" жени ли са, мъже ли са, т. е. момчета? Какво те интересува мнението им - демонстрирай им пълно безразличие. Важното е да имаш друга компания, с която да те виждат. Другият вариант е да всееш раздор сред тях. Говориш с един за друг, оплюваш го. Оня все ще каже нещо лошо - после го цитираш пред другия и казваш откъде е информацията. Така полека лека ще предпочетат да не се заяждат с теб за да не понасят и те последици.

3.   Какво общо има това дали ще "успееш"? Какво общо има ученето и развиването с тези твои съученици. Според мен те просто не те харесват, но ти си решила, че е защото си "амбициозна". Няма как да е затова, просто не те харесват, а ти им се "връзваш" и те още повече те дразнят.

4.   Игнорирай ги и ги приеми такива, каквито са, за да те оставят на мира.

Ме